KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kapliczka na nowym miejscu i już poświęcona

Kapliczka na nowym miejscu i już poświęcona Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Ksiądz abp Adam Szal, metropolita przemyski dokonał poświęcenia odnowionej i przeniesionej w nowe miejsce kapliczki z krzyżem we Wróbliku Królewskim.

REKLAMA


Konieczność przesunięcia kapliczki w związku z powiatową inwestycją drogową wzbudzała kontrowersje i opór części mieszkańców: Obrońcy krzyża na drodze inwestycji drogowej Targowiska - Wróblik Szlachecki

Inwestycja związana z przebudową dróg jest kontynuowana, prace zgodnie z planem potrwają do końca października.

Same prace związane z "przeniesieniem krzyża" nie wywoływały protestów. Zobacz: Rozpoczęła się operacja przenoszenia kapliczki we Wróbliku [ZDJĘCIA]

Uroczystość poświęcenia kapliczki na nowym miejscu odbyła się 27 września z udziałem władz samorządowych powiatu krośnieńskiego, radnych powiatu, przedstawicieli gminy Rymanów, księży oraz kilkudziesięciu mieszkańców Wróblika Królewskiego, Wróblika Szlacheckiego i młodzieży szkolnej.

- Powiat Krośnieński kierując się wartościami osadzonymi i wypływającymi z wiary katolickiej i tradycji polskiej pragnie godnie i doniośle uczcić i uświęcić to nowe miejsce w lokalizacji krzyża - powiedział starosta Jan Juszczak rozpoczynając uroczystość i witając przybyłych gości.

Starosta przekazał słowa podziękowania pod adresem abp Adama Szala za przyjęcie zaproszenia na tę ważną dla wspólnoty ludzi wierzących uroczystość oraz dla tych wszystkich, którzy wspierali powiat w tych działaniach. Szczególne podziękowania skierował do państwa Krystyny i Stanisława Proroków za życzliwość i przekazanie działki na potrzeby kapliczki.

- Chciałbym życzyć mieszkańcom tej parafii i tym wszystkim, którzy będą przechodzić tą wyremontowaną drogą, żeby patrząc na ten krzyż pomyśleli o Chrystusie, o tej drodze na którą nas zaprasza. Aby ten znak krzyża był wpisany w nasze życie i żebyśmy mieli świadomość, że on nie kończy, ale prowadzi do zwycięstwa. Chciałbym prosić, aby owocem tego spotkania było, żeby znak krzyża który czynimy na sobie, był czyniony z namaszczeniem, powoli z uwagą. Z taką świadomością, że wyznaję wiarę w Chrystusa, który na tym krzyżu umarł za mnie - mówił ks. abp Adam Szal zwracając się do zebranych.

Po odmówieniu wspólnej modlitwy abp Adam Szal dokonał aktu poświęcenia.

Kapliczka została odrestaurowana i przesunięta w nowe - bezpieczniejsze i bardziej dostępne miejsce w ramach prowadzonej przez powiat inwestycji związanej z przebudową dróg Krosno - Targowiska - Wróblik Szlachecki oraz Wróblik Królewski - Ladzin. Teren wokół kapliczki został ogrodzony, wyłożony kostką i obsadzony zielenią. W nocy obiekt jest podświetlony. Zamontowano również ławeczki.

pd
Fot. archiwum Powiat Krośnieński

 • autor: pd

5 komentarzy

 • antykler

  kosciol wlasnie po to powstal aby cholote niewyksztalcona doic z grosza i tak trzymac

  Zgłoś nadużycie antykler niedziela, 01, październik 2017 07:31 Link do komentarza
 • Hiobowski

  "Zbulwersowany mieszkańcu"- wstydu nie masz, żeby oczerniać jego świętobliwość ks. biskupa A. Szala.
  Łżesz jak wściekły pies nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu - wstrętna lewacka kanalio.
  Wielkie podziękowania należą się staroście panu J. Juszczakowi, że nie ugiął się pod ciężarem konserwatywnego żelbetonu z Wróblika. Doprowadzając do szczęśliwego finału problem kapliczki.

  Zgłoś nadużycie Hiobowski sobota, 30, wrzesień 2017 23:10 Link do komentarza
 • Zbulwersowany mieszkaniec

  cyt. ...abp Adama Szala za przyjęcie zaproszenia...
  za 10 000 PLN każdy by przyjął zaproszenie, tyle wyniosło podziękowanie za przybycie.

  Zgłoś nadużycie Zbulwersowany mieszkaniec piątek, 29, wrzesień 2017 18:57 Link do komentarza
 • ktosktowie

  Dokladnie i na co ta szopka byla poptrzebna? Nie lepiej zyc jak czlowiek i nie nastawiac karku niepotrzebnie. Religie kloca ludzi miedzy soba tak jak i polityka. Ludzie ludzie, byscie tak swoich bliskich, rodziny, sasiadow bronini jak symboli, ktore sa tylko symbolami. Wazne jest zycie na codzien w zgodzie z innymi. Co z tego ze z cala rodzina poklocony ale do kosciola wali Pierwszy. Duzo by pisac.

  Zgłoś nadużycie ktosktowie piątek, 29, wrzesień 2017 10:50 Link do komentarza
 • wolf

  I o co tyle krzyku było, ciekawe co biskup zrobi z nieposłusznym proboszczem może jakaś parafia w Afryce

  Zgłoś nadużycie wolf piątek, 29, wrzesień 2017 08:01 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?