Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Świerzowa Polska: odkryto wrak Messerschmitta z II Wojny Światowej [ZDJĘCIA]

Świerzowa Polska: odkryto wrak Messerschmitta z II Wojny Światowej [ZDJĘCIA] Fot. KrosnoCity.pl

Niezwykłe odkrycie w Świerzowej Polskiej. Podczas wykonywania wykopu pod fundamenty pracownicy natknęli się na śmigło samolotu. Prawdopodobnie jest to wrak niemieckiego myśliwca z II Wojny Światowej, o którym mówią raporty AK.

Podczas wykonywania wykopu pod fundamenty domu w Świerzowej Polskiej natknięto się na niecodzienne znalezisko: fragmenty samolotu, prawdopodobnie myśliwca Bf 109 Messerschmitt.


Pracownicy natychmiast przerwali wykonywanie wykopu, tym bardziej, że nie wiadomo, jakie uzbrojenie mógł przenosić samolot w chwili katastrofy. Miejsce zabezpieczyła Policja. Przyjechali też historycy i archeolodzy z Muzeum Podkarpackiego oraz Lesław Wilk z Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych.


Zachowane raporty AK z czasów wojny oraz znaleziona na miejscu tabliczka znamionowa wskazują, że może być to wrak rozbitego niemieckiego myśliwca. Informacje z raportów AK nie mówią jednak o tym, czy pilot opuścił samolot, zanim ten uderzył o ziemię.
 
Lesław Wilk przypuszcza, że może być konieczna ekshumacja. W 2015 roku Lesław Wilk kierował wydobyciem wraku i szczątków pilota w Krościenku Wyżnym, zobacz: Niemiecki bombowiec rozbił się pod Krosnem. Trwa wydobywanie wraku [FOTO]

pd
Fot. KrosnoCity.pl

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj