Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

17 ochotników sprzątało nad Wisłokiem

17 ochotników sprzątało nad Wisłokiem Fot. archiwum organizatora akcji "Czysty Wisłok"

XV akcja "Czysty Wisłok" zawitała do Krościenka Wyżnego. Kilkunastu ochotników, w tym leśnicy i harcerze zebrali 30 worków śmieci.

REKLAMA- Pogoda dopisała idealnie. Poziom wody w rzece był trochę za wysoki, utrudniał zejścia po niektóre śmieci - relacjonuje Tomasz Tatrzański, pomysłodawca i organizator akcji "Czysty Wisłok".

Wolontariuszom udało się zapełnić śmieciami 30 worków, do tego sporo odpadów zebrali luzem. W akcji wzięło udział 2 leśników zamieszkałych w Krościenku Wyżnym: Edward Marszałek i Piotr Żywiec. Sprzątało też 2 miejscowych harcerzy: Kuba i Michał.

- Kolejny raz nie zawiodła młodzież związana z 9,10 Ochotniczym Hufcem Pracy z Krosna, którą przyprowadziła wychowawczyni Aneta Więch. W sprzątaniu pomagał także redaktor naczelny miesięcznika DZIKIE ŻYCIE Grzegorz Bożek oraz Justyna Menet z córką Niną - najwierniejsze uczestniczki tych 15 akcji  - dodaje Tomasz Tatrzański.


- Cieszy mnie zaangażowanie dyrektora szkoły w Krościenku Wyżnym i Koła Gospodyń Wiejskich, którzy przygotowali poczęstunek na koniec akcji. Po rozmowie z uczestnikami jestem pewny, że akcje sprzątania rzeki powinny kontynuowane na Krościenku Wyżnym. Następna akcja w drugiej połowie października - podsumowuje organizator.

Kolejny cel to zachęcenie do działania innych gmin m.in. Haczów i Besko. Śmieci niesione przez wodę nie znają granic jednostek terytorialnych. Wyrzucane choćby w jednej gminie zanieczyszczają brzegi rzeki w kilku kolejnych.

pd
Fot. archiwum organizatora akcji "Czysty Wisłok"

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj