KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzieci z Krosna wyjadą na "Wakacje z Muszkieterami"

Akcję wspiera medalistka olimpijska Sylwia Gruchała. Akcję wspiera medalistka olimpijska Sylwia Gruchała. Fot. archiwum

Troje dzieci z Krosna spędzi bezpłatne wakacje nad morzem dzięki II edycji "Wakacji z Muszkieterami". Ambasadorką akcji jest Sylwia Gruchała dwukrotna medalistka olimpijska w szermierce.

REKLAMA


"Wakacje z Muszkieterami" to druga edycja charytatywnej akcji organizowanej przez Fundację Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu.

W tym roku również dzieci z Krosna będą miały szansę spędzić wakacje poza domem. Troje z nich dzięki akcji wyjedzie na letnie kolonie nad morze. Podopieczni oprócz zabaw i wypoczynku poznają 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.

- Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto: "To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera!" - przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem - mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka "Wakacji z Muszkieterami".

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi.

Akcja obejmie blisko 1000 dzieci z całej Polski w wieku od 8 do 14 lat i potrwa do połowy sierpnia. Łącznie odbędzie się 9 kolonijnych turnusów w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie. W Krośnie letnie kolonie finansuje właściciel sklepu Intermarchè, a autokar do Dźwirzyna ruszy już 4 sierpnia. Patronat honorowy nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

red.
Fot. archiwum

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?