KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga! Zmiany organizacji ruchu na Rynku

Od środy (12.09.) wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w krośnieńskiej Starówce. Wpisują się one w tendencję wyprowadzania ruchu samochodowego z Rynku. Tymczasem w czwartek i piątek (13 i 14 września) pojawią się tymczasowe utrudnienia w ruchu na ul. Bohaterów Westerplatte.

REKLAMA


Zmiany w Rynku
Zmiany wprowadzono 12 września. Znaki pojawiły się przed południem.

alt

Od skrzyżowania ul. Słowackiego z ul. Blich obowiązuje znak „zakaz ruchu” z tabliczką „nie dotyczy zezwoleń”. Jak dowiedzieliśmy się chodzi o posiadaczy abonamentu „0” („zerowego”) lub specjalnych zezwoleń które wydane będą właścicielom sklepów (inaczej formalnie niemożliwe byłoby dowiezienie towaru).

alt 

Znak „zakaz ruchu” został poprzedzony tablicą F-5 (tj. uprzedzenie o zakazie) tuż za skrzyżowaniem z ul. Pawła z Krosna.

Od teraz na odcinku ul. Franciszkańskiej od płyty Rynku do skrzyżowania z ul. Spółdzielczą, będzie obowiązywał „zakaz zatrzymywania się”.

alt

Ograniczono też możliwości postoju i parkowania w Rynku. Jadąc ul. Zjazdową w stronę ul. Kazimierza Wielkiego – po lewej stronie płyty Rynku możliwy będzie postój jedynie do 10 minut (w pobliżu piwnic przedprożnych CDS).

alt

Jak dowiedzieliśmy się, przynajmniej na razie Straż Miejska nie egzekwuje nowych przepisów. Prawdopodobnie w pierwszych dniach obowiązywania nowych znaków kierowcy będą tylko upominani.

Utrudnienia na ul. Bohaterów Westerplatte
13 i 14 września (w czwartek i  piątek) niemożliwy będzie wjazd z ul. Lwowskiej w ul.  Bohaterów Westerplatte. Tymczasem na odcinku od skrzyżowania z ul. Lwowską do ronda  "Naftowców" możliwy będzie ruch tylko w jednym kierunku. Utrudnienia związane są z pracami przy rozdziale kanalizacji.

(pd)
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: Piotr Dymiński

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?