KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno

W ramach realizowanego przez Gminę Miasto Krosno w partnerstwie z gminami: Chorkówka, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe oraz Wojaszówka projektu pn. "Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno" doposażono część eksploatowanego obecnie przez MKS Krosno taboru autobusowego między innymi w nowoczesne urządzenia informacji pasażerskiej, system monitoringu, bramki liczące pasażerów oraz kasowniki. W sumie 22 pojazdy zostały doposażone w monitory prezentujące przebieg całej trasy danego kursu.

REKLAMA


Prezentują one między innymi informacje o numerze linii i jej kierunku docelowym, nazwy kolejnych przystanków na trasie danego kursu oraz inne komunikaty i informacje użytkowe, takie jak: zmiany w kursowaniu autobusów lub obchodzone w danym dniu imieniny. Poza informacjami wizualnymi dodatkowo wygłaszane są komunikaty głosowe.

Dodatkowo pasażerowie komunikacji miejskiej w Krośnie mogą korzystać z nowoczesnej aplikacji na urządzenia mobilne myBus online. Aplikacja została przygotowana z myślą o użytkownikach transportu miejskiego, zarówno tych, którzy podróżują codziennie jak i okazjonalnych pasażerów. Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja wyświetla informacje na temat najbliższych odjazdów.

Informacje gromadzone są na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia autobusów miejskich przez system GPS. Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą zakładaną godzinę pojawienia się autobusu na wybranym przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy przyspieszenia kursów. Jest to obrazowanie rzeczywistej pozycji pojazdów miejskiej komunikacji, aktualizowanej na bieżąco, a nie jedynie wyświetlanie przyjętego rozkładu jazdy, co pozwala na wygodne zaplanowanie podróży.

W najbliższym czasie Miejska Komunikacja Samochodowa w Krośnie wzbogaci się o 21 nowych autobusów (11 o napędzie hybrydowym, 8 zasilanych olejem napędowym oraz 2 minibusy). W mieście Krośnie i u Partnerów projektu przebudowana zostanie infrastruktura drogowa oraz przystankowa służąca obsłudze publicznego transportu zbiorowego. Gminy partnerskie planują również budowę i przebudowę parkingów park&ride oraz bike&ride. Szacowane koszty modernizacji transportu publicznego na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno wynoszą 40 mln zł.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego poprzez rozwój i integrację systemów publicznego transportu zbiorowego.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

red.

 • autor: red.

19 komentarzy

 • Prezes

  @Edek...bez - daj linka do wyglądu tych nowych wiat przystankowych.
  Tak wygląda Iveco w nowym malowaniu, według mnie paskudny z przodu
  https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=152430770&postcount=1274

  Zgłoś nadużycie Prezes piątek, 21, wrzesień 2018 17:20 Link do komentarza
 • Edek...bez

  To ja zrewanżuje się koledze taką informacją, że widziałem na stronie oficjalnej miasta Krosna http://www.krosno.pl jak wyglądać będą nowe wiaty na przystankach MKS Krosno w liczbie 56 sztuk. Pisze o tym, bo w kilku artykułach pojawiających się na krośnieńskich portalach w ostatnich miesiącach nie umieszczono wizualizacji tych wiat. A szkoda, bo moim zdaniem wyglądają bardzo dobrze i jest to przeskok estetyczny o kilkadziesiąt lat :)

  Zgłoś nadużycie Edek...bez piątek, 21, wrzesień 2018 14:49 Link do komentarza
 • Prezes

  Ptaszki ćwierkają, że Autosany pojawią się w Krośnie dopiero w styczniu przyszłego roku zamiast do 1 października. Krosno powinno za takie duże opóźnienie naliczyć bardzo duże kary umowne.
  Volva od dawna są już gotowe, czekają tylko na uzbrojenie ich przez firmę R&G Mielec i to od niej zależy kiedy w Krośnie się pojawią. Tak samo te malutkie Iveca przez Mielec dotarły do Krosna z opóźnieniem.

  Biletomaty pojawiły się na rondzie i k. kina, na razie nie działają.

  Po co Krosno rzuciło się na Autosany, zamiast było kupuć wszystkie 19 sztuk Volvo hybrydy i były by już gotowe dla nas, oj Panie Prezydencie Przytocki bardzo duży za to minus, a jeśli faktycznie Autosany przed wyborani się niepojawią, to straci Pan mój głos w nadchodzących wyborach.

  Zgłoś nadużycie Prezes piątek, 21, wrzesień 2018 13:38 Link do komentarza
 • Edek...bez

  Mają refleks na tym portalu ( Krosnocity.pl) .Napisałem post, dobrych kilkanaście minut temu... i ciągle czeka na akceptacje. Sugeruje podkręcić tempo, znacznie Panowie i Panie

  Zgłoś nadużycie Edek...bez piątek, 21, wrzesień 2018 11:15 Link do komentarza
 • Edek... bez

  Aktualności. z podkarpackiego grodu . Pod nieobecnośc rzecznik UM Krosno Pani '' Dżoanny '' Sowy informuje, że trwa montaż biletomatów ( w sumie 3 sztuki ) . Pierwszy zostal zamontowany na Placu Monte Cassino tzw. Rondzie. Serdecznie pozdrawiam p.o. rzecznik UM

  Zgłoś nadużycie Edek... bez piątek, 21, wrzesień 2018 11:02 Link do komentarza
 • Edek bez...

  Pod nieobecność pani rzecznik UM Krosna ( zaległy urlop.choroby , wizyty u kosmetyczki. czy innego ważnego powodu) informuje, że ze 3 tygodniowym opóżnieniem dotarły go podkarpackiego grodu znajdującego się na końcu Polski ale nie Europy ani tym bardziej Świata dotarły 2 minibusy w nowym malowaniu. Krótko mówiąc SOOM już i będą testowane przez naszych najwspanialszych kierowców mks pod słońcem testowane. Over !!!

  Zgłoś nadużycie Edek bez... poniedziałek, 17, wrzesień 2018 18:39 Link do komentarza
 • Edek bez...

  Sprawdziłem/ przeczytałem artykuły z informacjami o transporcie miejskim na terenie MOF Krosno i... to co napisałem wcześniej jest zgodne z artykułami , które pojawiły się w tym roku A.D.2018. Wszystkie autobusy tj. 11 sztuk Volvo 7900 Hybrid, 8 sztuk spalinowych Autosanów SanCity 10 LF oraz 2 sztuki mini busów MMI Iveco 72C Urby, maja być dostarczone w tym roku.

  Zgłoś nadużycie Edek bez... wtorek, 04, wrzesień 2018 11:46 Link do komentarza
 • wyborca

  Wybory samorządowe tuż tuż, to i wzięli się do pracy Przytockie-Barany i karmią nas nadal tą nieświeżą kiełbasą wyborczą.
  A wy dalej swoje, jak tu pięknie w Krośnie, jak tu się idealnie egzystuje.

  To dlaczego miasto się wyludnia i starzeje w takim tempie ?

  Zgłoś nadużycie wyborca poniedziałek, 03, wrzesień 2018 22:52 Link do komentarza
 • Mietek z Zawodzia

  Mini autobusy mają być w sierpniu 2019 kolego coś niedoczytales info.

  Zgłoś nadużycie Mietek z Zawodzia poniedziałek, 03, wrzesień 2018 22:02 Link do komentarza
 • Edek bez...

  Hallo, pani rzecznik. Mamy wrzesień. a w sierpniu minął termin na dostawe 2 mini autobusów . Kiedy będą montowane nowe wiaty przystankowe ( ok. 60 sztuk ). tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. kiedy przebudowa zatok autobusowych ???

  Zgłoś nadużycie Edek bez... poniedziałek, 03, wrzesień 2018 14:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?