KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie. Kampania PIP w Twojej firmie

  • autor: red.
  • poniedziałek, 15, wrzesień 2014 10:10
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie. Kampania PIP w Twojej firmie pip.gov.pl

"Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie" to tytuł kampanii Państwowej Inspekcji Pracy, której celem jest uwrażliwienie pracowników przetwórstwa przemysłowego na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Adresatami prowadzonych działań są pracownicy i pracodawcy zatrudnieni w sektorach o wysokim poziomie zagrożeń zawodowych.

REKLAMA


Celem kampanii jest także inspirowanie do zmiany postaw poprzez popularyzację wzorców kulturowych bezpieczeństwa pracy, odpowiedzialności za wykonywane zadania w kontekście ochrony życia i zdrowia własnego oraz współpracowników. Warto także zwrócić uwagę na stosunek pracodawców do przeglądu i poprawy warunków pracy czy wdrażania podwyższonych standardów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

- W 2013 roku odnotowano 28095 poszkodowanych w wypadkach przy pracy w przetwórstwie przemysłowym. 52 osoby poniosły śmierć, a 222 doznały ciężkich obrażeń ciała. Większości wypadkom można było zapobiec dzięki przestrzeganiu przepisów BHP - informuje PIP.

Najczęstszymi przyczynami tragicznych zdarzeń jest niestosowanie się do ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga czy lekkomyślność.

- Program przeznaczony jest dla pracodawców prowadzących zakłady produkcyjne, handlowe i usługowe, z których działalnością wiążą się zagrożenia zawodowe i zdrowotne, zatrudniający do 9 pracowników. W ramach działań na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa pracy i stanu praworządności w stosunkach pracy, grupa ta może zostać rozszerzona o pracodawców zatrudniających do 20 pracowników - czytamy na stronie PIP.

W ramach działań kampanii stworzono m.in. 30-sekundowy spot, który emitowany był w telewizji publicznej i stacjach prywatnych pod koniec 2013 roku. Kolejna odsłona kampanii medialnej planowana jest na drugą połowę br.

 

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?