Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno: radni pytali o blok TBS z grzybem

Krosno: radni pytali o blok TBS z grzybem Fot. Piotr Dymiński

Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego złożył sprawozdanie z działalności Spółki dla Rady Miasta Krosna. Radni pytali między innymi o sprawę zagrzybionego bloku, o którym informowaliśmy w KrosnoCity.pl.

REKLAMANa pytania radnych dotyczące Towarzystwa Budownictwa Społecznego odpowiadał Stanisław Kubit, prezes TBS. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa, prezes jest bratem przewodniczącego Rady Miasta.

Sprawa "bloku z grzybem" powróciła podczas sierpniowej sesji rady. Radny Łukasz Kwolek (Klub PiS) zapytał o sytuację zagrzybienia bloku TBS w Turaszówce. O stanie samego budynku w KrosnoCity.pl informowaliśmy tutaj: Krosno: nieskuteczna walka z grzybem w bloku przy Sportowej

- Po raz pierwszy pojawił nam się ten problem - odpowiedział Stanisław Kubit, podkreślając, że spółka od lat realizuje program budowy mieszkań na wynajem.

Blok, którego dotyczy problem, był zasiedlany od sierpnia ubiegłego roku.

Następnie prezes przytaczał przyczyny zjawiska i mówił o podjętych działaniach.

- Najemcy bardzo szybko chcieli wejść do tych mieszkań - mówił prezes. - Wykonawcy chcą bardzo szybko zakończyć zadania, wziąć wynagrodzenie i iść na kolejne inwestycje - dodał.

Te okoliczności zdaniem prezesa Kubita spowodowały nagromadzenie wilgoci technologicznej, której nie zdążono wysuszyć przed wejściem najemców.

- Wilgoć w tych budynkach jeszcze była - przyznał prezes. Dodał, że w kilku przypadkach mieszkania zostały szybko pomalowane, wstawiono meble. - Ta wilgoć nie wyszła jeszcze z tego budynku. W pięciu mieszkaniach ona wychodziła - stwierdził prezes.

- W trzech mieszkaniach problem już nie istnieje, natomiast w dwóch jeszcze tak - podsumowywał.

Drugim powodem problemu miało być niezastosowanie się mieszkańców do zaleceń, w jednym z mieszkań w sezonie grzewczym miało być nieużywane ogrzewanie.

Zupełnie inaczej sprawę przedstawiają mieszkańcy. Ich zdaniem problem wilgoci nadal nie został rozwiązany, pomimo wczesnego uruchomienia ogrzewania i stosowania osuszaczy. Krytykują też propozycje TBS i wykonawcy, nie zgadzając się na "remont" polegający na zamalowaniu grzyba.

Na początku września spółka podjęła kolejne działania w celu rozwiązania problemu, w tym dokonano oględzin mieszkań i zanotowano uwagi mieszkańców.

Spółka wyciągnęła też wnioski. - TBS nie będzie za wcześnie oddawał mieszkańcom kluczy, mimo próśb. Budynki muszą troszkę odetchnąć - podsumowywał prezes.

pd

5 komentarzy

 • Tomas

  Mieszkam w tym bloku i od roku zgłaszam problem kratek wentylacyjnych zionacych wiatrem. W lecie jest to do przeżycia, ale w zimie nie można nagrzać mieszkania, o kąpieli nie wspominając. Facio z TBS za każdym razem obiecuje wizytę fachowców, a piździ dalej.

  Zgłoś nadużycie Tomas niedziela, 23, wrzesień 2018 22:40 Link do komentarza
 • podatnik

  Za tą wielomilionową inwestycje powinny polecieć głowy TBS, dlaczego nikt nie weźmie odpowiedzialności za to partactwo !

  Zgłoś nadużycie podatnik niedziela, 23, wrzesień 2018 15:04 Link do komentarza
 • gozdzik

  Właśnie tak się ustawili ci z samorządnego Krosna, brat przewodniczącego jest prezesem TBS.
  Podobne numery mamy w miejskich spółkach: KKK MOSiR, CDS na które obecne władze nie szczędzą grosza.


  A wice prezydent pan Soliński w jakiej spółce zasiada na fotelu prezesa, ktoś wie ?

  Zgłoś nadużycie gozdzik sobota, 22, wrzesień 2018 00:57 Link do komentarza
 • vc

  Prezes powiedział tyle co nic. Czekam na finał tej sprawy i na stosowną ugodę. Mieszkańcy mam nadzieję, że potrafią zachować się w sposób cywilizowany. Wiadomo nerwy są znaczne, ale bez kompromisu ten problem nie zniknie.

  Zgłoś nadużycie vc piątek, 21, wrzesień 2018 18:32 Link do komentarza
 • Ciekawyyyy

  Niech sie wypowiedza mieszkancy bloku czy to prawda co mowi prezes TBS. Czy problem chociaz troche ustapil? Zwrocono koszty napraw i wymiany zaplesnialych mebli?

  Zgłoś nadużycie Ciekawyyyy piątek, 21, wrzesień 2018 18:04 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj