KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wielkanoc w TVP3 Rzeszów

Wielkanoc w TVP3 Rzeszów Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Na okres Świąt Wielkanocnych Telewizja Rzeszów przygotowała dla widzów z regionu specjalny program. Na antenie regionalnej będzie można zobaczyć m.in. największe na Podkarpaciu Misteria Męki Pańskiej, relację z XXIII Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej oraz premierowe filmy zrealizowane w ramach Podkarpackiej Agencji Filmowej. W Wielkanoc TVP3 Rzeszów będzie transmitować mszę rezurekcyjną z Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie.

REKLAMA


14 kwietnia, w Wielki Piątek, TVP3 Rzeszów pokaże relacje z dwóch największych Misteriów Męki Pańskiej przygotowanych przez mieszkańców Podkarpacia. O godz. 17:30 relacja z Misterium w Niechobrzu, a o 20.30 z kalwaryjskich dróżek Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla.


Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu.

W Wielkanoc Telewizja Rzeszów będzie transmitować mszę rezurekcyjną odprawianą o godz. 6.00 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie. Uroczystość będzie emitowana w paśmie TVP3 i mogą ją oglądać widzowie z całej Polski.

Od Wielkiej Soboty do Poniedziałku Wielkanocnego na antenie Telewizji Rzeszów będzie można obejrzeć dwa konkursowe filmy Podkarpackiej Komisji Filmowej działającej przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwszy z nich, "Rzeszowskie Janusze" (Wielka Sobota, godz. 20.30 i Poniedziałek Wielkanocny, 19.00) to dokumentalna opowieść o galicyjskim Rzeszowie, którego niepowtarzalny klimat został uwieczniony przez rzeszowskiego fotografa i dokumentalistę z XIX i XX w. Edwarda Janusza.


Rzeszowskie Janusze

Drugą z propozycji jest film dokumentalny "Świat według Łukasza" przedstawiający sylwetkę niezwykłego naukowca i botanika Łukasza Łuczaja, pracownika Uniwersytetu Rzeszowskiego, badacza roślin jadalnych (Wielkanoc, godz. 19.00 i Poniedziałek Wielkanocny, 20.30).


Świat według Łukasza

W Wielkanoc w TVP3 Rzeszów także relacja z XXIII Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbyło się w Ustrzykach Dolnych w dniach 7-9 kwietnia.

Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie życzy wszystkim widzom wesołych, zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

mm
Fot. TVP3 Rzeszów

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?