KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wymień kocioł, żeby nie smolił

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie może sfinansować wymianę Twojego starego kotła. Celem programu jest poprawa jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy! Zobacz szczegóły.

REKLAMA


Masz ogrzewanie na węgiel? Ta informacja jest dla Ciebie. Właśnie rusza program dofinansowania do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła opalanych wyłącznie węglem na nowe źródła ciepła. Nabór potrwa od 10 kwietnia do 15 listopada lub do wyczerpania środków.

Program skierowany jest do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w miejscu realizacji przedsięwzięcia (w miejscu realizowanego zadania nie może być również zarejestrowana działalność gospodarcza), będących właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości.

Dofinansowaniu podlegają inwestycje polegające na wymianie dotychczasowego źródła ciepła na węgiel w budynkach mieszkalnych lub lokalach mieszkalnych wraz z równoczesną  likwidacją istniejącego źródła ciepła. W ramach tego programu dofinansowaniem objęte mogą być następujące urządzenia: kocioł gazowy, kocioł olejowy, kocioł elektryczny, kocioł opalany paliwem stałym tj. węglem lub biomasą spełniający standard emisyjny zgodny tzw. 5 klasy lub wykonanie przyłącza do scentralizowanego źródła ciepła (sieć c.o.).

Wnioski o dofinansowanie należy składać w formie papierowej w sekretariacie Biura Funduszu, pod adresem: 35-025 Rzeszów, ul. Zygmuntowska 9  lub jego Przedstawicielstwach Zamiejscowych: Przedstawicielstwo Zamiejscowe w Przemyślu, ul. Kościuszki 2, 37-700 Przemyśl oraz Przedstawicielstwo Zamiejscowe w Krośnie, ul. Bieszczadzka 1, 38-400 Krosno.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie - tutaj.

Celem programu jest zmniejszenie emisji pyłów i gazów powstających zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców. Dofinansowanie prowadzone jest w ramach Programu "Przyjazny Dom" na 2018 rok - Komponent II.

umk, pd

  • autor: umk, pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?