KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Skarga na wojewodę była zasadna

W sierpniu Stowarzyszenie Idea Carpathia z Krosna złożyło skargę na wojewodę podkarpackiego. Chodziło o nieprawidłowości w sposobie rozpatrzenia ponaglenia złożonego na przewlekłość działania Rady Miasta Krosna. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uznało skargę za zasadną.

REKLAMA


O sprawie informowaliśmy końcem sierpnia. Zobacz: Wojewoda stosuje nieaktualne przepisy? Stowarzyszenie z Krosna złożyło skargę

Zdaniem Stowarzyszenia Idea Carpathia, przy rozpatrywaniu ich ponaglenia doszło do rażących naruszeń prawa administracyjnego przez wojewodę.

- Przede wszystkim, w naszej ocenie wojewoda w błędny sposób zakwalifikował wniesione przez nasze stowarzyszenie pismo, jako skargę powszechną w rozumieniu artykułu 227 kodeksu postępowania administracyjnego, zamiast jako ponaglenie z art. 37 tejże ustawy - tłumaczył Damian Kłosowicz ze Stowarzyszenia Idea Carpathia.

Do tego przychyliło się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Skargę Stowarzyszenia na wojewodę uznano za zasadną.

- Znajdzie się też w tym wszystkim niestety łyżka dziegciu, w postaci faktu że "sprawa wiodąca" (skargi na prezydenta, których Rada Miasta nie chciała rozpatrzyć w terminie, przez co musieliśmy ją ponaglić, co Wojewoda uznał za skargę) zdążyła być już dawno rozpatrzona. Wciąż jednak, jest to ważne (bo rzadkie) zwycięstwo dla organizacji pozarządowych! - komentuje Damian Kłosowicz z Idea Carpathia.

pd

  • autor: pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?