KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Tak" dla poszerzenia Krosna. Niska frekwencja w konsultacjach

"Tak" dla poszerzenia Krosna. Niska frekwencja w konsultacjach Fot. MapsGoogle

Znamy już wyniki konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic Krosna. Pomimo szerokiej agitacji Frekwencja wyniosła 6,37%.

REKLAMA


Ponad 89% osób, które wzięły udział w konsultacjach na temat poszerzenia Krosna, opowiedziało się za przesunięciem granic. Frekwencja wyniosła 6,37%, czyli znacznie poniżej oczekiwań prezydenta Przytockiego.

Konsultacje były prowadzone od 14 lutego do 7 marca. Mieszkańców pytano, czy chcą przyłączenia do granic gminy Miasto Krosno terenów stanowiących część gminy Krościenko Wyżne (w granicach obrębu ewidencyjnego Krościenko Wyżne) oraz gminy Miejsce Piastowe (w granicach obrębów ewidencyjnych Targowiska i Łężany).

Uprawnionymi do głosowania w ramach konsultacji byli wszyscy mieszkańcy miasta Krosna, dlatego liczba osób uprawnionych do głosowania w konsultacjach wyniosła 45 615 osób. W konsultacjach swój głos oddało 2 904 osób, co stanowi 6,37% wszystkich mieszkańców Miasta. Spośród tej liczby 97,76% czyli 2839 głosów stanowiły głosy ważne.

Na pytanie o treści: "Czy jesteś za poszerzeniem granic administracyjnych gminy Miasto Krosno o tereny o powierzchni ok. 147,97 ha, stanowiące część gminy Krościenko Wyżne (w granicach obrębu ewidencyjnego Krościenko Wyżne) oraz gminy Miejsce Piastowe (w granicach obrębów ewidencyjnych Targowiska i Łężany)?" oddano:

- 2 540 głosów na "TAK", co stanowi 89,47% wszystkich ważnie oddanych głosów,
- 129 głosów na "NIE", co stanowi 4,54% wszystkich ważnie oddanych głosów.

Od głosu wstrzymało się 170 mieszkańców, którzy wyrazili swoją opinię w formie ankiety, co stanowi 5,99% wszystkich ważnie oddanych głosów.

Nie zakończyły się konsultacje w sąsiednim miejscu Piastowym, co może oznaczać, że Krosno nie zdąży ze złożeniem kompletnego wniosku o poszerzenie granic. O stanowisku Miejsca Piastowego rozmawialiśmy z wójtem Markiem Klarą, zobacz: W tym roku nie będzie poszerzenia Krosna? Jak plany ekspansji miasta widzi druga strona?

pd

 • autor: pd

3 komentarzy

 • Mieszkaniec Gminy Krościenko Wyżne

  Ja jestem mieszkańcem Gminy Krościenko Wyżne i moja nieruchomość jest ujęta w planie przyłączenia do Krosna. Jesteśmy kategorycznie na NIE w sprawie przyłączenia naszego rodzinnego domu do Krosna.
  Wiem że mamy w Polsce zbójeckie prawo ponieważ nie liczące się z opinią lokalnej społeczności.
  Odurzające jest to że dowiedziałem o planach zmiany granic z tego portalu.A nie od władz samorządowych.
  Listy z zapytaniem jak i wyrażające moje oburzenie wysłałem i czekam na odpowiedź od Prezydenta Miasta, Radnych Miasta, Starosty, Wojewody. Odpowiedzieli mi na listy juz Wójt Gminy Krościenko Wyżne i Rzecznik Praw Obywatelskich.

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec Gminy Krościenko Wyżne czwartek, 05, kwiecień 2018 01:49 Link do komentarza
 • wolf

  jak niska frekwencja to referendum jest nieważne

  Zgłoś nadużycie wolf środa, 04, kwiecień 2018 08:10 Link do komentarza
 • gozdzik

  Precz z Przytockim dyktatorem.
  https://www.youtube.com/watch?v=Vujv5IwrR7U

  Zgłoś nadużycie gozdzik niedziela, 01, kwiecień 2018 20:04 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?