Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Gdzie możesz wyrzucić starą szafę? Miasto ma sposób

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Za darmo pozbędziesz się starych mebli. Krośnieński urząd miasta po raz kolejny, organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i opon od mieszkańców, którzy są objęci miejskim systemem gospodarki odpadami.

Każdy z nas spotyka się z problemem pozbycia się starych i niepotrzebnych mebli. Pozostawienie ich w osiedlowych zsypach lub obok koszy na śmieci nie jest dobrym sposobem. Zdarza się, że takie odpady trafiają wprost do lasów, parków lub przydrożnych rowów.

Od 10 października urząd miasta organizuje akcję stwarzającą możliwość skutecznego, legalnego i bezpłatnego pozbycia się odpadów wielkogabarytowych i opon.

Każdy mieszkaniec, w którego domu zalegają takie niepotrzebne sprzęty może się ich bezpłatnie pozbyć. Zgłoszenia będą przyjmowane od 2 do 6 października pod numerami telefonów: 13 47 48 488, 13 47 48 490 w godzinach od 8.00 do 14.00.

- Prosimy pamiętać, aby przygotowując "gabaryty" do odbioru, pozostawić je przy drodze publicznej w miejscu gdzie będzie swobodny dojazd i możliwość załadunku dla pojazdów o znacznych wymiarach i dużej masie. Odpady będą odbierane w umówionym dniu o godz. 6.15. Odpady niespełniające norm określonych przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów jak również wystawione po godz. 6.15 i w miejscach i terminach innych niż ustalone - nie będą odbierane - informuje Joanna Niepokój z krośnieńskiego magistratu.

Jesienna zbiórka w całości finansowana jest z budżetu miasta.

red./umk

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

JPK - Urząd Skarbowy Krosno

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj