Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno: co z "detoksem"?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Zatrucia "dopalaczami" to poważny problem. Na sesji Rady Miasta Krosna z udziałem dyrekcji szpitala podjęto temat "oddziału detoksu".

REKLAMADyrekcja krośnieńskiego szpitala odpowiadała na pytania radnych podczas lutowej sesji Rady Miasta. Zobacz: Dyrekcja szpitala na sesji Rady Miasta

Pytanie o możliwość utworzenia "oddziału detoksu" zadał radny Marcin Niepokój (Samorządne Krosno). Argumentował, że podczas dyskusji nad programem przeciwdziałania narkomanii komisja mówiła o potrzebie utworzenia takiego oddziału.

- Czy taki oddział mógłby powstać, żeby nie wysyłać osób od nas gdzieś dalej? - pytał radny Niepokój.

- Przedtem mieliśmy problem z alkoholami, później z narkotykami, a teraz doszły "dopalacze" i rzeczywiście jest to bardzo duży problem - odpowiadał Piotr Czerwiński, dyrektor krośnieńskiego szpitala.

Przyznał, że problem istnieje, że osoby z zatruciami alkoholowymi i "dopalaczami" kierowane są w miejsca poza Krosnem. Jest to jedno z wyzwań i problemów do rozwiązania.

Zatrucia "dopalaczami" są szczególnie groźne, ponieważ wprowadzane są do obrotu coraz to nowsze substancje o składzie, którego wpływ na człowieka nie jest znany. Co gorsza - nie zawsze wiadomo jakie substancje wzięła lub pomieszała zatruta osoba.

Piotr Czerwiński dodał, że problemem jest nie tylko brak "detoksu". Jego zdaniem brakuje również miejsca, w którym właściwą pomoc (w tym psychologiczną) może otrzymać osoba, przy której np. Policja znajdzie narkotyki.

- Brakuje postępowania od chwili zatrzymania nieletniego, czy nawet dorosłego człowieka, z narkotykami - zaznaczył dyrektor Czerwiński. Dodał, że prowadzone są rozmowy z samorządami, które powinny znaleźć wspólne rozwiązanie.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj