Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Chcesz mieć ogródek obok bloku? Trwa nabór projektów do "zielonej ławeczki"

"Zielona ławeczka" to pomysł przeznaczony dla osiedli i blokowisk w miastach takich jak Krosno. Celem jest stworzenie przestrzeni przyjaznej dla odpoczynku i spotkań.

REKLAMAOsiedla są często betonowymi pustyniami - zarówno pod względem braku zieleni, jak i kontaktów międzyludzkich. Podejmowane przez mieszkańców prace ogrodnicze mogą nie tylko wpłynąć na poprawę estetyki wokół miejsca zamieszkania, ale również poprawić relacje między sąsiadami.

"Zielona ławeczka" to ogólnopolski projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1200 zł. Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów maksymalnie 800 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również ławkę parkową (koszt 400 zł - jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu.

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.

Na stronie konkursu zielonalaweczka.pl znajduje się wiele wskazówek i inspiracji oraz ciekawych linków i artykułów. Ponadto znajdują się tam podpowiedzi jak krok po kroku wykonać zadania konkursowe.

Wszystkie zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Przeczytaj - list do mieszkańców.

pd

2 komentarzy

 • nadajnik

  Marzy mi się żeby, w moim mieszkaniu w Krośnie, miernik nie pokazywał 8 mikrotesli ( poziom dopuszczalny 0,3 mikrotesli) :((((

  Zgłoś nadużycie nadajnik środa, 21, marzec 2018 19:52 Link do komentarza
 • rogol

  W czasach PRL-u ludziesami robili sobieogrodki kolo bloku bez zadnej zachety czy pomocy.
  W wolnej Polsce niektore drzewa wtedy posadzone poszly pod topor bo komunistyczne.

  Zgłoś nadużycie rogol niedziela, 18, marzec 2018 14:28 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj