KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

MPGK: ogniwa słoneczne na oczyszczalni ścieków

MPGK: ogniwa słoneczne na oczyszczalni ścieków Fot. archiwum MPGK Krosno

MPGK Krosno podpisało kolejną umowę w ramach Projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna - II etap". Tym razem chodzi o budowę instalacji fotowoltaicznych, które będą produkowały energię na potrzeby Oczyszczalni Ścieków w Krośnie i Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej.

REKLAMA


Wykonawcą tego zadania będzie Photovoltaik Solar Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Wartość podpisanej umowy wynosi blisko 631 tyś zł. Zgodnie z zapisami umowy Wykonawca zobowiązany jest zaprojektować i wykonać instalacje fotowoltaiczne poprzez sporządzenie odpowiedniej dokumentacji projektowej, dostawie i montażu paneli fotowoltaicznych wraz z wykonaniem koniecznej do poprawnego funkcjonowania infrastruktury elektrycznej oraz podłączenie do zakładowej sieci energetycznej w budynku rozdzielni.

Instalacje będą produkowały energię na potrzeby Oczyszczalni Ścieków w Krośnie (o mocy ~100kW) oraz dla Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej (o mocy ~40kW).

- Inwestycje te są kontynuacją naszej strategii w kwestii produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby. Takie działania są bardzo korzystne zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska i zasobów naturalnych jak również z punktu widzenia obniżenia kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej niezbędnej do bieżącej eksploatacji tych zakładów - mówi Janusz Fic, prezes zarządu MPGK.

Termin uruchomienia instalacji planowany jest na wrzesień 2018 roku.

Zadanie to realizowane jest w ramach Projektu pod nazwą "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna - II etap", w ramach działania 2.3 "Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach", Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całego Projektu to 44.202.510,00 zł (brutto), a łączna kwota dofinansowania wynosi 22.888.800,00 zł (netto).

W przygotowaniu są kolejne tego typu inwestycje w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie przy ul. Białobrzeskiej oraz Zakładzie Uzdatniania Wody "Wisłok" w Sieniawie.

pd
Fot. archiwum MPGK Krosno

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?