KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bal Tolerancji - Charytatywny Bal Noworoczny 2018 Grupy Nowy Styl

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum Grupa Nowy Styl

W sobotę, 13 stycznia o godz. 15.00 w Hali MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie rozpocznie się doroczny bal charytatywny Grupy Nowy Styl. Na wydarzeniu będzie gościć blisko 1200 młodszych i starszych dzieci z Podkarpacia, w tym około 300 niepełnosprawnych osób. Tym razem hasła przewodnie imprezy to tolerancja, poszanowanie odmienności kulturowej.

REKLAMA


Charytatywny Bal Noworoczny Grupy Nowy Styl to inicjatywa dobrze znana na Podkarpaciu. To unikalne w skali regionu, ale i Polski, wydarzenie jest okazją do wspaniałej zabawy, ale również integracji i nauki. Co roku Nowy Styl stara się zapewnić ciekawy motyw przewodni dla zabawy, który rozbudzi w gościach nowe pasje i zachęci do ich rozwijania.

Organizując naszą doroczną imprezę staramy się nie tylko bawić, ale i edukować. W przeszłości promowaliśmy postawy proekologiczne, uczyliśmy zasad pierwszej pomocy czy reguł rządzących światem finansów, uwrażliwialiśmy na muzykę. Tym razem nawiążemy do otaczającej nasz rzeczywistości, do pojawiających się w niej oznak braku szacunku dla odmienności kulturowej, braku poszanowania drugiego człowieka. Pokażemy naszym gościom, że odmienność nie równa się obcość, wrogość. Postaramy się przekonać wszystkich, że odmienność winna budzić ciekawość, chęć poznania, doznania czegoś nowego. Służyć temu będą m.in. pokazy tańców, prezentacje strojów z różnych stron świata, warsztaty twórcze (plastyczne, origami, kaligrafia imion w różnych językach, itp.). Zaproszeni goście przygotowują prace plastyczne dot. tematyki tegorocznej imprezy. Mamy też sygnały o planowanych występach pokazujących kulturę różnych narodowości.

- mówią organizatorzy.

Prezenty na cały rok
Wśród zaproszonych na bal są podopieczni 40 placówek - domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych i rodzin zastępczych - z całego Podkarpacia. Wszyscy otrzymają prezenty, które są im niezbędne i o których napisali w liście do św. Mikołaja.

XIX Bal Noworoczny odbędzie się 13 stycznia 2018 r. Początek o godz. 15.00 w hali MOSiR w Krośnie, przy ul. Bursaki 41.

Program wydarzenia:
- 15.00: oficjalne otwarcie balu i wysp z atrakcjami,
- 18.00: powitanie św. Mikołaja i wręczenie prezentów,
- 18.30: dyskoteka,
- 20.30 - 21.00: zakończenie wydarzenia.

Na pierwszy bal w 2000 r. zostało zaproszonych 150 dzieci z 6 placówek położonych blisko Krosna. Od kilku lat Grupa Nowy Styl regularnie zaprasza ponad tysiąc stu gości z blisko 40 placówek i organizacji z terenu całego Podkarpacia - od Przemyśla po Jasło, od Dębicy po Lesko. Od 2004 roku Grupa współpracuje z placówkami i organizacjami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi. To ważny element wychowawczy, podobnie jak zapraszanie dzieci i młodzieży ze szkoły mniejszości ukraińskiej z Przemyśla.

(ns), red.

 • autor: (ns), red.

3 komentarzy

 • ktosktowie

  Po 1 - to My jako Narod od poczatkow naszego istnienia bylismy najbardziej goscinnym i tolerancyjnym narodem na ziemi
  Po 2 - to Nas do tej pory nie przeproszono min za ludobojstwo przez Ukraincow
  Po 3 - to My mozemy uczyc innych tolerancji, jestesmy az za bardzo tolerancyjni (patrz dramatyczna sytuacja gospodarcza i przecietnego Kowalskiego w Polsce)
  Po 4 - tego typu rzeczy organizuje sie po to by wtlaczac do glow malym dzieciom obce im zwyczaje i rytualy jest tu wiele podtekstow i rzeczy, ktore Polskie dzieci nie powinny one obchodzic.
  Po 5 - pod plaszczykiem dobroci funduje sie indoktrynacje mlodych pokolem przyszlych Polakow.
  Po 6 - dziwie sie dyrektorom tych placowek ze pozwalaja uczestniczyc w tym swym podopiecznych.
  Po 7 - jak was ludzi bez honoru latwo kupic i przekupic, dramat

  Zgłoś nadużycie ktosktowie wtorek, 16, styczeń 2018 16:08 Link do komentarza
 • apapiernik@poczta.onet.pl

  Byłam, widziałam, było super! Pod każdym względem. Podziwiam organizatorów. Spisali się na medal!

  Zgłoś nadużycie apapiernik@poczta.onet.pl poniedziałek, 15, styczeń 2018 21:05 Link do komentarza
 • Basia1

  to wspaniała inicjatywa i wielka radość dla dzieci, dziękuje w imieniu dzieci.

  Zgłoś nadużycie Basia1 sobota, 13, styczeń 2018 11:19 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?