KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Opłatek Maltański. Wigilijne spotkanie dla potrzebujących w Dworze Kombornia

  • autor: bb
  • niedziela, 13, grudzień 2015 12:08
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Opłatek Maltański. Wigilijne spotkanie dla potrzebujących w Dworze Kombornia Fot. archiwum

Dwór Kombornia, wspólnie z Zakonem Maltańskim i GOPS w Korczynie, przy wsparciu Maltańskiej Służby Medycznej zorganizuje wieczerzę wigilijną "Opłatek Maltański" dla 160 osób: dzieci z rodzin wielodzietnych, osób potrzebujących, samotnych i niepełnosprawnych.

REKLAMA


Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne i zarazem uroczyste święta w naszej Polskiej tradycji. Tak bardzo oczekiwane, tak bardzo wyjątkowe... Choinka, Mikołaj, Pierwsza Gwiazdka, stół wigilijny uginający się od dwunastu potraw, wspólne kolędowanie to magia, która sprawia, że poświęcamy więcej czasu i ciepła swojej rodzinie, bliskim, a także nieznajomym. W ten świąteczny czas nikt nie powinien być samotny i opuszczony.

- Musimy pamiętać o tych, którzy nie mają z kim podzielić się opłatkiem, o najmłodszych, do których Mikołaj nie przyjdzie, o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na przygotowanie wigilijnej wieczerzy. Organizując spotkanie wigilijne Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia pragniemy zatroszczyć się o samotnych, ubogich, niepełnosprawnych aby godnie mogli przeżyć ten czas - mówi Ryszard Skotniczny, właściciel Dworu Kombornia.
 
Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie od 13 lat. Jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świat Bożego Narodzenia. W tym roku na Podkarpaciu wigilijne spotkanie opłatka odbędzie się w Dworze Kombornia.
 
Aby zorganizować spotkanie wigilijne Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia, przez cały rok prowadzone były kwesty i zbiórki darów od ludzi dobrej woli. Pierwszą ku temu okazją były koncerty w trakcie III Festiwalu Karpackiego Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia (w dniach 17-19.07.2015 i 15.08.2015). Kwesta prowadzona podczas trwania koncertów festiwalowych w całości została przeznaczona na rzecz wsparcia idei Opłatka Maltańskiego. Również podczas kolejnej, IV edycji Festiwalu Karpackiego odbędzie się zbiórka pieniędzy, która w całości zostanie przeznaczona na rzecz wsparcia idei Opłatka Maltańskiego.

- 15 grudnia w Dworze Kombornia będziemy gościć 160 osób, będzie opłatek, kolęda, suto zastawiony stół, Mikołaj z prezentami. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy - mówi właściciel Dworu Kombornia.

Wspólnymi siłami udało się zgromadzić najpotrzebniejsze rzeczy, które trafią do paczek dla potrzebujących i zostaną rozdane podczas wieczerzy.

Wpłaty na konto
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, adres: Al. Kasztanowa 4a, 30-227 Kraków NIP : 677-236-81-11 ; REGON : 122532627 Konto w PKO Bank Polski SA, Oddział 1 w Krakowie nr: 39 1020 2892 0000 5102 0523 8771 z dopiskiem "Opłatek Maltański, Dwór Kombornia" (jeśli braknie dopisku, pieniądze nie wpłyną na odpowiednie konto).

Pomoc rzeczową
Każdy dar rzeczowy może stanowić uzupełnienie świątecznej paczki dla potrzebujących. Może to być żywność o długim terminie ważności, zabawki, produkty papiernicze, książki, przybory szkolne, elementy ubrania takie jak czapki, rękawiczki, szaliki. Pomysłów może być więcej. Pomoc rzeczową należy kierować do Maltańskiej Służbie Medycznej w Krośnie ul. Wyspiańskiego 20, kontaktując się uprzednio z Dariuszem Sałatą (tel: +48694484569, e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).
 
Patronat Honorowy nad wigilijnym spotkaniem Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia objął Metropolita Przemyski JE Arcybiskup Józef Michalik.

bb

  • autor: bb

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?