KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Skargi mieszkańców: Gawrony opanowały rejon Armii Krajowej

Skargi mieszkańców: Gawrony opanowały rejon Armii Krajowej Fot. czytelnik

"Wygląda na to, że znowu zaczęło się straszenie i wyganianie ptaków z innych terenów na rzecz Osiedla Markiewicza" - napisał do nas jeden z mieszkańców ul. Armii Krajowej. Nie myli się, na terenie Starego Cmentarza przy ul. Krakowskiej nie ma już ani jednego gawrona.

REKLAMA


- Setki gawronów, wron i kawek opanowało drzewa przy ulicy Armii Krajowej, na terenie "Naftówki". Wygląda na to, że znowu zaczęło się straszenie i wyganianie ptaków z innych terenów na rzecz osiedla Markiewicza - skarży się mieszkaniec osiedla.

Ptaków może być znacznie więcej. - Poświęciłem dłuższą chwilę, gdy zleciały się chyba wszystkie. Zacząłem liczyć, doszedłem do 200 sztuk i na tej podstawie szacuję, że cała kolonia w rejonie Armii Krajowej może liczyć około 1500 osobników. To wygląda jak "Ptaki" Hitchcocka - informuje inny mieszkaniec tego rejonu. - Wszystko jest obsrane - dodaje dosadnie.

- Dziękujemy urzędowi miasta za takie gratisy. W ubiegłym roku była mowa, że zostaną wypędzone ptaki z terenu "Naftówki", a tymczasem znowu robi się wszystko, by zapewnić ciszę zmarłym a wrzask ptaków zapewnić mieszkańcom Armii Krajowej - napisał do naszej redakcji jeden z mieszkańców.

W ubiegłym roku urzędnicy przekonywali, że właściwy efekt płoszenia można uzyskać poprzez powtarzanie akcji przynajmniej przez kilka lat. Ostatnia nowelizacja prawa łowieckiego stawia kontynuację akcji pod znakiem zapytania.

W związku z uciążliwością gawronów dla mieszkańców przesłaliśmy pytania do krośnieńskiego urzędu miasta.

Zobacz: Rozpoczęło się tegoroczne płoszenie gawronów

pd
Fot. czytelnik

 • autor: pd

9 komentarzy

 • tomasz_santos@op.pl

  Dużo winy jest w tym samych mieszkańców. Ja mieszkam na oś Szczepanika i tam wygląda to dokładnie tak samo jak z horroru "Ptaki" ale niestety spółdzielnia wiesza informację na klatkach o zakazie dokarmiania gołębi itp. a babcie i tak wynoszą reklamówki całe chleba i tym samym wabią te ptaki. Tak wogóle to dziwię się że miasto nie wpadło na tak prostą rzecz że przecież jeżeli płoszą w jednym miejscu to one polecą gdzieś nie daleko gdzie jest spokój. A problemem jeszcze większym są dzikie gołębie które to roznoszą ptasie kleszcze, wystarczy że gołębie zagnieżdżą się na bloku i może dojść do tego że cały blok trzeba będzie deratyzować nie mówiąc już o tym że są to szczury ze skrzydłami które roznoszą masę innych chorób.

  Zgłoś nadużycie tomasz_santos@op.pl czwartek, 29, marzec 2018 12:20 Link do komentarza
 • jeee

  Ale można lody kręcić w dzisiejszyc czasach nie sądzicie ile milionów miliardów idzie na takie bzdety.Cel jest taki aby pozbyć się ptaków i każdy wie o co chodzi.Strącanie gniazd przepędzanie ,żeby na wiosnę się nie gnieździły.CEL JEST TYLKO JEDEN.Więc zamiast wyłapać wystrzelać i mieć z głowy to urządza sie jarmark w całej Europie i buli się grubą kasę aby pewne osoby miały cały czas robotę.Ludzie biedują a płacimy razem w mieście jak to zranioną srokę wiezie się do Przemyśla za 3tyś złotych.Ratuje sarnę po wypadku która i tak zdechnie,przepedza ptaki z miejsca na miejsce,a lisy szczepi się aby przetrzebiły to o co dbamy że jest tego za dużo.Pomieszanie z poplątaniem.Zwierzyna tak się nauczyła że na wsi prawie nie ma ptaków.Sroki stały się miejskimi ptakami i żyją w stadach,sarny i dziki siedzą w miescie,wilki podchodzą pod domy,nawet jelenie które są mega ostrożne już zaczynają mieszkać nie w lesie tylko w okolicach miasta.I wszystko sra gdzie popadnie kleszcze i pasozyty,Ludzie choruja na dziwne rozne choroby ale czlowiekowi nawet ogniska nie mazna zapalic zeby spalic to robactwo i pasozyty,nie mowiac o umyciu rowera.

  Zgłoś nadużycie jeee poniedziałek, 26, marzec 2018 12:40 Link do komentarza
 • rogol

  A co na to ptaki,oneu byly pierwsze nim wlezli ludzioe.

  Zgłoś nadużycie rogol sobota, 24, marzec 2018 14:07 Link do komentarza
 • Buba

  Akurat na ul. Armii Krajowej kontenery schowane są w budynku zamykanym na klucz - także Rambo - Twój komentarz jest chybiony.

  Zgłoś nadużycie Buba piątek, 23, marzec 2018 14:16 Link do komentarza
 • wolf

  Przecież wiadomo że ptaki gdzieś muszą się podziać, skoro w jednym miejscu straszą to gniazdują w innym.
  Jedni zadowoleni inni już nie, Ja się pytam jak to się ma do okresu ochronnego - lęgowego ptaków. gdzie są zieloni i kto pozwala na takie marnotrawstwo pieniędzy.

  Zgłoś nadużycie wolf piątek, 23, marzec 2018 09:21 Link do komentarza
 • Rambo

  Wyrzucajcie wiecej jedzenia do smietnikow to bedzie jeszcze wiecej gawronow ,szczurow iwszelkiego dziadostwa

  Zgłoś nadużycie Rambo czwartek, 22, marzec 2018 14:50 Link do komentarza
 • anonim

  tak samo na Naftowej, srają nam na samochody, aż strach zostawiać samochód pod drzewem

  Zgłoś nadużycie anonim czwartek, 22, marzec 2018 11:43 Link do komentarza
 • Plenah

  Co my mamy monopol na życie na tej ziemi? Ptak też człowiek.Oddupccie się od gawronów.

  Zgłoś nadużycie Plenah czwartek, 22, marzec 2018 10:58 Link do komentarza
 • dornfelder

  "Gawrony opanowały rejon Armii Krajowej"

  Panie redaktorze pd.Jeśli to nawet prawda,nie należy o tym pisać,bo to niezgodne z obowiązującą polityką historyczną.

  Zgłoś nadużycie dornfelder czwartek, 22, marzec 2018 10:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?