KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Emerytura i renta wypłacona zostanie na święta

  • autor: red.
  • piątek, 16, grudzień 2016 12:42
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

ZUS zapowiada doręczenie rent i emerytur najpóźniej do 23 grudnia. Osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 22 i 23 grudnia.

REKLAMA


Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach, tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.

- Wielu klientów ZUS kontaktuje się z placówkami zakładu, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach, a przed Nowym Rokiem - mówi Małgorzata Łyszczarz-Bukała, rzecznik regionalny ZUS województwa podkarpackiego.

- Pragnę uspokoić wszystkich klientów, którzy odbierają swoje świadczenia 25 każdego miesiąca. Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia - zapewnia rzecznik.

- Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, aby maksymalnie do 23 grudnia można było je dostarczyć zainteresowanym. Osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 22 i 23 grudnia - dodaje Łyszczarz-Bukała.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?