Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

NA ŻYWO: Koronawirus na Podkarpaciu [RAPORT / cz. 2]

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

RAPORT NA ŻYWO (cz. 2): Znajdziecie tutaj aktualne informacje na temat koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje dotyczące bieżącej sytuacji w Krośnie, powiecie, województwie Podkarpackim i w Polsce.

REKLAMA PRZEJDŹ DO:
- Pandemia koronawirusa [RAPORT / cz. 4]
- Pandemia koronawirusa [RAPORT / cz. 3]
- Pandemia koronawirusa [RAPORT / cz. 2]
- Pandemia koronawirusa [RAPORT / cz. 1]


 

5 kwietnia, niedziela23:01

POWIAT KROŚNIEŃSKI
- 1 osoba objęta nadzorem,
- 747 osób w kwarantannie,
- 8 osób zakażonych.

PODKARPACIE
Potwierdzono 5 nowych przypadków COVID-19 na Podkarpaciu, to: starsza kobieta powiatu przemyskiego (hospitalizowana), kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowana), mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego, (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (w izolacji), starsza kobieta z powiatu łańcuckiego (w izolacji). Na Podkarpaciu zakażonych SARS-CoV-2 łącznie zostało 149 osób, 9 osób wyzdrowiało, 5 osób zmarło. 5 kwietnia zmarła pacjentka w starszym wieku w Szpitalu w Przemyślu.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1 661 osób, a 11 902 poddane jest kwarantannie.
Aktualnie hospitalizowanych jest 138 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3310 testów.

POLSKA
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po godzinie 17 o 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego.

Zmarło kolejne 10 osób zakażonych. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem 4 102/94 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)19:06

Szczegółowe dane dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych,
stan na 5 kwietnia 2020 r., godzina 17:00.
15:06

- Obecnie nie ma propozycji kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. (PAP)11:10

PODKARPACIE:

Nowe 8 potwierdzonych przypadków to:
- mężczyzna w sile wieku z powiatu strzyżowskiego (hospitalizacja),
- młody mężczyzna z powiatu jasielskiego (hospitalizacja),
- starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja),
- starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja),
- starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja),
- mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizacja),
- młody mężczyzna z powiatu jasielskiego (hospitalizacja),
- starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja).

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 144 przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dotychczas 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.13:08

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 207 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Zmarło kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3834/84 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


4 kwietnia, sobota22:00

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowało o 7 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To: starsza kobieta powiatu stalowowolskiego (hospitalizowana), starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego (w izolacji), mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowany), starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (w izolacji), starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (hospitalizowany), kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (w izolacji).

Aktualna statystyka z powiatu krośnieńskiego:
- 5 osób pod nadzorem,
- 857 osób objętych kwarantanną,
- 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Aktualna statystyka z Podkarpacia:
- 12 877 osób poddane jest kwarantannie,
- 1 946 osób pod nadzorem,
- 136 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,
- 9 osób wyzdrowiało,
- 4 zgony,
- 3 201 wykonanych testów.

Kolejne osoby, która wyzdrowiały to kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywała w izolacji domowej oraz kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego, która przebywała w Szpitalu w Łańcucie.18:02

124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osoby z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3627/79 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).13:08

Przypominamy, że 14-dniowa kwarantanna dotyczy osób, które: wracają z zagranicy, miały kontakt z osobami zakażonymi, przekraczają granicę w celu podejmowania pracy, mieszkają z osobą objętą kwarantanną.12:24

PODKARPACIE:
4 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. To: młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu leskiego, młody mężczyzna z powiatu leskiego, dziecko z powiatu leskiego - wszystkie osoby znajdują się w izolacji.

Badaniami laboratoryjnymi na Podkarpaciu potwierdzono dotychczas 129 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, 7 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3201 testów.

POLSKA:
W Polsce potwierdzono 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj.lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osoby z woj.podkarpackiego, 3 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Zmarły dwie osoby. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3503/73 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


3 kwietnia, piątek23:08

117 nowych przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osóby z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osóby z woj. lubelskiego, 1 osoba z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoba z woj. lubuskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3383/71 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).19:53

Przypominamy, że działalność handlową w galeriach mogą prowadzić jedynie branże: spożywcza, kosmetyczna, artykułów toaletowych i środków czystości, wyrobów medycznych, artykułów remontowych, prasowa, art. dla zwierząt, paliw.19:26


4 nowe potwierdzone przypadki koronawirusa na Podkarpaciu: kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (w izolacji), młoda kobieta z powiatu mieleckiego (w izolacji), dziecko z powiatu mieleckiego (w izolacji), kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (w izolacji).

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 125 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 7 osób wyzdrowiało, odnotowano łącznie 4 zgony. Wykonano 2958 testów. Hospitalizowanych jest 110 osób.

Obecnie na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 2 282 osób, a 13 463 poddane jest kwarantannie.

W powiecie krośnieńskim:
- liczba osób objętych nadzorem: 3,
- liczba osób objętych kwarantanną: 897,
- liczba osób zakażonych: 8.

Kolejna osoba (7), która wyzdrowiała to starsza kobieta z powiatu niżańskiego, która od 21 marca br. przebywała w Szpitalu w Łańcucie.
17:29

117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego,
8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osoby z woj. podkarpackiego, 5 przypadków z woj. śląskiego, 3 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osoby z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.

Zmarło sześć kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3266/65 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).11:08

PODKARPACIE
Potwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. To: starsza kobieta z powiatu przeworskiego, starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, młody mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego. Wszystkie osoby znajdują się w ścisłej kwarantannie.

W statystyce Ministra Zdrowia uwzględnione są również 2 przypadki wykazane w raporcie w dniu wczorajszym (2 kwietnia 2020 o godzinie 10.00): młoda kobieta z powiat ropczycko-sędziszowskiego (ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu tarnowskiego (hospitalizowana).

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono już łącznie 121 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 6 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2943 testów.11:03

10 na Podkarpaciu - łącznie 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 125 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. podkarpackiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego oraz 1 osoba z woj. lubuskiego.

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).09:58

XTREME FITNESS GYM KROSNO zaprasza mieszkańców Krosna i okolic w ramach akcji #zostańwdomu na bezpłatne, profesjonalne 30 minutowe treningi na żywo. Zajęcia online prowadzone są bezpłatnie, zgodnie z tygodniowym harmonogramem. Szczegóły znajdziecie w artykule na KrosnoCity.pl: #zostańwdomu i trenuj online z XTREME FITNESS GYM KROSNO


2 kwietnia, czwartek23:07

254 nowe przypadki zakażenia koronawirusa w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Poinformowało po godzinie 21:00 Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
- 142 osób z woj. mazowieckiego,
- 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
- 8 osób z woj. zachodniopomorskiego,
- 7 osób z woj. małopolskiego,
- 6 osób z woj. świętokrzyskiego,
- 4 osoby z woj. łódzkiego,
- 4 osoby z woj. podlaskiego,
- 3 osoby z woj. lubelskiego,
- 3 osoby z woj. wielkopolskiego,
- 2 osoby z woj. pomorskiego,
- 1 osoba z woj. warmińsko-mazurskiego,
- 1 osoba z woj. lubuskiego.

Zmarło siedem kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W poprzednim komunikacie liczba zmarłych powinna wynieść 50. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2946/57 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).18:21

Jak poinformowało Ministerstwo zdrowia, w Polsce odnotowano 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
- 11 osób z woj. wielkopolskiego,
- 9 osób z woj. łódzkiego ,
- 8 osób z woj. dolnośląskiego,
- 8 osób z woj. podlaskiego,
- 7 osób z woj. śląskiego,
- 7 osób z woj. podkarpackiego,
- 3 osób z woj. małopolskiego,
- 3 osób z woj. pomorskiego,
- 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz
- 1 osoby z woj. lubelskiego.

Zmarło pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2692/51 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).16:14

Potwierdzono 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, w tym jeden w powiecie krośnieńskim:

- starsza kobieta z powiatu krośnieńskiego,
- starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego,
- młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego,
- starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego,
- mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego,
- mężczyzna w sile wieku z powiatu dębickiego,
- kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2 748 osób, a 13 748 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 108 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2767 testów.11:15

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - takie dane podał dziś po godzinie 11 resort zdrowia. Jak informuje: potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego. Dwie osoby zmarły: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2 633/45 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).10:42

Wybory prezydenckie powinny się odbyć podczas epidemii? Zobacz tutaj: Zbiorowiska sprzyjają rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2.03:05

Od dziś straże gminne i miejskie zostaną poddane nadzorowi policji - zobacz tutaj.02:49

Więcej czasu na złożenie PIT. Wydłużono termin do końca maja - zobacz tutaj.02:48

Trzy nowe karetki dla krośnieńskiego pogotowia z Regionalnego Programu Operacyjnego - zobacz tutaj.


1 kwietnia, środa22:39

Dwa kolejne przypadki COVID-19 w powiecie krośnieńskim.
Ministerstwo Zdrowia podało w środę wieczorem, że liczba osób zarażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 2 554 po tym, jak potwierdzono 134 kolejne przypadki zakażenia, w tym 4 odnotowano na Podkarpaciu - po dwa w powiecie krośnieńskim i mieleckim. W Polsce zmarło kolejnych siedem osób. Niemal wszystkie powyżej 60. roku życia i z chorobami współistniejącymi. Więcej tutaj: 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie krośnieńskim22:35

Biedronki czynne do północy, przed świętami nawet 24 godziny na dobę.
Od 2 kwietnia 2020 roku sieć Biedronka wydłuża godziny otwarcia swoich marketów - będą czynne w godzinach od 6 do 24. Wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. W tygodniu przedświątecznym, od 7 do 10 kwietnia, "Biedronki" będą czynne całą dobę. Dzięki temu Polacy będą mogli zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc. Więcej dowiesz się tutaj: Biedronka czynna do godziny 24. Przed świętami - całą dobę15:07

Kolejne 5 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim (razem: 100).

- kobieta starsza, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna),
- mężczyzna starszy, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna),
- kobieta starsza, powiat jarosławski (ścisła kwarantanna),
- mężczyzna w sile wieku, powiat stalowowolski (ścisła kwarantanna),
- mężczyzna starszy, powiat leżajski (hospitalizowany).

Jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego, wyzdrowiała kolejna - 6 osoba. To kobieta z powiatu rzeszowskiego, która była hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie.15:07

POLSKA/MINISTERSTWO ZDROWIA: 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusa, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego. Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2420/36 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).13:02

Szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego: stan na 1 kwietnia 2020 r., na godzinę 12:00:11:14

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o 36 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2347. Zmarły dwie kolejne osoby: 83-letni i 68-letni mężczyźni. W sumie odnotowano dotąd 35 zgonów. Więcej przeczytasz tutaj: MZ: 36 nowych przypadków koronawirusa; łącznie 2347; zmarły dwie kolejne osoby


31 marca, wtorek22:57

Rząd Polski walczy z koronawirusem. Aby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Od 1 kwietnia 2020 wchodzą w życie nowe obostrzenia. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Przeczytaj i stosuj, zobacz tutaj: Aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirus21:38

Szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego: stan na 31 marca 2020 r. (godz. 12:00).

21:34

96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia po godzinie 20. Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego. - Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie - poinformował resort zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).20:25

PODKARPACIE: Kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim (razem: 95). To dwie kobiety młoda z powiatu rzeszowskiego oraz starsza z powiatu leżajskiego. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5681 osób, a 10644 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 93 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2345 testów.17:17

Kolejne kroki w walce z koronawirusem - w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte. Zobaczcie tutaj: MZ: Kolejne kroki w walce z koronawirusem. Zobacz co zmienia się od 1 kwietnia14:31

Potwierdzono kolejne 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim (razem: 93).

- kobieta w sile wieku, pow. tarnobrzeski,
- kobieta młoda, pow. strzyżowski,
- dziecko, pow. strzyżowski,
- kobieta w sile wieku, pow. jasielski,
- mężczyzna w sile wieku, pow. krośnieński,
- mężczyzna młody, pow. sanocki,
- mężczyzna starszy, pow. niżański,
- mężczyzna starszy, pow. niżański,
- mężczyzna w sile wieku, pow. niżański,
- mężczyzna w sile wieku, pow. leżajski,
- kobieta w sile wieku, pow. tarnobrzeski,
- mężczyzna młody, pow. tarnobrzeski,
- kobieta starsza, pow. przeworski.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5681 osób, a 10644 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 93 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2345 testów.14:30

Ministerstwo Zdrowia: 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego. Resort zdrowia poinformował o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2215/32 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).10:28

MINISTERSTWO ZDROWIA: 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2132/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


30 marca, poniedziałek15:18

Kolejne 4 przypadki koronawirusa na Podkarpaciu. To starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego (hospitalizowany) oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego (hospitalizowany). To już 80 przypadków potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi.14:52

Ministerstwo Zdrowia: 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1984/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).08:50

Ministerstwo Zdrowia: 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusemw Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Zmarły 4 osoby zakażone koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).02:46

Dziś (30 marca) ruszają próbne egzaminy dla ósmoklasistów, będą przeprowadzane zdalnie. Zobaczcie harmonogram:
- 30 marca, ok. godz. 9 - język polski,
- 31 marca, ok. 9 - matematyka,
- 1 kwietnia, ok. 9 - języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski).01:59

Jak rozkładają się zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu? Zobaczcie dane:

- do poniedziałku (23 marca) zakażonych było 30 osób,
- we wtorek potwierdzono kolejne - 7 przypadków,
- w środę - 6,
- w czwartek - 10,
- w piątek - 8,
- w sobotę - 10,
- w niedzielę (29 marca) - 5 nowych zachorowań.

Razem: 76 osób.01:39

POLSKA/PODKARPACIE: W niedzielę, 29 marca potwierdzono w Polsce 224 zakażenia koronawirusem, o 25 mniej niż w sobotę - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Łącznie odnotowano do tej pory 1 862 zakażenia, zmarły 22 osoby - o czterech ofiarach poinformowano w niedzielę. Dowiedz się więcej: Zmarło 22 osoby. Blisko 2 tysiące zakażeń koronawirusem [POLSKA]


29 marca, niedziela22:53

Poniżej podajemy szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego: stan na 29 marca 2020 r. (z godz. 12:00).

Jednocześnie informujemy, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznych w Krośnie obejmuje swoim działaniem miasto Krosno oraz powiat krośnieński (gminy należne administracyjnie do powiatu krośnieńskiego).

Jak poinformowało PSSE Krosno, na dzień 29 marca pod nadzorem epidemiologicznym objętych jest 782 osób, a 600 osób pozostaje w kwarantannie. Na 76 osób zakażony, 4 osoby wyzdrowiały. W całym województwie podkarpackim, pod nadzorem znajduje się 6 539 osób, a 10 616 przechodzi kwarantannę.
20:12

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 91 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. Zmarły dwie kolejne osoby zakażonych koronawirusem: 72-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.20:05

Dwóch pracowników Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie wraca do swoich rodzin i do pracy. Wynik pacjentki, która była w stanie bezpośredniego zagrożenia życia jest ujemny. O sytuacji w krośnieńskim pogotowiu pisaliśmy tutaj: Kilku pracowników krośnieńskiego pogotowia na kwarantannie19:48

Policja w związku z zakazem zgromadzeń zwraca uwagę na osoby w grupach Więcej przeczytacie tutaj: Policjanci informują o zakazie gromadzenia w grupach i zakazie innych zgromadzeń18:51

W przestrzeni publicznej, w szczególności w Internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów, m.in. suplementów diety, reklamowanych jako mające właściwości przeciwwirusowe i chroniące przed SARS-Cov-2. GIS ostrzega przed korzystaniem z takich produktów. Więcej przeczytacie tutaj: GIS ostrzega przed ofertami "antywirusowych" produktów, m.in. suplementów diety18:16

DLA MIESZKAŃCÓW: Jak informuje prezes NFZ Adam Niedzielski, w systemie eWUŚ, potwierdzającym prawo do świadczeń medycznych, pojawia się informacja o kwarantannie danej osoby i terminie jej zakończenia. Znacznik został uruchomiony. Więcej przeczytacie tutaj: Znacznik kwarantanny uruchomiony w systemie eWUŚ17:39

SZPITAL W KROŚNIE: Trudna sytuacja epidemiologiczna związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie stale wdrażane są nowe środki. Lecznica przygotowuje się i reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację w tym zakresie. Więcej przeczytacie tutaj: Szpital w Krośnie prosi mieszkańców o pomoc17:36

Ministerstwo Zdrowia nie wysyła SMS-ów dotyczących obowiązkowych szczepień na koronawirusa i nakłaniających do płatności. Ministerstwo Zdrowia prosi, aby nie klikać w przesyłane linki. Więcej przeczytacie tutaj: Uważajcie na fałszywe SMSy dotyczące szczepień na koronawirusa17:09

W sobotę, 28 marca krośnieńskie pogotowie ratunkowe poinformowało o czterech pracowników, którzy odbywają kwarantannę. Dwie kolejne osoby z załogi oczekuje na wyniki pacjenta, który był w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Więcej przeczytasz tutaj: Kilku pracowników krośnieńskiego pogotowia na kwarantannie14:33

Ministerstwo Zdrowia:
54 nowe przypadki zakażenia koronawirusa w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego. W szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).13:33

5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 5 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu (razem: 76). To trzy osoby z powiatu mieleckiego (mężczyźni młody w sile wieku, oraz młoda kobieta, ścisła kwarantanna) oraz po jednej z powiatu tarnobrzeskiego (starszy mężczyzna, ścisła kwarantanna) oraz powiatu rzeszowskiego (kobieta w sile wieku, ścisła kwarantanna).

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 7237 osób, a 10993 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 84 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2022 testów.09:28

Ministerstwo Zdrowia:
79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego. W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


28 marca, sobota20:10

PODKARPACIE: badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 9 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim (razem: 71).

1. starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego, hospitalizowana,
2. starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, ścisła kwarantanna,
3. starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, ścisła kwarantanna,
4. kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego, hospitalizowana,
5. mężczyzna w sile wieku z powiatu jarosławskiego, hospitalizowany,
6. starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, hospitalizowany,
7. starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, hospitalizowana,
8. młody mężczyzna z powiatu strzyżowskiego, ścisła kwarantanna,
9. młoda kobieta z powiatu sanockiego, hospitalizowana.20:08

Jak poinformowało po godzinie 20 Ministerstwo Zdrowia: - Potwierdzono 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego. W szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).15:21

Czwarty przypadek koronawirusa w powiecie krośnieńskim.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim (razem mamy teraz 62 przypadki). To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który aktualnie jest hospitalizowany.14:30

Ministerstwo Zdrowia: - Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).09:20

Uzupełnienie wczorajszego komunikatu:

Wczoraj (27 marca) po godzinie 20, rzecznik Wojewody Podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała, że badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Dodałą: - Służby sanitarne ustaliły, że to kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna) oraz starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (a nie jarosławskiego, który był hospitalizowany w szpitalu w Jarosławiu a aktualnie przebywa w szpitalu w Łańcucie).

Na Podkarpaciu (dane na dzień: 27 marca, piątek - godzina: 20:40):
- 61 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2,
- 7 756 osób pod nadzorem epidemiologicznym,
- 10 709 osób poddane jest kwarantannie,
- 95 osób jest aktualnie hospitalizowanych.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1776 testów.09:15

Ministerstwo Zdrowia: 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).02:23

Ministerstwo Zdrowia nie wysyła SMS-ów dotyczących obowiązkowych szczepień na koronawirusa i nakłaniających do płatności. Ministerstwo Zdrowia prosi, aby nie klikać w przesyłane linki. Więcej przeczytasz tutaj: Uważajcie na fałszywe SMSy dotyczące szczepień na koronawirusa02:20

Ludzie młodzi nie powinni lekceważyć zakażenia koronawirusem, oni również mogą chorować. Poza tym przenoszą infekcję na inne osoby, w tym na seniorów, co może być kwestią życia lub śmierci - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Więcej przeczytasz tutaj: Ludzie młodzi również są narażeni na Covid-19PRZEJDŹ DO:
- Pandemia koronawirusa [RAPORT / cz. 4]
- Pandemia koronawirusa [RAPORT / cz. 3]
- Pandemia koronawirusa [RAPORT / cz. 2]
- Pandemia koronawirusa [RAPORT / cz. 1]


 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj