Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Fado szuka domu. Psiak jest "po przejściach"

Fado szuka domu. Psiak jest "po przejściach" Fot. archiwum prywatne

Fado, choć ma dopiero cztery lata, wiele już w swym psim życiu wycierpiał. Po wypadku samochodowym ma niesprawne tylne łapy, porusza się dzięki wózkowi inwalidzkiemu. Pod okiem specjalistów powoli dochodzi do zdrowia.

W ubiegłym roku Fado wpadł pod samochód. Po wypadku ma niedowład tylnych łap. Jego właściciele nie mieli warunków, aby się nim dalej opiekować. Pies trafił do schroniska prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku.

Czteroletnim pieskiem od listopada ubiegłego roku opiekuje się Aneta Albigowska ze Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku.

- Kiedy brałam go do siebie, Fado był w kiepskim stanie. Miał bardzo chude tylne łapy, w zasadzie nimi nie poruszał, tylko ciągnął za sobą. Uczył się korzystać z wózeczka, dzięki któremu może się swobodnie poruszać - opowiada Aneta.

Mimo kiepskiego stanu, wierzyła i nadal wierzy, że Fado odzyska sprawność. Zaczęła wozić kundelka do rzeszowskiego Centrum Aktywności i Rehabilitacji Małych Zwierząt "Zdrowa Łapa" na rehabilitację.

Jeden zabieg trwa około godzinę. Rozpoczyna się od ćwiczeń i masażu, później Fado trafia na bieżnię wodną, gdzie ćwiczy pod okiem specjalistów.

- Zauważyłam poprawę. Fado zaczyna prostować tylne łapy, nabrał masy mięśniowej, jest w stanie przejść kilka kroków. Myślę, że jest na dobrej drodze do przynajmniej częściowego odzyskania sprawności - cieszy się Aneta.

Pies jest rehabilitowany też w domu. Aneta nauczyła go też korzystać z wózka inwalidzkiego, który wykonał dla Fado jej mąż.

- Fado mimo niepełnosprawności jest bardzo przyjaznym i ufnym psiakiem. Niestety, od czerwca nie będę miała możliwości zapewnić mu dalszej opieki, dlatego szukamy dla Fado dobrego domu. Fado to pies wymagający specjalnej opieki. Nie załatwia się sam, czasem brudzi, ale nie są to sytuacje nie do opanowania. Potrzebuje dobrego domu i oddanych ludzi. U mnie jest od kilku miesięcy i nie mam z nim większych problemów - mówi dotychczasowa opiekunka.

Fado szybko adaptuje się do nowych warunków. Ufny w stosunku do ludzi, nie do końca toleruje inne psy, dlatego lepiej będzie się czuł jako jedyny pies w domu, bez konieczności dzielenia się uwagą i miłością z innymi psiakami.

Osoby zainteresowane przygarnięciem kundelka proszone są o kontakt pod numerem telefonu 577 283 465.

ms, pd
Fot. archiwum prywatne

3 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj