KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wiadomosci/2011/10/12/b

Innowacje technologiczne w Chorkówce

  • autor: UG Chorkówka
  • środa, 12, październik 2011 10:29
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

4 października o godzinie 14.00 w Szczepańcowej odbyło się wmurowanie oraz poświęcenie kamienia węgielnego pod rozpoczynającą się budowę Strefy Inwestycyjnej Innowacyjnych Technologii. Uroczystość odbyła się w obecności Wójta Gminy Chorkówka Andrzeja Konieckiego i zastępcy wójta oraz przedstawicieli władz wojewódzkich Podkarpacia - Marszałka Województwa Podkarpackiego, Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Wiceministra Skarbu,a także właściciela firmy „EFEKT”.

REKLAMA


alt

Realizacja tej inwestycji pozwoli na stworzenie obszaru przygotowanego do prowadzenia działalności gospodarczej przez minimum sześć przedsiębiorstw. Przewiduje się, że w latach 2011-2012 dzięki tej inwestycji powstanie kilkaset nowych miejsc pracy, co zapewne przyczyni się do spadku bezrobocia w regionie.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, położenia Strefy Inwestycyjnej, która graniczy z ul. Lotników w Krośnie, położonej w niewielkiej odległości, zaledwie 3,57 km, od drogi krajowej nr 28 i około 12 km od drogi krajowej nr 9, a także w bliskim sąsiedztwie lotniska, około 300 metrów.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, natomiast inwestorem jest firma FHU „EFEKT”, która będzie zarządcą infrastruktury powstałej w wyniku projektu.

{gallery}wiadomosci/2011/10/12/b{/gallery}

Wspomniana Strefa Inwestycyjna to odpowiednio uzbrojone w infrastrukturę techniczną nieruchomości przeznaczone do lokalizacji przedsiębiorstw zainteresowanych wdrażaniem nowoczesnych technologii przemysłowych. Ma ona na celu przyciągnięcie inwestorów z takich branż jak: przemysł lotniczy, oświetleniowy, logistyka, obróbka metali i tworzyw sztucznych, handel i usługi około biznesowe. Przewidziana powierzchnia strefy to około 20 ha.

UG Chorkówka

  • autor: UG Chorkówka

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?