KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyścig Górski Prządki 2012 - wielkim piknikiem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w sobotę rusza pierwszy wyścigowy weekend w górach. Otwierającymi zawodami sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski będzie 9 Wyścig Górski „Prządki” 2012. Bazą zmagań będzie Korczyna, gdzie zlokalizowany został serwis wszystkich zawodników. Podczas 1 i 2 rundy zobaczymy 83 zawodników jacy zgłosili się do zawodów. Jest to rekord zgłoszeń jakie Automobilklub Małopolski w Krośnie przyjął w historii korczyńskich wyścigów.

REKLAMA


19 i 20 maja kibice na 4540m trasie zobaczą 20 najmocniejszych samochodów, ponad 40 historyków oraz wyścigówki przygotowane w grupie N czyli samochodów seryjnych, A z przeróbkami oraz Open, gdzie zakres przeróbek jest nieograniczony.

alt
Piotr Oleksyk

Nie zabraknie całej plejady najlepszych zawodników. Na starcie stanie Mistrz Polski Mariusz Stec, Wicemistrz w klasyfikacji generalnej Aleksander Michałowski oraz trzeci w sezonie 2011 Andrzej Szepieniec. Do walki włączy się z pewnością Tomasz Mikołajczyk, który przygotował na Korczynę Lancera Black Power, z sekwencyjną skrzynia biegów.

Już dziś ruszyło typowanie wyników 1 i 2 rundy jakie dla kibiców przygotowaliśmy wspólnie z portalem toprally.pl. Czekamy na wasze typy, dla najlepszych graczy, jak co roku czekają cenne nagrody. Zapraszam na stronę www.wyscigigorskie.pl gdzie po kliknięciu banerka typowanie wyników otrzymacie możliwość wytypowania swojej wymarzonej listy finalistów obu rund – mówi Sebastian Kaczmarczyk, zastępca redaktora naczelnego wyscigigorskie.pl.

alt
Piotr Oleksyk

Zawody organizowane przez Automobilklub małopolski w Krośnie cieszą się rok rocznie wielkim zainteresowaniem kibiców, którzy podziwiają i dopingują swoich faworytów na trasie. Trzeba zaznaczyć, że w organizację od samego początku angażuje się samorząd lokalny Gminy Korczyna, która przez 9 lat jest współorganizatorem Mistrzostw Polski w wyścigach górskich.

Pozdrowienia dla uczestników Wyścigu Górskiego PRZĄDKI 2012 przesyłają władze samorządowe gminy Korczyna na czele w wójtem Janem Zychem. Niech w tej kolejnej już dziewiątej edycji Wyścigu w pięknych, malowniczych i urzekających swymi urokami trasach zawodnicy osiągają jak najlepsze wyniki. Sportowa rywalizacja to wiele przeżyć oraz emocji dla kibiców i sympatyków sportu motorowego w regionie, w tym obecnych na trasie tegorocznego Wyścigu. Gratuluję organizatorom rekordowej liczby zgłoszonych zawodników, co świadczy o dobrej organizacji zawodów już po raz kolejny na terenie gminy Korczyna – powiedział Jan Zych, wójt gminy Korczyna.

alt
Aleksander Michałowski

Oprócz wyścigowych zmagań kibice już od piątku będą mieli zapewnioną rozrywkę. Od godziny 13 rusza badanie kontrolne koło Hali MOSiR w Krośnie na ulicy Bursaki. Od godziny 9.00 dla najmłodszych ekipa Scena PRL przygotowała spektakl o bezpieczeństwie na drogach. Dla starszej młodzieży zorganizowany zostanie tor rowerowy z przeszkodami przed halą widowiskowo sportową. Od godziny 10.00 do 18.00 wojskowa żandarmeria zaprasza na symulator zderzenia czołowego.

W sobotę przy stacji Shell w Korczynie rusza akcja bezpieczeństwa na drogach Podkarpackiej Policji, która przywiezie samochód edukacyjny. WORD w Krośnie organizuje stanowiska gdzie będzie propagował Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

alt
Arkadiusz Siewierski

Od godziny 16.00 w sobotę zacznie się koncertowanie. Wystąpią na początek lokalne grupy z Korczyny i Krosna, a rozdanie nagród zwieńczy koncert grupy Steel Velvet.

Niedziela to już typowo motoryzacyjne emocje. Na trasie 2 rundy GSMP Korczyna 2012 pojawią się od godziny 12.00 do 13.30 samochody zabytkowe. Trasa wyścigu zmieni się w odcinek specjalny, który zaliczany będzie do II Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który startuje już w sobotę w Rzeszowie. Na trasie pojawi się również po raz pierwszy w górach samochód NASCAR, jakim kierowcy ścigają się w USA po owalnych torach. Za kierownicą zobaczymy Andiego Mancina z ekipą Project 179 i RockStar Energy Drink.

alt

Zapraszamy wszystkich motomaniaków, którzy lubią zapach rozgrzanych gum, a w ich żyłach płynie sportowe paliwo. 1 i 2 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jak co roku dzięki Wam będzie wielkim piknikiem motoryzacyjnym. Pamiętajcie o bezpiecznym kibicowaniu i do zobaczenia na trasie wyścigu – kończy Łukasz Strzelecki Rzecznik prasowy zawodów.

alt
Roman Baran

Partnerami Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie w organizacji zawodów są Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gmina Korczyna, WORD w Krośnie. Sponsorem głównym 1 i 2 rundy GSMP Korczyna jest firma KREDYTY Chwilówki. Dziękujemy również firmom: STAG, AC, TOI TOI, ABMAKO, Śrubres, Valter, Evik, PERŁA, Panmar, Firmie Glob Cars, Chevrolet oraz Opel, a także Team Promotion Marketing Sportowy i PR za wsparcie naszych zawodów.

Patronami medialnymi imprezy są: TVP Rzeszów, TVN Turbo , Radio Eska, Super Nowości 24, podkarpacie24.pl, e-sanok.pl, krosnocity.pl, bieszczady24.pl oraz jak zawsze oficjalny portal cyklu GSMP www.wyscigigorskie.pl, gdzie znajdziecie najnowsze informacje oraz wyniki online, wywiady oraz onboardy podczas wyścigowego weekendu, na który serdecznie zapraszamy.

alt

 

Łukasz Strzelecki
Rzecznik Prasowy
9 Wyścig Górski „Prządki” 2012

 • autor: Łukasz Strzelecki
Ostatnio zmieniany piątek, 18 maj 2012 10:13

2 komentarzy

 • zonk

  Najlepiej, żeby sie nic nie działo. To są Mistrzostwa Polski, ogólnoposlkie media sie tym interesują, to jest promocja Korczyny i Krosna, przyciąga ludzi z całego kraju.... i źle.

  Zgłoś nadużycie zonk sobota, 19, maj 2012 02:24 Link do komentarza
 • Manek

  Ten cały wyścig potrzebny jak świni siodło. Tylko będą ludzi denerwować pozamykane ulice.

  Zgłoś nadużycie Manek piątek, 18, maj 2012 20:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?