KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zaostrza się protest lekarzy. Także w Krośnie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Kto będzie dyżurował po 1 marca? Większość lekarzy z krośnieńskiego szpitala złożyło deklaracje o niepełnieniu dyżurów. Weszli w spór zbiorowy z dyrekcją, a spełnienie tej groźby znacznie ograniczy możliwość udzielania pomocy pacjentom.

REKLAMA


W ramach ogólnopolskiego protestu lekarzy, w całym kraju składane są wypowiedzenia. W Krośnie związkowcy weszli w spór zbiorowy z dyrekcją szpitala. 98 lekarzy pełniących dyżury złożyło deklaracje, że od 1 marca nie będą pełnić dyżurów. Kolejnych 17 lekarzy, którzy nie pełnią dyżurów - zadeklarowało, że nie zastąpią kolegów. To zdecydowana większość lekarzy pracujących w Krośnie.

Głównym postulatem protestu lekarzy jest zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. Jest to postulat nie do spełnienia na szczeblu lokalnym. Jeżeli lekarze spełnią złożoną deklarację, to od 1 marca nastąpi w Krośnie drastyczne zmniejszenie liczby zabiegów planowych i przyjęć w poradniach.

pd

 • autor: pd

9 komentarzy

 • Olek

  Oczywiscie ,ze lekarze mają racje aby pracować maksimum 48 godzin tygodniowo bo są bardziej wypoczęci i milej będą przyjmować pacjenta i tylko wprowadzić system zmianowy dla lekarzy tak jak większość lekarzy chce,to bedą bardzo dbali o pacjenta a wąska grupa lekarzy /ta grupa trzymająca władze w szpitalach /odejdzie na swoje i bedzie porządek aby nie prowadić pacjenta z prywatnego gabinetu potem w szpitalu państwowym.

  Zgłoś nadużycie Olek piątek, 19, styczeń 2018 15:52 Link do komentarza
 • a po_co

  Do Policja obywatelska - lekarz umarł, bo miał chore serce, a nie z przepracowania. Jak ja bym dostał zawał w swoim miejscu pracy, to też by napisali że z przepracowania???

  Zgłoś nadużycie a po_co piątek, 19, styczeń 2018 10:29 Link do komentarza
 • AA

  Do Koza: nie trzeba. I tak zastępują lekarza w nocy. Bo jaśnie pan doktor musi sie wyspać i nie wolno go budzić.

  Zgłoś nadużycie AA piątek, 19, styczeń 2018 10:15 Link do komentarza
 • była pacjentka

  Nie wszystko złoto co się świeci. Zasady kodeksu muszą być przestrzegane - tj. czas pracy, warunki , bhp, urlopy. A wiemy , że niewiele jest w Krośnie firm gdzie tak się dzieje. I wcale nie jest ro szpital i panowie lekarze. Ale o tamtych ludzi nikt się nie upomina. Bo to ta niższa kasta. Popytajcie znajomych, rodzinę i sąsiadów o ich warunki pracy - wynagrodzenie, rodzaj umowy, przestrzeganie kodeksu. I przede wszystkim wynagrodzenie, bo teraz trzeba będzie korzystać ze specjalistyki tylko prywatnie. Tam lekarze na pewno będą przyjmować. Durna polityka ograniczania przyjęć na studia medyczne a rozwijania oferty studiów niestosowalnych zbiera swoje owoce. Mamy armię polonistów, socjologów, ekonomistów, inżynierów górników, hutników, prawników ....... i praktycznej żadnej rywalizacji w zawodzie lekarza. Mój sąsiad - lekarz pracuje w szpitalu, 3 przychodniach i słyszę jeszcze, że przyjmuje na SORZe. W domu bywa bardzo rzadko i na krótko. Dlaczego? Z troski o pacjentów? Zarobek? To pewien sposób na życie? Jestem wszędzie, w biegu, niczym nie zajmuję się tak naprawdę do końca, jestem zmęczony i zły, pacjent to problem, rodzina pytająca o stan chorego narusz mój spokój i złości....... Podwyższenie wynagrodzeń i tak wysokich, nieproporcjonalnych do wiedzy i zaangażowania problemu nie rozwiążą. Potrzebna jest rywalizacja, konieczność wykazania się lepszą diagnostyką, staranniejszym leczeniem , życzliwością dla chorych za czym powinny iść pieniądze. Popatrzmy na stomatologów. Tu kolejka, a tam pustka w poczekalni. A etat dożywotni w szpitalu to porażka systemu. Za komuny lekarz nie mógł łączyć praktyki prywatnej ze szpitalną. Może tu też jest problem? Zaniedbania w zdrowiu rosną i nie ma odwagi na zmiany. Może by zacząć od izb lekarskich tak jak zaczęto od izby sądowniczej?

  Zgłoś nadużycie była pacjentka piątek, 19, styczeń 2018 09:39 Link do komentarza
 • Policja obywatelska

  Rogol wyluzuj. Kilka przypadków już było ,że lekarze umierali z przepracowania, ostatnio kolejny. To jest chore ,że nie ma kasy na służbe zdrowia, Jest kasa na Kler, jest na cmentarze żydowskie 100mln, na żydowskie muzeum Polin grube miliardy , a na leczenie nie ma.

  Zgłoś nadużycie Policja obywatelska czwartek, 18, styczeń 2018 21:22 Link do komentarza
 • rogol

  Sprobowaliby tak postapic za granica to wylecieliby z pracy na zbity pysk.Bez prawa do zatrudnienia w innej placowcw sluzby zdrowia.

  Zgłoś nadużycie rogol czwartek, 18, styczeń 2018 21:09 Link do komentarza
 • Narodowiec nie Katol

  Wysłać sukienkowych darmozjadów do Watykanu , a kase przeznaczyć na szpitale. Pieniądze są w kraju , tylko nie wszyscy pracują na swoja pełną miske, dlatego brakuje ,,,,!

  Zgłoś nadużycie Narodowiec nie Katol czwartek, 18, styczeń 2018 20:39 Link do komentarza
 • Koza

  Trzeba będzie doszkolić pielęgniarki aby mogły zastąpić personel lekarski podczas nocnego dyżuru.

  Zgłoś nadużycie Koza czwartek, 18, styczeń 2018 18:42 Link do komentarza
 • Lukii

  Brakuje lekarzy i pielęgniarek w szpitalu w Krośnie. (w całej Polsce też) Pan dyrektor patrzył tylko na tabelki. Coraz wiecej pacjentów a mniej personelu. Skutkiem tego jest brak skuteczności i przemęczenie. Również skutkiem tego jest brak urlopów dla niektórych pielęgniarek które mają do odebrania te urlopy 2 lata w stecz!!! To jest skandal!

  Pielegniarki dostają wolne jak już jest ustawowa odsiadka. A za urlopy szpital nie chce płacić i nie chce ich dawać bo nie ma kogo dać na zastępstwo. Szpital tak zaoszczędza, kosztem ludzi. Dla dyrektora liczyły się tylko tabelki. W mojej ocenie to wykorzystywanie i wyzysk !!!

  Sprawa powinna trafić do prokuratury!

  Zgłoś nadużycie Lukii czwartek, 18, styczeń 2018 18:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?