KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Problem "jednokierunkowej" na "Guzikówce" Polecamy

Problem "jednokierunkowej" na "Guzikówce" Fot. Mateusz Głód

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Kisielewskiego spowodowało zamieszanie i spotkało się z bardzo skrajnymi ocenami. Zarząd Osiedla uważa, że po raz kolejny nikt nie liczy się z jego zdaniem. Planowane jest utworzenie nowego wyjazdu z osiedla, odbędzie się to jednak kosztem miejsc parkingowych.

REKLAMA


Kto chciał zmiany?
"Zmiana organizacji ruchu na ul. Kisielewskiego polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego od wjazdu do Sanepidu po wjazd do Szkoły Podstawowej była spowodowana wnioskami mieszkańców Osiedla Traugutta oraz osób dowożących dzieci do przedszkola oraz szkoły zlokalizowanych przy tej ulicy" - stwierdza Urząd Miasta.

Zmiany nie konsultowano z samorządem osiedla. Zarząd Osiedla wyraził jednak swoje stanowisko pismem z 10 stycznia. - Zwracaliśmy się o przywrócenie ruchu dwukierunkowego. Złożyliśmy podpisy mieszkańców i osób dowożących dzieci, z wnioskiem o przywrócenie ruchu dwukierunkowego - mówi Jan Walaszczyk, Przewodniczący Zarządu Osiedla Traugutta ("Guzikówka").

Jan Walaszczyk poinformował redakcję KrosnoCity.pl, że Urząd Miasta nie udostępnił Zarządowi pisma, które było przyczyna zmiany organizacji ruchu - Rozmawialiśmy z ludźmi i nikt nie chciał tej zmiany - dodaje Jan Walaszczyk - po zmianie organizacji ruchu zrobił się straszny chaos - komentuje Jan Walaszczyk.

Co jeżeli Spółdzielnia uzupełni oznakowanie?
Naszą wątpliwość wzbudza fakt, że ruch z ul. Kisielewskiego skierowano w wewnętrzną drogę osiedlową, na której obowiązuje zakaz ruchu (znak ustawiony od strony ul. Lelewela, nie dotyczy mieszkańców). Zapytaliśmy w jaki zgodny z przepisami sposób, kierujący nie będący mieszkańcem osiedla miałby opuścić ul. Kisielewskiego. Urząd Miasta odpowiada krótko: "Na drodze wewnętrznej od strony ul. Kisielewskiego w kierunku ul. Lelewela nie występuje zakaz ruchu". Zwracamy jednak uwagę, że to nie jest "zakaz wjazdu" (B-2), zakazujący wjazdu na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia, tylko "Zakaz ruchu" (B-1), który zakazuje ruchu na drodze wszelkich pojazdów. Jeżeli intencją zarządcy drogi (Spółdzielni mieszkaniowej) jest zakazanie ruchu wszystkim oprócz mieszkańców, to oznakowanie w każdej chwili może zostać uzupełnione i od strony ul. Kisielewskiego.


Nowy wyjazd
Dla poprawy wyjazdu z ul. Kisielewskiego w ul. Lelewela, Urząd Miasta Krosna podjął kroki celem połączenia dwóch odcinków ul. Kisielewskiego w obrębie szkoły. Realizacja tego zadania ma rozwiązać problemy komunikacyjne w tym rejonie osiedla. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że połączenie może zostać otwarte już w tym roku.


- Tam już była droga - komentuje przewodniczący Walaszczyk - Szkoła wniosła o jej likwidację bo był duży ruch i zagrożenie. Został utworzony parking. Teraz ten parking będzie zlikwidowany - dodaje Jan Walaszczyk.

pd / Fot. mg

 • autor: pd

10 komentarzy

 • piotr1302400

  Wypowiadają się negatywnie tylko ci co nie umieja jeździc i czytac znaków. taka prawda

  Zgłoś nadużycie piotr1302400 piątek, 14, marzec 2014 14:20 Link do komentarza
 • otosan

  Niestety problem parkowania i zatrzymywania się obok szkól bylo i będzie ale nie jest to wina braku miejsca tylko ignorancji kierowców (czyt. W wiekszosci matek odworzacych dzieci do szkól) Lamia nagminnie każdy przepis jaki tylko jest do zlamania, odnośnie decyzji o ruchu - to nie jest pierwsza i szkoda ze nie ostatnia niemądra decyzja naszych wladz, postawić straż miejska i w ciągu kilku dni zarobili by skrócie namandatach

  Zgłoś nadużycie otosan niedziela, 02, luty 2014 16:42 Link do komentarza
 • jaj

  Panie współwłaściciel - ja jestem za szlabanem i odłączeniem się. Jestem także za utworzeniem w bloku - albo w obu, skoro je już wspólna działka łączy wspólnoty mieszkaniowej - mieszkam w jednym z tych dwóch. Proponuję zebrać podpisy zainteresowanych i zacząć działać. i odłączyć się od spółdzielni - kilka bloków dalej tak zrobili - i nie narzekają :)

  Zgłoś nadużycie jaj piątek, 31, styczeń 2014 18:13 Link do komentarza
 • tamtejszy

  Tak a drogowcy to chyba znaki pomylili ;)
  Od kiedy do informacji o zmianie ruchu kierunkow dodajemy znak dzieci?????
  5+ :D

  Zgłoś nadużycie tamtejszy piątek, 31, styczeń 2014 17:31 Link do komentarza
 • Współwłaściciel terenu

  Panie Walaszczyk, o jakich podpisach pan mówi, tych z kilku domków i jednej firmy transportowej?!
  Niech pan sobie nie żartuje i zanim się pan wypowie "w imieniu", to nich pan pogada z mieszkańcami bloków 24 i 26 przy Lelewela.
  Czy pan wie, że te dwa bloki stoją na wyodrębnionej działce około 1 ha, a mieszkańcy, właściciele mieszkań płacą podatek również za grunt? Jeśli miasto nie zrobi łącznika ul. Kisielewskiego, to założymy szlabany z jednej j drugiej strony i skończy sie parkowanie na naszym terenie.
  Nie plećcie bzdur o bezpieczeństwie dzieci jeśli droga pójdzie wzdłuż ogrodzenia szkolnego w kierunku lotniska.
  Czy teraz jest inaczej jak wszyscy jadą przy wjeździe do szkoły w lewo pomiędzy blokiem 24 i 26 przy Lelewela?

  Zgłoś nadużycie Współwłaściciel terenu piątek, 31, styczeń 2014 16:50 Link do komentarza
 • jaj

  Wed - Ja tam mieszkam. NIKT mnie nie pytał o to, czy tego chcę. Po prostu nagle dostałem taki prezent od obecnych władz miasta. A o ileż rozsądniej byłoby ten znak opatrzyć zapisem - że obowiązuje w godzinach 7.30 -15.00 kiedy to rodzice wożą tam dzieci. Po południu ruch tama malutki, zakaz wówczas niczemu nie służy.
  Ja chcę móc normalnie mieszkać, jeździć przez osiedle, które zamieszkuję.
  Rodzice jeździli jak chcieli, wysadzali na środku drogi dzieci robiąc zatory . Do tego, za przedszkolem znajduje się po prawej stronie zakaz zatrzymywania się i postojów - który totalnie wszyscy zlewają - robiąc korek i blokując drogę, A naprzeciw SANEPID-u parking....
  --

  Zgłoś nadużycie jaj czwartek, 30, styczeń 2014 21:30 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  Gówno mnie obchodzą dojeżdżający raz na miesiąc rodzice na wywiadówkę. Ja tam kur.... mieszkam!!! Muszę teraz jeździć jak debil dookoła osiedla!!!!!!

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec czwartek, 30, styczeń 2014 14:24 Link do komentarza
 • wed

  Jak to w Polsce. Była dwukierunkowa to wszyscy chcieli jednokierunkową - rzeczywiście mnóstwo rodziców w szkole wnioskowało o utworzenie drogi jednokierunkowej. Kiedy już zrealizowano pomysł to okazuje się, że nikt go nie chciał. Byłoby to może nawet zabawne gdyby nie fakt, że znowu jest powód do konfliktu , a to nie służy nikomu

  Zgłoś nadużycie wed czwartek, 30, styczeń 2014 14:19 Link do komentarza
 • mieszkaniec

  Gdzie się mieli zatrzymać? Może wjazd od razu do szatni zrobić? Jest parking pod kwadraciakiem, sanepidem. Ale się czterej liter nie chce 50 metrów ruszyć!!!!
  Większość z tych babek parkujących pod przedszkolem po dzieci nie potrafi jeździć. To jest też problem, dlatego droga jest blokowana.
  Problem rozwiązałby parking na miejscu krzaków koło sanepidu. Ale oczywiście prezydent nie pozwala. Lepiej wpieprzyć wszędzie zakazy. A postawienie znaku skrętu w prawo przy chodniku (gdzie nie ma jezdni) to jest do telewizji i demotywatorów!!!! To w tym miejscu gdzie przechodzi się wzdłuż ogrodzenia szkoły w kierunku placu zabaw na Lelewela.
  Bareja w czystej postaci.

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec czwartek, 30, styczeń 2014 09:34 Link do komentarza
 • janXIII

  Wyjazd z Sanepidu do tej pory to była tragedia. Po tej zmianie jest zupełnie inaczej - po prostu już dawno ta zmiana powinna być zrobiona. Rozumiem rodziców przedszkolaków że mimo zakuazu zatrzymywania sie przy przedszkolu ciągle blokowali prawy pas - w koncu gdzie mieli sie zatrzymywać?

  Zgłoś nadużycie janXIII czwartek, 30, styczeń 2014 08:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?