Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Jak zmieni się "Turaszówka VIII". Przyjdź na konsultacje społeczne

Krośnieński magistrat rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Krosna "Turaszówka VIII". Pierwsze spotkanie z udziałem mieszkańców odbędzie się 4 listopada br. o godz. 17:00 w Sali Marmurowej przy Krytej Pływalni w Turaszówce (ul. Sportowa 8).

REKLAMAPlan obejmie tereny położone przy ul. Rzeszowskiej, Odrzykońskiej, Leśnej, S. Konarskiego oraz przy części ul. gen. J. Bema i Sportowej (obszar przedstawia poniższa grafika). Z uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzeniamiejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Krosna "Turaszówka VIII" możesz zapoznać się - tutaj.

Celem sporządzenia planu jest określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu, czyli gdzie i jakie obiekty można będzie wybudować, przez które tereny przebiegną w przyszłości drogi, które tereny nie będą mogły być zabudowane np. w przypadku przeznaczenia na teren rekreacyjny.

Dzięki udziałowi w projekcie pn. "Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0" Gmina Miasto Krosno pozyskała środki na przeprowadzenie poszerzonych konsultacji społecznych-organizację spotkań z mieszkańcami, przygotowanie materiałów i zakup niezbędnego sprzętu.

To, gdzie zostanie wprowadzony dany typ zabudowy, przewidziany przebieg drogi lub zorganizowany teren zieleni w dużym stopniu zależeć będzie od potrzeb i oczekiwań mieszkańców wyrażonych podczas spotkań oraz w składanych wnioskach (przy czym konieczne jest zachowanie zgodności ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krosna oraz przepisami prawa).

Na podstawie wniosków mieszkańców i rozwiązań wypracowanych podczas spotkań sporządzona zostanie koncepcja planu miejscowego "Turaszówka VIII".

Termin: 4 listopada br. o godz. 17:00 / Sala Marmurowa przy Krytej Pływalni w Turaszówce (ul. Sportowa 8). O kolejnych spotkaniach i działaniach w ramach projektu będziemy informować na bieżąco.

(umk), red.

  • autor: (umk), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj