KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ścieżka zdrowia będzie poprawiona?

Prezydent Krosna, Piotr Przytocki odpowiedział na uwagi portalu KrosnoCity.pl zgłaszane odnośnie Vita Parku – „ścieżki zdrowia” w parku na Zawodziu. Nasz artykuł „Ostrzegamy: niebezpieczna ścieżka” dotyczył mniejszych i większych problemów w Vita Parku. Od tych, które mogą być uznane za kosmetyczne i drobne jak opis ścieżki i stanowisk do ćwiczeń po poważniejsze.

 

REKLAMA


 


Szczególną uwagę poświęciliśmy urządzeniom takim jak drążki na stanowisku nr 3, które umieszczone są na wysokości, która utrudnia lub wręcz uniemożliwia ćwiczenie wielu dorosłym osobom.

Za poważną wadę uznaliśmy też równoważnie na stanowisku 9, które, nie dość, że mają zaledwie 4 cm szerokości to umieszczone są na dość znacznej wysokości: od około 100 do 130 cm. Sprawdziliśmy, osoba w miarę wysportowana sobie z tym poradzi, ale początkujący, czy ktoś w słabszej formie ma nikłe szanse, żeby nawet spróbować ćwiczyć na tym stanowisku (do tego trzeba uwzględnić zwiększone ryzyko kontuzji przy upadku z tej wysokości). Kliknij w link, jeśli chcesz przeczytać więcej o naszych uwagach:  Ostrzegamy: niebezpieczna ścieżka

W piśmie z 23 września pan prezydent Piotr Przytocki poinformował nas, że „Uwagi przekazane przez Portal w zakresie modyfikacji i uzupełnienia stanowisk nr 3, nr 8 i nr 9 zostaną przekazane do uwzględnienia w ramach planowanego opracowania projektowego, dotyczącego remontu ciągów pieszych parku oraz dalszego jego zagospodarowania. Modernizację w/w stanowisk przewidziano na IV kwartał 2010 r. lub II kwartał 2011 r. w zależności od harmonogramu pracy Vita Parku określonego przez wyłonionego w przetargu użytkownika”.

Dziękujemy za tą odpowiedź w imieniu dotychczasowych i przyszłych użytkowników Vita Parku.

Piotr Dymiński
Foto: archiwum

  • autor: Piotr Dymiński

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?