Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Uwaga na lisy! Uporządkuj swoją posesję i działkę

W związku z występującymi w ostatnim czasie licznymi przypadkami wścieklizny u zwierząt oraz stwierdzoną nadmierną populacją lisów Prezydent Miasta Krosna zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta o pilne uporządkowanie swoich posesji i działek. Za nieuporządkowanie posesji grożą kary! Na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego stwierdzono w tym roku już 41 przypadków wścieklizny, w samym Krośnie już 11.

REKLAMA alt

Prezydent Miasta Krosna zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta, a w szczególności właścicieli nieruchomości, o pilne uporządkowanie swoich posesji i działek nieużytkowanych rolniczo poprzez wykoszenie chwastów, traw i zbędnych zarośli, a także dokonanie uporządkowania lub usunięcia składowisk powstałych na nieruchomościach zabudowanych budynkami niezamieszkanymi, które mogą stanowić siedlisko lisów.

Miasto Krosno oraz służby weterynaryjne podejmują działania w celu ochrony mieszkańców i ich zwierząt domowych przed zagrożeniem wścieklizną, jednak bez udziału właścicieli lub posiadaczy nieruchomości doprowadzenie do odpowiedniego stanu sanitarno-epidemiologicznego miasta jest znacznie ograniczone. W Krośnie i w powiecie krośnieńskim sytuacja jest najgorsza od 10 lat, stwierdzono już ponad 40 przypadków wścieklizny. Na razie nic nie wskazuje, żeby na tym się skończyło, jest wprost przeciwnie. Zdarzały się już przypadki ataków wściekłych lisów na psy i koty. Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że na szczęście do tej pory jeszcze nie atakowały ludzi.

alt

Urząd Miasta przypomina, że właściciele nieruchomości są zobowiązani utrzymywać porządek na terenie nieruchomości oraz dbać o estetyczny wygląd budynków i ich otoczenia, uprzątać teren nieruchomości i pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytku mieszkańców z zanieczyszczeń i nieprzydatnych przedmiotów – co wynika z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Krosno, uchwalonego na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Uwaga, kary!
Mając na względzie konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się wścieklizny, jak również powstawania pożarów oraz nadmiernego rozmnażania się gryzoni, ślimaków Straż Miejska prowadzić będzie w najbliższym czasie oględziny nieruchomości na terenie miasta. W przypadkach rażącego zaniedbania obowiązków wymienionych wyżej zastosuje sankcje przewidziane w Regulaminie.

Prosimy równocześnie o zgłaszanie do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Staszica 2  lub Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Krośnie przy ul. Grodzkiej 26,  osobiście lub telefonicznie,  przypadków nienaturalnego zachowania się dzikich zwierząt  lub występowania siedlisk lisów na terenie miasta.

Straż Miejska nr tel. 13 47 43607
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krośnie nr tel. 13 43 696 11

Przeczytaj także: Uwaga spacerowicze, w okolicy są wściekłe lisy!

(umk), (pd)
Fot. sxc.hu

1 komentarz

  • wkurzony

    rece precz od naszych majatkow Przytocki czyzby chodziło o przeswietlienie co kto posida na podworku i zasilenie mandatami kasy miejskiej po wyproznieniu jej na Centrum Szkła ktore juz staje sie wieka klapą potrzebujaca kasy z budzetu i te maszty radarowe na obwodnicy skoncz waćpan wstydu oszczedz.

    Zgłoś nadużycie wkurzony poniedziałek, 23, lipiec 2012 01:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj