Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Szkoły z powiatu współpracują z PWSZ

Nawiązanie efektywnej współpracy w kształtowaniu i realizowaniu zadań dydaktyczno – wychowawczych, wdrażanie nowoczesnych metod i form dydaktycznych, a także organizowanie praktyk zawodowych, współdziałanie w procesie doskonalenia zawodowego nauczycieli i nauczycieli akademickich to tylko niektóre z tematów omawianych podczas spotkania najwyższych władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z Jedlicza, Iwonicza, Iwonicza – Zdroju i Miejsca Piastowego.

REKLAMAGospodarzami spotkania byli starosta krośnieński Jan Juszczak i wicestarosta Andrzej Guzik.
Witając gości starosta Jan Juszczak wyraził nadzieję, iż wspólnie spędzony czas będzie okazją do wyrażenia swoich pomysłów i koncepcji , a efektem rozmów będzie nawiązanie szeroko rozumianej współpracy i podjęcie działań, które będą służyły naszej młodzieży.
Rektor PWSZ prof. Janusz Gruchała przypomniał historię krośnieńskiej uczelni, jak zmieniała się i rozwijała na przestrzeni 12 lat.

alt

Pokrótce omówił bazę dydaktyczno – administracyjną, której mogą  pozazdrościć największe ośrodki akademickie w kraju, przedstawił kadrę i kierunki kształcenia. – Chcemy być dobrą szkołą zawodową, kształcić inżynierów i licencjatów  - podkreślił rektor. Po to ta uczelnia powstała, by dać możliwość zdobycia wyższego wykształcenia młodzieży, która z różnych powodów nie może studiować w innych miastach. Jestem przeświadczony, że my dajemy naszym absolwentom szansę na uzyskanie odpowiednich kwalifikacji i możliwość kontynuowania studiów w dużych ośrodkach.

Z kolei prorektor krośnieńskiej uczelni prof. Maria Ruda przedstawiła bogatą ofertę przedsięwzięć zaplanowanych na ten rok akademicki,  zapraszając uczniów i nauczycieli do udziału w zaplanowanych projektach. Są to różnego rodzaju wykłady tematyczne, przedsięwzięcia,  organizowane w ramach Krośnieńskiej Akademii Młodych. Najbliższa impreza „Razem w przyszłość”, promująca nowy obiekt uczelni w Suchodole, odbędzie się już 30 września.

PWSZ w Krośnie ze swej strony deklaruje między innymi współpracę przy opracowywaniu wspólnych projektów dotyczących działalności badawczej, edukacyjnej, angażowanie zdolnych uczniów w prace kół naukowych, udostępnianie pracowni, laboratoriów i obiektów sportowo – rekreacyjnych, a także możliwość kształcenia i doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Obecni na spotkaniu dyrektorzy z aprobatą odnieśli się do propozycji przedstawionej przez władze PWSZ odnośnie nawiązania bardziej sformalizowanej współpracy, która przyniesie korzyść zarówno dla uczniów jak i uczelni.

Ewa Bukowiecka

2 komentarzy

 • Student AD 1996

  Niegdyś polski student był poszukiwany za granicą, bo był elastyczny, potrafił się dostosować do wymagań, jego wiedza wyciągnięta ze szkoły była o wiele szersza od Jego konkurencji miejscowej z Niemiec, Austrii (mój poligon doświadczalny), czy Francji. Dziś od Was zależy, czy wyciągniecie ze szkoły wszystko, co Wam oferuje i tak na prawdę to Wy - Studenci - jesteście zmuszeni wyciągnąć od Waszych wykładowców wiedzę jaką posiedli i którą zobowiązani są z Wami podzielić. Z zachodu przyszedł trend na szkolenie powierzchowne (aby tylko nie narobić sobie konkurentów), a od Was zależy, czy na studiach dobrze będziecie się bawić, czy ciężko pracować. Budowałem domy w Danii, Niemczech i Szwecji, mam tamtejsze uprawnienia, bo udowodniłem że potrafię zaprojektować coś i zrealizować to, według zasad obowiązujących na zachodzie - nie mam polskich uprawnień, bo nie ma czasu by przygotować się do egzaminu, na którym muszę udowodnić, że wiem jak projektować lotniska, lub jakże często budowane w naszym kraju dworce kolejowe, nie chce mi się również płacić haraczu izbom cechowym, które nie dają nic w zamian, oprócz prawa do wykonywania zawodu (historia rodem z Ojca Chrzestnego - tylko w majestacie prawa).
  Wiedza, moi drodzy, nie jest tu jeszcze ważna, ale może kiedyś będzie! Może kiedyś logika przeważy nad biurokracją. Pozdrawiam Studentów PWSZ Krosno!!!

  Zgłoś nadużycie Student AD 1996 niedziela, 11, wrzesień 2011 00:52 Link do komentarza
 • vivaldi

  PWSZ jest nasza szansą abyśmy rozwijali siebie, uczyli się języków - kończąc je ważnymi certyfikatami, poznawali tajniki nowoczesnych technologii informatycznych, kształtowali swoją osobowość, jest szansą na 1-szy krok w zdobywaniu zawodu.

  studentka już 2-go roku

  ps. warto tu u nas być

  Zgłoś nadużycie vivaldi środa, 07, wrzesień 2011 19:17 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj