KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będzie porozumienie w sprawie poszerzenia Krosna?

Będzie porozumienie w sprawie poszerzenia Krosna? grafika / źródło: Mapy Google i Google Earth

Krosno kupiło lotnisko na terenie sąsiednich gmin i planuje zmianę granic. Nowy teren ma być przeznaczony na budowę drogi łączącej miasto z drogą wojewódzką i na tereny inwestycyjne. Z pierwszej próby zmiany granic nic nie wyszło.

REKLAMA


Temat zmiany granic Krosna pojawił się od niedawna, pierwsze uchwały w tej sprawie podjęto w ubiegłym roku. Wcześniej prezydent Krosna, Piotr Przytocki nie był zwolennikiem zmieniania granic.

Pierwsze plany się nie powiodły, działania Krosna spotkały zdecydowany opór sąsiednich wójtów. Gminy Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne chciały brać udział w "podziale tortu", jakim jest teren lotniska. Wójt Miejsca Piastowego, Marek Klara proponował rozwiązania, przy których zmiana granic odbyłaby się przy zgodzie wszystkich gmin: W tym roku nie będzie poszerzenia Krosna? Jak plany ekspansji miasta widzi druga strona?

Byłby to niezwykle rzadki przypadek współpracy.

W efekcie nie złożono nawet wniosku o zmianę granic, ale zastępca prezydenta Krosna, Tomasz Soliński, zapewniał, że przeprowadzone konsultacje społeczne zachowują ważność. Zobacz: Poszerzenie Krosna: nie złożono wniosku

W sierpniu 2018 roku podjęto kolejną uchwałę i decyzję o kolejnych konsultacjach społecznych. Jeszcze do nich nie przystąpiono, a już na wrześniową sesję przygotowany jest kolejny projekt uchwały i ogłoszenie konsultacji społecznych w sprawie poszerzenia Krosna. Tym razem uwzględniana jest propozycja wójta Klary, z Miejsca Piastowego.

Czy będzie to ostateczna wersja podziału terenu lotniska? Czy w przyszłym roku będziemy świętować powiększenie Krosna?

pd

 • autor: pd

14 komentarzy

 • tony

  korczyna moglaby byc miastem

  Zgłoś nadużycie tony czwartek, 27, wrzesień 2018 19:27 Link do komentarza
 • finansista

  A może by tam kierownictwu 2800 zł na wypłatę a pozostałym 2100zł i bedzie dobrze

  Zgłoś nadużycie finansista czwartek, 27, wrzesień 2018 16:06 Link do komentarza
 • widz

  I podatki swoje na nowym terenie Krosno wprowadzi, co by Centrum Dziedzictwa Szkła i takie tam inne ratować. To dlatego mieszkańcy sąsiednich gmin nie chcą do Krosna. I dziwicie się im ?

  Zgłoś nadużycie widz czwartek, 27, wrzesień 2018 14:49 Link do komentarza
 • mfk

  I po co Wam to lotnisko, żeby leżało odłogiem? Krosno ma plan, przerobienie ulicy Sikorskiego oraz budowa dalszego ciągu po śladzie pasa na główną ulicę wjazdową do centrum od drogi krajowej 19 i w przyszłości S19. I wszyscy mieszkańcy Krościenka, Pustyn, Zalesia, Targowisk, Łężan i dalej Widacza, Wróblika, Milczy będą z tej drogi korzystać. A ich samych nie stać na wybudowanie takiej drogi. Krosno stać. Poza drogą powstanie nowa strefa inwestycyjna jak przy lotnisku, która szybko się zabuduje nowymi zakładami pracy. A mieszkańcy Krościenka i Miejsca w swej ciemnocie chcą to wszystko blokować tylko po to, żeby mieć kawałek łysego pola, na które nie mają ani pomysłu ani pieniędzy. Cieszcie się, że nie jest jak w Rzeszowie i Opolu i prezydent chce tylko puste pole, a nie całe te Wasze wsie razem z Wami.

  Zgłoś nadużycie mfk czwartek, 27, wrzesień 2018 14:23 Link do komentarza
 • cynik

  Nie ma się tutaj na forum o co żreć. Przecież wiadomo,że za kilkanaście lat Krosno wchłonie takie gminy jak Krościenko Wyżne. Podobnie dzieje się w Rzeszowie i wielu innych miastach.

  Zgłoś nadużycie cynik czwartek, 27, wrzesień 2018 12:31 Link do komentarza
 • BEZSTRONNY

  TO PO CO CAŁE KAWALKADY RKR-ÓW KAŻDEGO RANKA PCHAJĄ SIĘ DO KROSNA . GOTUJCIE SIĘ WE WŁASNYN SOSIE W TYCH GMINNYCH ZAKŁADZIKACH .

  Zgłoś nadużycie BEZSTRONNY czwartek, 27, wrzesień 2018 08:16 Link do komentarza
 • Iks

  Moze sie okazac, ze przy obecnej wladzy wlasnie glos mieszkancow KW bedzie wazniejszy niz glos Krosna :-)

  Zgłoś nadużycie Iks środa, 26, wrzesień 2018 20:27 Link do komentarza
 • wyborca

  Do poszerzenia granic w takiej formie nigdy nie dojdzie, to byłby precedens.Przy sprzeciwie sąsiednich gmin to może trwać lata.
  Można to było zrobić wspólnie , ale Przytockiego gierki to my znamy, skłócił wszystkich.Brawo !!!

  Zgłoś nadużycie wyborca środa, 26, wrzesień 2018 20:05 Link do komentarza
 • xl

  Amen !

  Zgłoś nadużycie xl środa, 26, wrzesień 2018 20:01 Link do komentarza
 • YES

  Pan Przytocki to najpierw ul.Sikorskiego tzw.Łężańską niech przerobi na ulicę z prawdziwego zdarzenia.Jak nadano status ulicy to niech to będzie ulica ,a nie że jest to wyasfaltowana wiejska dróżka,gdzie większym samochodem nie można się wyminąć lub wyprzedzić nie mówiąc już o MKS-ie.

  Zgłoś nadużycie YES środa, 26, wrzesień 2018 19:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?