KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: co z "detoksem"?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Zatrucia "dopalaczami" to poważny problem. Na sesji Rady Miasta Krosna z udziałem dyrekcji szpitala podjęto temat "oddziału detoksu".

REKLAMA


Dyrekcja krośnieńskiego szpitala odpowiadała na pytania radnych podczas lutowej sesji Rady Miasta. Zobacz: Dyrekcja szpitala na sesji Rady Miasta

Pytanie o możliwość utworzenia "oddziału detoksu" zadał radny Marcin Niepokój (Samorządne Krosno). Argumentował, że podczas dyskusji nad programem przeciwdziałania narkomanii komisja mówiła o potrzebie utworzenia takiego oddziału.

- Czy taki oddział mógłby powstać, żeby nie wysyłać osób od nas gdzieś dalej? - pytał radny Niepokój.

- Przedtem mieliśmy problem z alkoholami, później z narkotykami, a teraz doszły "dopalacze" i rzeczywiście jest to bardzo duży problem - odpowiadał Piotr Czerwiński, dyrektor krośnieńskiego szpitala.

Przyznał, że problem istnieje, że osoby z zatruciami alkoholowymi i "dopalaczami" kierowane są w miejsca poza Krosnem. Jest to jedno z wyzwań i problemów do rozwiązania.

Zatrucia "dopalaczami" są szczególnie groźne, ponieważ wprowadzane są do obrotu coraz to nowsze substancje o składzie, którego wpływ na człowieka nie jest znany. Co gorsza - nie zawsze wiadomo jakie substancje wzięła lub pomieszała zatruta osoba.

Piotr Czerwiński dodał, że problemem jest nie tylko brak "detoksu". Jego zdaniem brakuje również miejsca, w którym właściwą pomoc (w tym psychologiczną) może otrzymać osoba, przy której np. Policja znajdzie narkotyki.

- Brakuje postępowania od chwili zatrzymania nieletniego, czy nawet dorosłego człowieka, z narkotykami - zaznaczył dyrektor Czerwiński. Dodał, że prowadzone są rozmowy z samorządami, które powinny znaleźć wspólne rozwiązanie.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?