KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wiedza na wyciągnięcie ręki

23.05 br., w krośnieńskim Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego odbyło się spotkanie informacyjne otwierające Projekt „Wiedza na wyciagnięcie ręki - Regionalny Ośrodek Kształcenia na Odległość w Krośnie”. Głównym celem programu jest zwiększenie dostępności do wiedzy, za pośrednictwem e-learningu, aby zapobiec konieczności rezygnacji z kształcenia wśród Słuchaczy ZSKU.

REKLAMA


alt

W spotkaniu wzięli udział Słuchacze szkół dla dorosłych, nauczyciele prowadzący zajęcia w tego typu placówkach, a także Lucyna Opoń- Kierownik Delegatury Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Anna Bazan - Radna Urzędu Miasta oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny.

Program rozpoczął się 1 kwietnia br. i będzie trwał do 30 września 2013 roku. Pomysł Projektu zrodził się po zdiagnozowaniu występującego i obserwowanego od jakiegoś czasu problemu, który dotyczył braku odpowiednich mechanizmów, które ułatwiałyby Słuchaczom szkół dla dorosłych prawidłowe przejście przez cały proces kształcenia, uzyskanie promocji do następnej klasy oraz zdanie egzaminu maturalnego - mówi Marcin Bednarz, w-ce dyrektor ZSKU w Krośnie. Przyczyną powyższego stanu okazała się być niska frekwencja Słuchaczy na zajęciach, a diagnozę tę pomogła postawić analiza dokumentacji szkolnej, analiza danych z platformy Moodle, dane z ankiet i wywiadów przeprowadzonych ze Słuchaczami szkół dla dorosłych oraz konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia w szkołach dla dorosłych - wyjaśnia dyrektor.

alt

Zdaniem nauczycieli, niska frekwencja jest spowodowana trudnościami w pogodzeniu nauki z pracą zawodową i obowiązkami rodzinnymi, wychowaniem małych dzieci czy niepełnosprawnością. Skutkiem opuszczania zajęć są braki w wiedzy, a zatem niskie oceny, brak promocji na semestr wyższy programowo, niezdanie egzaminu maturalnego, a często też przerwanie nauki. Aby uniknąć tego typu sytuacji, szkoła wzięła udział w Projekcie Unijnym, który obejmie Słuchaczy klas pierwszych i maturalnych szkół dla dorosłych w roku szkolnym 2012/2013 zamieszkałych ma terenie Krosna oraz powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, sanockiego, brzozowskiego, leskiego i bieszczadzkiego.

alt
Bogdan Skotnicki - koordynator ROKNO

W ramach Projektu uczestnicy zostaną przeszkoleni z obsługi INTERNETOWEJ PLATFORMY EDUKACYJNEJ MOODLE oraz uzyskają nieograniczony dostęp do MULTIMEDIALNYCH LEKCJI z zakresu 13 przedmiotów w postaci tekstu, filmów, zdjęć, rysunków i prezentacji oraz KONSULTACJI ON-LINE. Udział w Projekcie jest bezpłatny, a każdy uczestnik, po jego zakończeniu, otrzyma certyfikat udziału w kształceniu e-learningowym - mówi Bogdan Skotnicki, koordynator ROKNO.

Pod koniec spotkania głos zabrali kolejno: Ewa Wajs, która wyjaśniła istotę e-learningu (kształcenia na odległość) oraz korzyści z niego płynących, jako głównej formy pracy w tego typu kształceniu; Aneta Bator, która przedstawiła istotę i znaczenie e-learningu, a następnie Bogdan Skotnicki - Koordynator ROKNO, który ukazał zadania i osiągnięcia Ośrodka.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Więcej informacji o projekcie na stronie: www.projektrokno.cku.krosno.pl

red.
Fot. Jakub Czekański

 • autor: Mateusz Głód

2 komentarzy

 • praktyk

  i jeszcze jedno - jak czytam tą nowomowę używaną w projektach europejskich, to gwałcenie języka polskiego to mi się żygać chce...

  Zgłoś nadużycie praktyk środa, 06, czerwiec 2012 01:51 Link do komentarza
 • praktyk

  Kolejne pieniądze w błoto...
  1. Skoro ktoś nie chgodzi na zajęcia to wypad ze szkoły, nie każdy musi mieć maturę (ale wiadomo chodzi o kasę od każdego klienta)
  2. I tak żaden ze "słuchaczy" z tego nie skorzysta bo jak nie ma czasu przyjść do szkoły to i w domu woli na Pudelku siedzieć niż korzystać z e-learningu
  3. Skoro e-learning ma pomóc to zróbcie też e-świadectwo maturalne - szkoła więcej zarobi na każdym słuchaczu
  4. Opinia o CKU jest jaka jest, więc takie nowości nie pomogą, bo waszym uczniom (nie chcę obrazić mniejszości) zależy tylko na papierku ukończenia szkoły a nie nauczeniu się czegokolwiek

  Zgłoś nadużycie praktyk środa, 06, czerwiec 2012 01:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?