KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rafał z Krosna potrzebuje pomocy. "Chciałbym wstać i pobiec"

Rafał z Krosna potrzebuje pomocy. "Chciałbym wstać i pobiec" Fot. prywatne archiwum Rafała Gadzały

Rafał Gadzała, 27-letni krośnianin, harcerz i ratownik który wielokrotnie niósł pomoc innym, teraz sam potrzebuje wsparcia. Mężczyzna w czerwcu 2017 roku uległ wypadkowi na skutek którego stracił obie nogi. Teraz czeka go długa rehabilitacja, walka o powrót do sprawności i samodzielności. Zobaczcie jak możecie pomóc Rafałowi w powrocie do zdrowia.

REKLAMA


Wielu mieszkańców Krosna zna Rafała jako harcerza Szczepu Górskie Bractwo w Krośnie, ratownika Harcerskiej Grupie Ratowniczej i Maltańskiej Służby Medycznej oraz społecznego działacza. Swoją pasją niesienia pomocy innym Rafał  zaraził się już w gimnazjum. W wieku licealnym przeszedł przeszkolenie z ratownictwa medycznego, a wkrótce sam zaczął udzielać pierwszej pomocy razem z innymi "maltańczykami".

Krośnianin po ukończeniu szkoły wyjechał do Wrocławia. Tam zaczął życie zawodowe.

Jeszcze w maju 2017 roku Rafał był aktywnym młodym człowiekiem. Uprawiał sport, podróżował, planował założenie rodziny. Nagle jego świat runął, w czerwcu br. uległ wypadkowi. Urazy zmiażdżeniowe obejmujące liczne okolice kończyn dolnych wywołały konieczność dokonania urazowej amputacji na poziomie między stawem kolanowym, a stawem skokowym. Powikłania doprowadziły do ostrej niewydolności płuc.

- W jednym momencie życie, plany na przyszłość moje, narzeczonej i dziecka legły w gruzach. Byłem hospitalizowany nieprzerwanie od 23 czerwca do 14 września 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie na Oddziale V Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Przeszedłem szereg zabiegów operacyjnych, w tym kolejne reamputację obu podudzi. Teraz czeka mnie długa rehabilitacja, bardzo kosztowne protezy, walka o powrót do sprawności i samodzielności, do tego potrzebuję środków finansowych - mówi Rafał Gadzała.

- Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie - dodaje Rafał.

Jak możecie pomóc?
Rafał jest podopiecznym ogólnopolskiej fundacji AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, będącą organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Gadzała, 8132 pomożecie krośnianinowi w walce o sprawność oraz w codziennym funkcjonowaniu.

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

Przekaż 1% podatku dla Rafała:
KRS: 0000270809 / cel: Gadzała, 8132

Wpłać darowiznę:
nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP Paribas
tytuł: Gadzała, 8132

Wyślij SMSa!
Aby pomóc Rafałowi możecie również wysyłać SMSy na numer 75165 o treści: POMOC 8132
Koszt SMSa to 5 zł netto (6,15 zł brutto).

- Chciałbym wstać i pobiec... Za wszelką okazaną pomoc, dziękuję z całego serca - mówi Rafał Gadzała.

Pobierz ulotkę - tutaj. Zobacz profil Rafała - tutaj.

mg
Fot. prywatne archiwum Rafała Gadzały

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?