KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szklane Serce Krosna... i Kraju

Chcesz być wśród osób, które jako pierwsze przekroczą próg Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, a jednocześnie wesprzeć szczytny cel? Akcja „Szklane Serce Krosna” zorganizowana w związku ze zbliżającą się uroczystością Lokacji Krosna – Miasta Szkła oraz stanowiąca kolejny element zainicjowanej niedawno kampanii „Moje Miasto Szkła” łączy te dwa elementy.

REKLAMA


alt

Szklane Serce Krosna... i Kraju
Krosno ze względu na niemal 90-letnią tradycję hutnictwa szkła, słynną nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, zasłużyło na miano szklanej stolicy kraju. Akcja „Szklane Serce Krosna” stanowi kolejny element zapoczątkowanej kilka dni temu kampanii „Moje Miasto Szkła”, której przyświeca idea zaangażowania mieszkańców w budowę Centrum i Miasta Szkła oraz dialogu z nimi. Punktem wyjścia do jej zorganizowania jest chęć upamiętnienia w szczególny sposób dnia podpisania symbolicznego aktu lokacji Krosna – Miasta Szkła.

alt

Przyświecają jej jednak także inne cele. Jednym z nich jest wybór osób, które w pierwszej kolejności zostaną wpuszczone do Centrum. Staramy się włączyć mieszkańców w projekt, stąd pomysł, aby w przypadku tej akcji nagrodą za zaangażowanie było pierwszeństwo w zapoznaniu się z najważniejszym pomieszczeniem w Centrum – pracownią z piecem hutniczym – w którym odbywać się będzie część akcji – wyjaśnia Stefan Dziadosz, prezes Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie – obiektu, który ma stanowić serce Miasta Szkła.

alt

453 serca
W ramach akcji powstać ma ogromne szklane serce złożone z 453 małych serduszek. Zostanie ono wykonane wspólnie nie tylko przez mieszkańców Krosna, ale każdego, kto zechce włączyć się w ustanowienie Rekordu Świata polegającego na tworzeniu wielkiego  szklanego serca. Aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy dokonać rezerwacji serduszka za pośrednictwem strony internetowej www.serce.miastoszkla.pl. Decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, każda osoba może zarezerwować do 4 serc. Rezerwacja jest bezpłatna i trwać będzie do wyczerpania wolnych miejsc.

alt

Na serduszkach zostanie wygrawerowane imię i nazwisko „wirtualnego właściciela”, a następnie będą one przyklejane do szklanej tafli dużego serca. Przyklejanie serduszek trwać będzie przez dwa dni, od 1 do 2 czerwca, w głównej pracowni Centrum, a jej finał nastąpi podczas uroczystości Lokacji Krosna – Miasta Szkła, która odbędzie się  na krośnieńskim Rynku. Tego dnia wieczorem zaprezentowane zostanie gotowe Szklane Serce Krosna.

alt
Wizualizacja „Szklanego Serca Krosna”

Szczytny cel
Wartością dodaną akcji ma być wsparcie szczytnego celu. Jest już wstępny pomysł na dalszy los „Szklanego Serca Krosna”. Z pewnością nasze serce wspomoże jakąś akcję dobroczynną, póki co nie chcemy jednak zdradzać szczegółów. Wszystko wyjaśni się pod koniec roku, zaś do tego momentu serce zawiśnie w Centrum - zapewnia Dziadosz.

Dawid Iwaniec / CDS
Foto: A. Zychiewicz, archiwum

 • autor: Dawid Iwaniec / CDS

3 komentarzy

 • Murarz

  Obawiam się, że wilgoć i grzyb zeżre ten cały CDS najdalej za dwa - trzy lata.

  Zgłoś nadużycie Murarz poniedziałek, 21, maj 2012 17:25 Link do komentarza
 • TLo

  Oglądałem wczoraj surowe mury tego CDS. Jeśli ukończą tę budowę za 2 tygodnie, to znaczy, że będzie to zrobione w stylu: "Franek - trzymaj piec, ja lecę po pieniądze". Rynek, dzwonnicę farną - pewnie też się podobnie sfinalizuje... :-((

  Zgłoś nadużycie TLo poniedziałek, 21, maj 2012 16:35 Link do komentarza
 • Onetowy

  Mam pytanie, ile kosztowało rozesłanie wiadomości o CDS poprzez poczte onetu? Do ilu osób trafiły te wiadomości i czy skierowano je tylko do mieszkańców Krosna?

  Zgłoś nadużycie Onetowy poniedziałek, 21, maj 2012 14:20 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?