Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno: kolejne braki w dostępie do informacji publicznej

Krosno: kolejne braki w dostępie do informacji publicznej Fot.www.zaleze.com

Jakie kontrole przeprowadzono w krośnieńskich szkołach? Jakie były ich wyniki i jakie wydano zalecenia? Taka informacja powinna znajdować się w BIP szkoły, ale w Krośnie jest niedostępna. Występuje też problem z uzyskaniem informacji dotyczącej wniosków, o co pytają obywatele w Krośnie. Pod tym względem jest gorzej niż w Jaśle.

REKLAMASzkoły podległe Miastu Krosno nie posiadają osobnych Biuletynów Informacji Publicznej, a istniejące podstrony nie zawierają wszystkich wymaganych informacji. W zakładkach szkół brakuje np. dokumentacji z kontroli zewnętrznych w placówkach. Zgodnie z ustawą takie informacje powinny być zamieszczane w BIP.

- Administratorami Biuletynów Informacji Publicznej szkół i placówek oświatowych w Krośnie są dyrektorzy i są oni odpowiedzialni za ich aktualizację. Dotychczasowe biuletyny szkół umieszczone są w zakładkach na stronie bip.umkrosno.pl, a dyrektorzy szkół i placówek oświatowych zobowiązani są do udzielania informacji publicznej w trybie opisanym ustawą. W listopadzie dodane zostaną zakładki umożliwiające dyrektorom szkół i placówek oświatowych umieszczanie informacji o kontrolach zewnętrznych oraz o ich wynikach - zapewnia urząd miasta Krosna.

W Krośnie gorzej jak w Jaśle
Tymczasem portal zaleze.com zwracał się do kilku gmin o informacje dotyczące liczby złożonych do urzędu wniosków o udostępnienie informacji publicznej. W zapytaniu zawarto również prośbę o wskazanie, czego każdy z tych wniosków dotyczył. Urząd miasta i gminy Jedlicze, urząd gminy Rymanów oraz urząd miasta i gminy Staszów (świętokrzyskie) odpowiedziały wyczerpująco w terminie.

Jasło zażądało wykazania szczególnie istotnego interesu publicznego. Urząd uznał, że informacja, jest informacją przetworzoną.

- Urząd miasta Krosna w ogóle nie odpowiedział na nasz wniosek, pomimo wezwania po tygodniu do jego wypełnienia. Wobec tego, złożyliśmy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie skargę na bezczynność Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego w zakresie nieudostępnienia informacji publicznej - informuje portal z Załęża.

pd

  • autor: pd

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj