KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PWSZ płaci za praktyki studenckie

Dzięki realizowanemu od 2009 roku projektowi „Kurs na Gospodarkę! – Program rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie”, krośnieńska Uczelnia przeznaczyła już około dwóch milionów złotych na działania wspierające dodatkowe kształcenie studentów.

REKLAMA


Dzięki przyznanym unijnym funduszom podjęto takie działania jak: wparcie nowych specjalności kształcenia, kursy wyrównawcze z matematyki i fizyki dla studentów pierwszego roku, kursy z zakresu asertywnego poszukiwania pracy dla studentów ostatniego roku, indywidualne doradztwo zawodowe, debaty biznesowe z przedstawicielami największych firm z regionu, cieszące się coraz większym zainteresowaniem targi pracy, kursy z zakresu e-learningu, czy praktyki studenckie. Kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie, PWSZ w Krośnie przeznacza na umowy z pracodawcami, u których studenci, w trakcie trwania studiów, odbywają praktyki.

alt

Odbycie praktyki studenckiej, w przeciwieństwie np. do stażu absolwenckiego, z założenia jest nieodpłatne, jednakże dzięki unijnemu projektowi istnieje możliwość zrekompensowania przedsiębiorstwu opieki nad studentem. Z drugiej strony, refundacja opieki specjalistów-praktyków nad studentami w zakładach pracy ułatwia dotarcie do najatrakcyjniejszych miejsc odbywania praktyki. Dzięki projektowi, tak finansowane praktyki, odbywa rocznie około stu pięćdziesięciu studentów krośnieńskiej Uczelni.

Z każdym opiekunem biorącym naszego studenta pod opiekę, zawieramy stosowną umowę cywilno-prawną. Firmy otrzymują w ten sposób za darmo praktykanta, a osoba która bierze na siebie obowiązek opieki nad studentem w trakcie jego praktyki, uzyskuje pewną gratyfikację za dodatkową pracę. Student natomiast zyskuje wyższą jakość praktycznej nauki przyszłego zawodu na terenie przedsiębiorstwa. Tą formą wsparcia objęto już blisko pięciuset studentów, a obecnie finansujemy kolejnych sto pięćdziesiąt praktykinformuje dr Piotr Lenik, koordynator projektu.

Aktualnie trwają poszukiwania atrakcyjnych przedsiębiorstw, w których w bieżącym roku na wakacjach, praktyki mogliby odbywać studenci takich kierunków, jak: inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, budownictwo, informatyka, towaroznawstwo oraz rolnictwo. Firmy, chętne do przyjęcia studentów, proszone są o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Informacje trafią stamtąd bezpośrednio do opiekunów praktyk, którzy z kolei na terenie Uczelni odpowiadają za praktyki realizowane na danym kierunku kształcenia oraz za dalszy kontakt z firmami.

pwsz

 • autor: pwsz

3 komentarzy

 • michal5

  ale bym ją wziął na praktyki

  Zgłoś nadużycie michal5 czwartek, 29, marzec 2012 14:33 Link do komentarza
 • kosiłapci

  Tą dziewczyne z zdjęcia chętnie wezme na praktyki :)

  Zgłoś nadużycie kosiłapci środa, 28, marzec 2012 19:58 Link do komentarza
 • TT

  "Z każdym opiekunem biorącym naszego studenta pod opiekę, zawieramy stosowną umowę cywilno-prawną. Firmy otrzymują w ten sposób za darmo praktykanta, a osoba która bierze na siebie obowiązek opieki nad studentem w trakcie jego praktyki, uzyskuje pewną gratyfikację za dodatkową pracę." - czyli firma X bierze sobie studenta na praktykę i Kowalski pracujący w tej firmie (który jest opiekunem studenta) dostaje za to pieniądze, czy tak? Hmm... nic tylko założyć działalność, wziąć na praktyki jak najwięcej studentów i patrzeć jak cyferki na koncie rosną. Dodatkowo jak student ma wiedzę to jego praca przełoży się na produkt który będzie można sprzedać i jeszcze więcej zarobić.
  Za moich czasów nie było żadnych gratyfikacji dla nikogo a z praktykami nie było żadnego problemu. I na praktykach zdobyłem wiedzę praktyczną z zawodu. Nadal tutaj czegoś nie rozumiem.

  Zgłoś nadużycie TT środa, 28, marzec 2012 15:42 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?