Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W Krośnie ustalono okręgi wyborcze

Rada Miasta Krosna określiła wielkość okręgów wyborczych i liczbę radnych, jaka będzie w nich wybierana w jesiennych wyborach samorządowych. Ustalono, że krośnianie wybiorą po 7 radnych w 3 okręgach.

Liczba 21 radnych została ustalona przez wojewodę i wynika z liczby mieszkańców Krosna. Na lutowej sesji Rady Miasta Krosna dokonała podziału miasta na okręgi. Podobnie jak do tej pory krośnianie wybiorą po 7 radnych w trzech okręgach.

- okręg 1 (15275 mieszkańców) obejmuje dzielnice: "Krościenko Niżne", "Śródmieście" i osiedla: "Stefana Grota-Roweckiego", "Ks. Bronisława Markiewicza",

- okręg 2 (16097 mieszkańców ) obejmuje dzielnice "Białobrzegi", "Zawodzie" i osiedla "Południe", "Turaszówka", "Tysiąclecia",

- okręg 3 (14243 mieszkańców) obejmuje dzielnice "Polanka" i "Suchodół" oraz osiedle "Traugutta".

Liczbę mieszkańców Krosna na potrzeby wyznaczenia okręgów wyborczych ustalono sumując liczbę wyborców ujętych w rejestrze wyborców z urzędu, wyborców wpisanych do rejestru wyborców na wniosek i liczbę pozostałych osób zameldowanych w Krośnie na pobyt stały, z wyjątkiem osób, co do których otrzymano zawiadomienie o wpisaniu do rejestru wyborców w innej gminie.

pd

37 komentarzy

 • j...

  Twój wpis jest bezsensowny. Nikt nie wybiera czy rodzi się Żydem, Polakiem czy Niemcem. Oceniaj czyny.

  Zgłoś nadużycie j... piątek, 23, marzec 2018 10:34 Link do komentarza
 • żyd

  j...
  Prawdopodobnie prowadzisz dyskusję z krośnieńskim żydem, prezydentem miasta Krosna.

  Zgłoś nadużycie żyd czwartek, 22, marzec 2018 16:03 Link do komentarza
 • Ronaldo

  A może to Polki tez za to potępimy--puszczały sie przecież niemcem (stad golenie główek) Rozważanie w czasach pokoju i przed telewizorem i paczka chipsow-jest niezwykle beznadziejne-zwłaszca dla tych którzy gó --- no o wojnie wiedza a beda wiedzieli jeszcze mniej bopropaganda mózgi im wypierze i tak jak mówi madry człowiek -pozostaną "bury" I "łupaszka" i Podhalański major UB - "ogień"-ach jeszcze kapelani!!!

  Zgłoś nadużycie Ronaldo czwartek, 22, marzec 2018 08:55 Link do komentarza
 • Plenah

  Może nie wygrali ale nie ***** się ruskim przynajmniej

  Zgłoś nadużycie Plenah czwartek, 22, marzec 2018 08:24 Link do komentarza
 • Esteban Peres

  Jeszcze parę lat takiego prania mózgów i młode pokolenie j...otów będzie twierdzić, że wojnę z Niemcami na terenie Polski wygrali żołnierze wyklęci i ich kapelani.

  Zgłoś nadużycie Esteban Peres środa, 21, marzec 2018 23:04 Link do komentarza
 • parasolka

  Widzę że gadasz sam do siebie w patriotycznej gorączce.

  Zgłoś nadużycie parasolka środa, 21, marzec 2018 19:58 Link do komentarza
 • j...

  Jednak nie udajesz.

  Zgłoś nadużycie j... środa, 21, marzec 2018 19:47 Link do komentarza
 • parasolka

  Jesteś idiotą ,czy tylko udajesz?A jaka jest w oczach katolika różnica między śmiercią wojskowego, inżyniera ,naukowca zabitego strzałem w tył głowy,a śmiercią chłopa pańszczyźnianego zajechanego pracą na śmierć albo zakatowanego na śmierć przez karbowego?Myślę że jedynie taka,że ta drugą łączy się z większym cierpieniem.

  Zgłoś nadużycie parasolka środa, 21, marzec 2018 16:18 Link do komentarza
 • j...

  Jesteś idiotą, czy tylko udajesz. Próbujesz usprawiedliwić ludobójstwo?

  "Ofiarami zbrodni byli oficerowie, podoficerowie oraz szeregowi Wojska Polskiego, częściowo pochodzący z rezerwy (naukowcy, lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów)[5], którzy po agresji ZSRR na Polskę, uzgodnionej przez ZSRR z III Rzeszą na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow, zostali po 17 września 1939 roku w różnych okolicznościach rozbrojeni i zatrzymani przez Armię Czerwoną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako jeńcy wojenni. Zamordowano także kilkutysięczną grupę funkcjonariuszy Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza (KOP), Straży Granicznej i Służby Więziennej. Poza tym wśród ofiar było przeszło 7 tys. osób cywilnych, policjantów i oficerów bez statusu jeńca, osadzonych w więzieniach na terenie okupowanych przez ZSRR Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej."


  Zostali po 17 września 1939 roku rozbrojeni i zatrzymani przez Armię Czerwoną , "cześć" której sławią napisy na krośnieńskim pomniku.

  Zgłoś nadużycie j... środa, 21, marzec 2018 15:07 Link do komentarza
 • parasolka

  A jak te "nasze Elity"traktowały swoich niewolników-chłopów pańszczyźnianych,zarówno na ziemiach etnicznie polskich,jak i zdobytych na wschodzie?Pewnie z podobnym okrucieństwem.A z jaką pogardą traktowały te elity prostego człowieka przed wojną i jak były skorumpowane,jak skakały sobie wzajemnie do gardeł?.Nie wiesz dlaczego narodziły się te wszystkie socjalizmy,komunizmy?-właśnie dla tego.
  I bzdurą jest twierdzenie,że zainstalowana po wojnie władza spotkała się z powszechną negacją.Większość wiązała z nią nadzieje na poprawę losu,mając na uwadze to co napisałem wcześniej.

  Zgłoś nadużycie parasolka środa, 21, marzec 2018 13:18 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj