KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Groźby pod adresem urzędników. Policja szukała ładunków wybuchowych

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

Wiadomości mailowe o podłożonych ładunkach wybuchowych paraliżują dziś pracę podkarpackich instytucji. Na skrzynki urzędów trafiły maile o podłożonej bombie, która miała eksplodować dziś w południe. W Krośnie przeszukano cztery budynki.

REKLAMA


Podkarpaccy policjanci odebrali ponad 30 zgłoszeń o bombach m.in. w budynkach urzędów skarbowych, urzędów celnych, prokuratur i sądów na terenie województwa. W Krośnie interweniowano w czterech urzędach: dwóch jednostkach celnych, w Urzędzie Skarbowym oraz w prokuraturze.

Mail z ostrzeżeniem trafił do krośnieńskiej prokuratury o godzinie 6:26. Informację dla KrosnoCity.pl potwierdził rzecznik prasowy prokuratury Janusz Ohar.

Dosłowna treść wiadomości:
"O 12 zginiecie wszyscy, spodka Was kara nędzne psy Allahu Akbar".

Do podobnego zdarzenia doszło 22 lipca 2014 roku. Ładunki miały być podłożone w Urzędzie Skarbowym (ul. Składowa) oraz Prokuraturze Okręgowej w Krośnie (ul. Czajkowskiego). Policja zatrzymała sprawcę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Krosna. Podczas zatrzymania był pijany.

Do kolejnego incydentu „bombowego” doszło 22 października 2014. Wówczas rozsyłane były wiadomości mailowe o podłożonym ładunku wybuchowym z wirusem Ebola. Takie ostrzeżenie otrzymała Prokuratura Rejonowa i Okręgowa w Krośnie.

Zobacz:
- Alarm bombowy w Krośnie. Kolejny głupi żart
- Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu bombowego w Krośnie
- Wirus Ebola w Krośnie?
- Fałszywy alarm bombowy w szpitalu. Pacjenci bez ewakuacji

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?