KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Radni za modernizacją Domu Ludowego w "Polance"

Radni za modernizacją Domu Ludowego w "Polance" Fot. KrosnoCity.pl

450 tysięcy złotych radni przeznaczyli na modernizację Domu Ludowego w dzielnicy "Polanka". Decyzję podjęto jednomyślnie na wrześniowej sesji Rady Miasta Krosna. Remont może potrwać nawet półtora roku.

REKLAMA


Tematem potrzeb Domu Ludowego w "Polance" samorządowcy zajmowali się podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Krosna.

Radny Robert Hanusek (Samorządne Krosno) dopytywał o szczegóły zadania. - Dostałem sygnał, że będziemy się starać o środki unijne, a zaczynamy z własnych środków, które mają być wkładem własnym - mówił radny zwracając się z pytaniem, czy radni muszą podjąć decyzję już na wrześniowej sesji.

Radny Hanusek przywołał przykład Domu Ludowego w dzielnicy "Suchodół", którego modernizację przeprowadzono w wyniku "niepisanej umowy" z lokalnym przedsiębiorcą,  zobacz artykuł: O Domach Ludowych

Radny Sławomir Bęben (Klub PiS) podkreślał, że Dom Ludowy w "Polance" jest bardzo niedoszacowany, a samorząd dzielnicy wiele zadań robi własnymi siłami. Podkreślał, że dzielnica "Polanka" liczy około 5 000 mieszkańców, którzy pytają o to co będzie z Domem Ludowym.

- Ta uchwała jest koniecznością - podkreślał radny Bęben.

Tomasz Soliński (zastępca prezydenta) przyznał, że budynek był remontowany tylko doraźnie i nigdy nie doczekał się kompleksowej modernizacji. Potwierdził też, że jest duże zapotrzebowanie społeczne na Dom Ludowy, z uwagi na powstające przy ul. Baczyńskiego osiedle mieszkaniowe.

Uchwała podjęta we wrześniu pozwoli między innymi rozpocząć działanie wewnątrz budynku, w tym remont sali balowej i udostępnienie schodów przeciwpożarowych. Także piwnice budynku zostaną wreszcie wykorzystane. Poprawiona będzie funkcjonalność całego obiektu i dostęp do miejsc parkingowych. W projekcie znajduje się też audyt energetyczny.

Łączna wartość projektu to 1,6 mln złotych. Na ten cel miasto będzie się starało o 65% dofinansowania.

Radny Hanusek zaznaczył, że są też inne Domy Ludowe, którego aż takiego wsparcia nie dostają. W podobnym tonie wypowiedział się radny Witold Skiba (Samorządne Krosno), który pytał, czy projekt mógł dotyczyć też innych Domów Ludowych.

Tomasz Soliński wyjaśnił, że w ramach programu rewitalizacji wyznaczono "obszary zdegradowane". Zrobiono to zgodnie z metodologią przygotowaną przez Urząd Marszałkowski, a Rada Miasta program uchwaliła. W tym programie znalazły się ulice między innymi w dzielnicy "Polanka" i dzięki temu można było objąć działaniem ten obiekt.

- Ten Dom Ludowy jest nieatrakcyjny. Rok po roku Rada Dzielnicy prawie wszystkie środki przeznaczyła na drobne remonty. Dużo pieniędzy zostało zmarnowanych, przez fakt, że nie było dofinansowania - przekonywał radny Sławomir Bęben (Klub PiS).

Radny Hanusek pytał, czy podczas remontu w budynku będzie nadal działać przychodnia zdrowia. Uzyskał pozytywną odpowiedź.

W głosowaniu radni jednomyślnie poparli projekt.

pd
Fot. KrosnoCity.pl

 • autor: pd

9 komentarzy

 • ewaaaa

  Oho czuć wybory w powietrzu...

  Zgłoś nadużycie ewaaaa niedziela, 15, październik 2017 14:33 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  Kółko Rolnicze straszy w centrum dzielnicy Aż się prosi o remont i przeznaczenie go dla społeczenstwa Polanki .Przeciez to nasi rodzice cegły dzwigali na plecach na jego wybudowanie.Teraz jak zabrali teren zieleni koło bloków na Szklarskiej powinni w tym budynku zorganizowac dla starszych i młodszych klub z prawdziwego zdarzenia .Nie taki jak w DL od zabawy do zabawy, tylko powinien tetnćc życiem na codzień .Za nie długo okna wypadna i budynek się zawali ,czy o to chodzi?Troszkę dobrej woli i bedzie z niego pożytek .

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec sobota, 14, październik 2017 14:08 Link do komentarza
 • Sprawdzam

  A czy to nie z tym domem ludowym był problem kilka lat temu, że za dużo było kosztów w porównaniu z analogicznymi domami ludowymi w innych dzielnicach naszego miasta?

  Zgłoś nadużycie Sprawdzam sobota, 14, październik 2017 13:49 Link do komentarza
 • sprawdzam

  Znaczy się, panie rencistki i emerytki, oraz seniorzy 100 plus, będą mieli w końcu salę do zabaw z prawdziwego zdarzenia. A dzięki temu wykonanemu zadaniu pani prezeska kółka, będzie w przyszłym roku, w glorii i chwale, mogła wystartować w wyborach do rady miasta.

  Zgłoś nadużycie sprawdzam sobota, 14, październik 2017 13:45 Link do komentarza
 • polonistek

  "A określenie półtorej-również się stosuje"

  Stosuje się-pani polonistko-w odniesieniu do rzeczownika rodzaju żeńskiego.

  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Poltorej-poltora;17505.html

  Zgłoś nadużycie polonistek piątek, 13, październik 2017 16:50 Link do komentarza
 • Grove

  Moim zdaniem, panie emerytki, które przejęły sale po dawnym gs'ie powinny ustąpić miejsca i w owym pomieszczeniu powinien zostać utworzony lokal dla mieszkańców młodszych i starszych, którzy mogli by się z kulturą napić alkoholu i podebatowac do późnych godzin nocnych.

  Zgłoś nadużycie Grove piątek, 13, październik 2017 13:42 Link do komentarza
 • polonistka

  Ktoś tu chyba nie odróżnia tytułu od wstępu do materiału. Proponuję wizytę u okulisty. A określenie półtorej - również się stosuje.

  Zgłoś nadużycie polonistka piątek, 13, październik 2017 13:41 Link do komentarza
 • ABC

  "Remont może potrwać nawet półtorej roku." i to w tytule artykułu. Panowie redaktorzy, gratuluje języka polskiego.

  Zgłoś nadużycie ABC piątek, 13, październik 2017 13:13 Link do komentarza
 • Mieszkaniec PLK

  Warto byłoby pomyśleć nad pomieszczeniem dla młodzieży, gdzie mogliby się spotykać zamiast szlajać się po parku i śmiecić. Zakupić stół do bilarda, rzutki, piłkarzyki. Podejrzewam, że chętnie każdy wrzucałby symboliczne 2zł przy wejściu w ramach zrzutki na prąd i inne media.

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec PLK piątek, 13, październik 2017 12:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?