KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

POWIAT: W nocy i święta do apteki do Krosna

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Na grudniowej sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę w sprawie ustalenia godzin pracy aptek. Całodobowy dyżur pełnić będą dwie apteki w Krośnie.

REKLAMA


Na ostatniej sesji (28 grudnia) radni powiatu krośnieńskiego przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin aptek ogólnodostępnych w roku 2016 na terenie powiatu krośnieńskiego.

Wynika to z ustawy Prawo farmaceutyczne, która stanowi, że "Rada Powiatu ustala rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych, który powinien być dostosowany do potrzeb ludności i zapewniać dostępność świadczeń również w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy". Projekt uchwały przybliżył wicestarosta Adolf Kasprzyk. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez burmistrzów i wójtów gmin z terenu powiatu krośnieńskiego i Podkarpacką Okręgową Izbę Aptekarską w Rzeszowie. Ponadto od 26 listopada do 3 grudnia 2015 prowadzone były konsultacje z organizacjami pozarządowymi. Żadna z tych organizacji nie zgłosiła uwag. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

- Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu ustalono na podstawie danych przekazanych przez kierowników aptek i punktów aptecznych - informuje Ewa Bukowiecka, Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie. - Stały, całodobowy dyżur pełnią apteki ogólnodostępne w Krośnie przy ul. Wojska Polskiego 41 i ul. Staszica 16 - dodaje.

Ma to zapewnić dostateczne zaopatrzenie mieszkańców z terenu powiatu w zakresie usług farmaceutycznych.

Zobacz wykaz aptek w powiecie krośnieńskim oraz godziny otwarcia - tutaj.

eb/pd

 • autor: eb/pd

3 komentarzy

 • cherrish

  zaskarżyć uchwałę, gdzieś mi umknęło słówko.

  Zgłoś nadużycie cherrish piątek, 15, styczeń 2016 10:37 Link do komentarza
 • cherrish

  Gdzie można zaskarżyć taką? Przecież wynika z niej jasno i oczywiście, że na terenie powiatu ŻADNA apteka nie pełni dyżuru, Krosno nie leży na terenie powiatu krośnieńskiego.

  Zgłoś nadużycie cherrish piątek, 15, styczeń 2016 10:36 Link do komentarza
 • 1234

  A dlaczego obydwie apteki są praktycznie w jednym rejonie, ulica obok ulicy ,nie lepiej w innym rejonie Krosna ,daje do myślenie ?

  Zgłoś nadużycie 1234 środa, 13, styczeń 2016 21:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?