KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Miasto modernizuje przystanki MKS

Miasto modernizuje przystanki MKS Fot. archiwum UMK

52 nowoczesne wiaty przystankowe pojawią się niebawem na terenie Krosna. Obecnie rozpoczęła się rozbiórka starych przystanków. Wkrótce na ich miejsce pojawią się zupełnie nowe konstrukcje. Pierwsze efekty można zobaczyć przy ul. Krakowskiej.

REKLAMA


Wymiana wiat przystankowych - to kolejny etap projektu zwiększenia wykorzystania niskoemisyjnego transportu publicznego, który realizuje miasto.

Po zmodernizowaniu taboru przyszła kolej na poprawę infrastruktury na przystankach. Trwa rozbiórka starych przystanków, w których miejsce pojawią się 52 nowoczesne konstrukcje wykonane z aluminium. 12 z nich będzie wyposażone w citylighty, elektroniczne tablice dynamicznej informacji pasażerskiej oraz monitoring.  

Całkowity koszt wymiany 52 przystanków to 2 356 219,98 zł, z czego koszty jakie poniesie miasto to 520 tys. zł. Zakup wiat w 85% dofinansowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pn. "Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno".

Wymiana wiat przystankowych potrwa do końca lipca.

red., (umk)

  • autor: red., (umk)

5 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?