KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Radni Korczyny za rozbudową przedszkola

Radni Korczyny za rozbudową przedszkola Fot. archiwum

Większością głosów radni Korczyny podjęli uchwałę o rozbudowie przedszkola w Korczynie. Ta decyzja miała przeciwników. Wójt Korczyny Jan Zych, przekonywał jednak do podjęcia uchwały.

REKLAMA


O sprawie informowaliśmy tutaj: Korczyna: co dalej z przedszkolem?

Podjęta 16 lipca uchwała jest kontynuacją dotychczasowych działań gminy w kierunku rozbudowy przedszkola. W kolejnych przetargach wykonawcy przedstawiali kwoty wyższe niż zaplanowane wydatki gminy na ten cel i z tego powodu wójt przygotował projekt uchwały zwiększającej kwotę na rozbudowę. Nowy obiekt ma też pełnić funkcję żłobka.

- Na rynku w tej chwili brakuje wykonawców - mówił Jan Zych, wójt gminy Korczyna.

Projekt pozytywnie zaopiniowała Komisja.

Podczas dyskusji pojawiły się głosy przeciw. Głos zabrała między innymi radna Renata Trybus. Przekonywała, aby odstąpić od inwestycji. Zaznaczyła, że opiera swoje zdanie na dokumentach, które pojawiły się podczas trwania kadencji. Wskazała, że w istniejącym przedszkolu panują fatalne warunki.

Przeciwnicy inwestycji przekonywali, by wybudować nowe przedszkole od podstaw, a istniejący budynek określili jako "zagrzybiony". Zaproponowali, aby po wybudowaniu nowego przedszkola i żłobka obecny budynek odnowić i przeznaczyć na "Dom Seniora".

Wymagałoby to rezygnacji z pomysłu zagospodarowania działek w pobliżu parku i szkoły podstawowej na muszlę koncertową i tereny rekreacyjne. Właśnie tam opozycja widziałaby nowe przedszkole i żłobek.

Radny Grzegorz Półchłopek w swojej wypowiedzi przypomniał, że zezwolenie na budowę funkcjonuje od 2016 roku. Poinformował, że nawet pobliskie Krosno zrezygnowało z budowy nowego żłobka, ze względu na duże koszty. Jego zdaniem, tym bardziej nie stać na to Korczyny. Stwierdził, też że działki, o których mówią radni to teren bagnisty, nie nadający się do zabudowy kubaturowej, dlatego rozważa się tam jedynie lekkie obiekty: ławki, pumptrack dla rowerzystów, boiska do koszykówki i inne urządzenia rekreacyjno-sportowe.

Innym argumentem przeciwników inwestycji był problem funkcjonowania przedszkola podczas rozbudowy. Zdaniem przeciwników spowoduje to hałas i zagrożenie utrudniające funkcjonowanie przedszkola.

Zaznaczali, że to jedynie I Etap, którego realizacja nadal nie rozwiązuje problemu braku sal dla oddziałów przedszkolnych i żłobka, a przeciwnie, podczas jego realizacji utrudni działanie.

Wójt przekonywał, że na czas remontu możliwe jest przeniesienie dwóch oddziałów przedszkolnych do budynku szkoły.

Zwolennicy uchwały przekonywali, że sprawy rozbudowy przedszkola zaszły już daleko, także finansowo. Przekonywali, że kontynuacja tej inwestycji, to najszybszy sposób realizacji żłobka. Przeciwnicy ripostowali, że prowadzenie inwestycji na funkcjonującym obiekcie przedszkola jest złym rozwiązaniem, a jego realizacja także wymaga czasu.

- Może trzy lata temu wydawało się, że rozbudowa przedszkola to dobre rozwiązanie, ale teraz gmina ma nowe działki budowlane - przekonywali przeciwnicy kontynuacji inwestycji.

Uchwałę o zwiększeniu nakładów na realizację rozbudowy przedszkola podjęto 8 głosami "za" przy 5 "przeciw" i 1 "wstrzymującym się".

Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi Gminy Korczyna na pytania zadane w związku z wątpliwościami przesłanymi naszej redakcji przez mieszkańca gminy, Tadeusza Pelczara.

pd

 • autor: pd

22 komentarzy

 • Rodzić zapisującego dziecka do przedszkola

  Dokładnie jak napisał xxx rodziców zapisujących dzieci nikt nie poinformował o żadnym remoncie i teraz nie wiadomo czy posyłać tam dziecko czy szukać innego przedszkola z lepszymi warunkami.

  Zgłoś nadużycie Rodzić zapisującego dziecka do przedszkola piątek, 27, lipiec 2018 09:32 Link do komentarza
 • zatroskany rodzic

  Gmina nie ma pieniędzy ?? Po co utrzymywać dwie szkoły w Czarnorzekach i Woli Komborskiej ?? Powinni je zlikwidować. Utrzymanie tych szkół, jest ogromne, najwięcej kosztów pochłaniają wypłaty taki Dyr malutkiej placówki bierze 70-80 tys brutto rocznie (dane z oświadczeń majątkowych dostepnych na stronie gminy), a gdzie reszta wydatków na tych kilkunastu uczniów??
  Te pieniądze spokojnie mozna przerzucić na budowe nowego przedszkola

  Zgłoś nadużycie zatroskany rodzic czwartek, 26, lipiec 2018 14:06 Link do komentarza
 • Zatroskany rodzic maluszka

  no widzę kogoś coś zabolało ..... prawda w oczy kole .... ale nie o tym

  Może najwyższy czas aby głos wreszcie zabrała Pani Dyrektor i wyjaśniła rodzicom w jakich warunkach od września dzieci będą przebywać w przedszkolu, bo jeśli będzie huk, hałas, pył, wibracje, zaciemnione pomieszczenia (tego to już sobie nie wyobrażam) to czy będą spełnione normy, przepisy itp. ??? Przecież to są nasze małe pociechy !!!!!

  Zgłoś nadużycie Zatroskany rodzic maluszka środa, 25, lipiec 2018 09:43 Link do komentarza
 • Korczynianka

  ktoś napisał żeby się przyjrzeć nowym kandydatom na Wójta.... czyżby juz były jakieś kandydatury wystawione ??

  Zgłoś nadużycie Korczynianka środa, 25, lipiec 2018 09:21 Link do komentarza
 • Xyz

  Czysty hipokrytyzm Panie Wójcie :)

  Zgłoś nadużycie Xyz środa, 25, lipiec 2018 08:24 Link do komentarza
 • Rodzic tke

  Pani Katarzyno nieładnie jest straszyć ludzi artykułami kk, tym bardziej, że w rzeczywistości nie ma w linkach, które Pani opublikowała informacji o zmianie lokalizacji przedszkola, a tylko o utworzeniu nowego oddziału zerówki w ramach przedszkola. Rozumie, że Pani potwierdza właśnie fakt zmiany lokalizacji z Kletówki 1 - czy dobrze zrozumiałam Pani wypowiedź?, czy nową lokalizacją będzie ul. Kościuszki -proszę o szczerą odpowiedź.
  Po za tym sama Pani przyznaje, że w ostatnich 7-miu latach ma 91% obłożenia, a to nie jest 100%. Skoro Pani mówi, że placówka będzie rozbudowana to przy założeniu, że ta sama ilość dzieci zostanie przeniesiona do nowej placówki procentowo da wynik jeszcze niższego obłożenie w stosunku do posiadanej większej ilości miejsc w nowej placówce. Ma Pani również świadomość, że rodzice nie pozostawią dzieci w przedszkolu na terenie budowy w oddziałach z zamurowanymi oknami. Rodzice już przenoszą dzieci z przedszkola w Korczynie do innych placówek przedszkolnych. Pani Katarzyno takie są fakty.

  Zgłoś nadużycie Rodzic tke środa, 25, lipiec 2018 00:53 Link do komentarza
 • Polak

  Prosty mieszkańcu, z pełnym szacunkiem ale mam dla Ciebie inną propozycję. Jedź od razu do Warszawy, niech wpuścić Cię do swego biura Premier i będziesz podejmował jeszcze ważniejsze decyzję niż w gminie. Sam widzisz, że to utopia.
  Pojmijcie ludzie w końcu, że demokracja to nie anarchia. Ludzie rządzą poprzez wybieranych przez siebie przedstawicieli w demokratycznych wyborach.
  Narazie widzę tutaj naśladowców totalnej opozycji. Pieniących się i obrażających. Dlatego brawo Pani Katarzyno. Jeśli hejter zapłaci kilka tysięcy, zasądzone w imieniu Rzeczypospolitej to się może nauczy zasad współżycia w społeczeństwie demokratycznym.
  Nie mam nic przeciwko wszelkim kandydatom w wyborach. Jestem demokratą. I bardzo chcę poznać tych kandydatów oraz posłuchać ich odpowiedzi na różne pytania.

  Zgłoś nadużycie Polak wtorek, 24, lipiec 2018 23:36 Link do komentarza
 • Prosty mieszkaniec

  Jestem prostym człowiekiem ale wiem jedno, że nic nie mogą zrobić inni ani nikt nie może podejmować żadnych decyzji tylko Ci, którzy rządzą w gminie. Kto wpuściłby zwykłego mieszkańca żeby mógł coś decydować! To dlaczego ktoś pisze żeby wziąć się lepiej do roboty??? Jak tak można pisać?

  Zgłoś nadużycie Prosty mieszkaniec wtorek, 24, lipiec 2018 23:06 Link do komentarza
 • Katarzyna Zych

  Szanowni Państwo,

  Do mojej odpowiedzi na nieprawdziwe informacje, wypisywane w komentarzach pod niniejszym oraz poprzednim artykułem odnośnie przedszkola w Korczynie, pragnę dodać, iż rozbudowa i zmiana lokalizacji mojej placówki nie jest owiana żadną tajemnicą. Informacja ta była opublikowana w marcu 2018 r. i przed wypisywaniem oszczerstw wystarczyło to sprawdzić w publicznych, dostępnych dla każdego miejscach:
  https://www.facebook.com/teczowakraina/posts/1188314804639353 ,
  http://krosno.teczowakraina.edu.pl/infos/view/721/ZEROWKA_W_TECZOWEJ_KRAINIE.

  Pragnę również poinformować, iż w okresie ostatnich 7 lat moje przedszkole posiadało obłożenie na poziomie ponad 91% dostępnych miejsc, co jednoznacznie zaprzecza twierdzeniom dotyczącym „napędzania dzieci do ww przedszkola”.

  Jednocześnie informuję, iż w związku z oczywistymi zniesławieniami, jakich dopuścił się autor wpisu o pseudonimie „Abcd”, w celu ochrony dobrego imienia prowadzonej przeze mnie placówki, niniejsza sprawa, na podstawie art. 212 Kodeksu Karnego, zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.

  Z poważaniem
  Katarzyna Zych

  Zgłoś nadużycie Katarzyna Zych wtorek, 24, lipiec 2018 23:06 Link do komentarza
 • Polak

  Do Również Polaka
  Sam jestem mieszkańcem gminy i proszę mi nie odbierać prawa do dyskusji. To nie partia wodzowska, gdzie nie wolno dyskutować. Obrażacie też tutaj ludzi insynuując jakieś przekręty rodzinne z przedszkolami. To nie jest w porządku. Dlatego nie mogę doczekać się na oficjalnych kandydatów na wójta czy inne stanowiska. Chciałbym zobaczyć jacy są kryształowi w swych dotychczasowych działaniach, ewentualne powiązania, stanowiska w administracji, itp... Wtedy dyskusja będzie równa. Pytań z pewnością nie zabraknie.

  Zgłoś nadużycie Polak wtorek, 24, lipiec 2018 22:50 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?