KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szokujące nagranie z feralnego przejścia dla pieszych [FILM]

Nasz czytelnik przesłał szokujące nagranie z przejścia dla pieszych na DK28 w Krośnie, na którym dochodziło do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Zachowania kierowców wcale się nie poprawiły!

REKLAMA


Przejście dla pieszych w ciągu ul. Podkarpackiej (DK28), w pobliżu bloków przy ul. Grodzkiej stało się w ubiegłym roku miejscem bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Do najbardziej spektakularnych należał karambol z udziałem autobusu, do którego doszło 14 czerwca 2017 roku. Zobacz: Karambol na Podkarpackiej. Sprawcą mógł być kierowca autobusu [ZDJĘCIA]

Kolejnym była kolizja z udziałem Żuka, który uderzył w bariery, stracił koło i przewrócił się blokując część drogi. Zobacz: Żuk stracił koło na Podkarpackiej. W tym samym miejscu w środę był karambol [ZDJĘCIA] Do tego zdarzenia doszło 19 czerwca 2017.

Do następnej niebezpiecznej sytuacji doszło 13 lipca 2017 roku. Pierwsze informacje mówiły o potrąceniu dwójki dzieci. Na szczęście 14-latka w porę uratowała młodszego brata przed kołami rozpędzonego samochodu. Zobacz: Dzieci mogły stracić życie. Kolejna niebezpieczna sytuacja na przejściu

Od tamtej pory dwukrotnie poprawiono oznakowanie. Rozwiązaniem miały być "aktywne przejścia", wyraźnie sygnalizujące obecność pieszych. Zobacz: Nowe "aktywne przejścia" dla pieszych

To jednak nie pomaga. O dużym szczęściu mogą mówić osoby, które przechodziły przez przejście 22 lutego 2018. Nasz czytelnik nagrał skandaliczne zachowanie innych kierowców. Zobaczcie sami!

Już na samym początku nagrania widać działające "aktywne oznakowanie" i pojazdy stojące na prawym pasie, by dać możliwość pieszym przejścia na drugą stronę drogi. Tymczasem lewym pasem, przed przechodniami przejeżdża BMW. Po chwili pomiędzy pieszymi, lewym pasem, przejeżdża jeszcze Skoda. Na prawym pasie nadal stoją samochody prawidłowo ustępując pierwszeństwa pieszym pieszych.Film został nagrany 22 lutego 2018, po godz. 14:00.
Błędna data na nagraniu jest wynikiem wcześniejszego restartu wideorejestratora.

Prawo o ruchu drogowym w art. 26. 1. mówi: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Artykuł 26 ust. 3 pkt 1. mówi: Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany.

To, że nie doszło do tragedii nie zawdzięczamy ulepszonemu oznakowaniu, tylko szczęściu. Dopóki nie zmieni się mentalność kierowców, to żadne zmiany oznakowania nie poprawią sytuacji. A jakie jest Wasze zdanie?

pd

 • autor: pd

19 komentarzy

 • Mecenas1

  To jest szok, że są tacy ludzie, przecież to jest zabronione.
  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, z perspektywy odległości nic nie widać.
  Ale nagrywający coś za szybko chyba jechał.

  Zgłoś nadużycie Mecenas1 wtorek, 27, luty 2018 13:23 Link do komentarza
 • Piotrek Kierowca

  Nagrywający wykopał pod sobą dołek.... Oby nikomu upierdliwemu nie chciało się szukać właściciela nagrania....

  Zgłoś nadużycie Piotrek Kierowca niedziela, 25, luty 2018 18:40 Link do komentarza
 • LoloBolo

  Tam nie powinno być przejścia. Idąc troszkę dalszą drogą przez światła na skrzyżowaniu z grodzką będzie bezpiecznie dla pieszych.

  Zgłoś nadużycie LoloBolo niedziela, 25, luty 2018 11:41 Link do komentarza
 • Lato

  W wielu krajach Europy i USA policjanci jeżdżą na rowerach a u nas nawet z samochodu im ciężko wysiąść więc jak ma być bezpiecznie.Przeciez trzeba by było tam stać a to już przekracza ich obowiązki ???

  Zgłoś nadużycie Lato niedziela, 25, luty 2018 09:45 Link do komentarza
 • huiger

  @revers, sam jesteś stary. Czytaj co pisze pod filmem. W 2011 roku nie było takiej drogi. Nagrywający miał przywrócone pewnie ustawienia fabryczne i dlatego. Z resztą jest to wyjaśnione pod filmem.

  Zgłoś nadużycie huiger niedziela, 25, luty 2018 00:49 Link do komentarza
 • revers

  Ale stare nagranie z 2011 roku

  Zgłoś nadużycie revers sobota, 24, luty 2018 20:08 Link do komentarza
 • staszek2856

  NIESTETY TAK NA TYM PRZEJŚCIU JEST. SŁABY TU JEST POLICYJNY GEST. LUBIĘ OSTRĄ,CZYSTĄ I WYRAŹNĄ JAZDĘ. AKURAT PRZED TYM PRZEJŚCIEM ZWALNIAM DO 50/GODZ. A LEWYM PASEM,OBOJĘTNIE W KTÓRĄ STRONĘ KIEROWCY TO SPOWOLNIENIE IGNORUJĄ I OCZYWIŚCIE PĘDZĄ Z SZYBKOŚCIĄ PRZEKRACZAJĄCĄ i 50 i 70 NA GODZ. NAWET WIDZIAŁEM KILKA POLICYJNYCH KONTROLI I MNIE TO BOLI BO JADĘ POWOLI A DRUGI PRZYCISKA . A JAK BY TAK KAMERKĘ I WYŁAPYWAĆ NIE ZA SZYBKOŚĆ TYLKO ZA ZŁE ZACHOWANIE. POLICJA TAM POWINNA BYĆ NON STOP I MANDATY MAX. A JAK BY TAK PUSTĄ SKRZYNKĘ PO RADARZE POSTAWIĆ?

  Zgłoś nadużycie staszek2856 sobota, 24, luty 2018 19:44 Link do komentarza
 • oki

  nagrywający wyjechał z guzikówki, a tam na zjeździe jest 30Km?h ,poza tym wg art 26 nie ma znaczenia że pieszego już nie ma na przejściu, także Panowie jak macie pokazywaną prędkość to uważajcie z tymi nagraniami ,.................................

  Zgłoś nadużycie oki sobota, 24, luty 2018 18:19 Link do komentarza
 • erner

  kierowca z kamera wyprzedza na przejściu co to ma być !!

  Zgłoś nadużycie erner sobota, 24, luty 2018 18:14 Link do komentarza
 • oki

  Niestety nagrywającego też obowiązuje art.26 i zgodnie z przepisami powinien zwolnic i równo przejechać przez przejście z drugim pojazdem za L ką ,a on przyspieszył w obrębie przejścia

  Zgłoś nadużycie oki sobota, 24, luty 2018 18:12 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?