KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Kredyty gotówkowe na dowolny cel

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Banki zabiegają o klientów, dlatego też proponują im mnóstwo różnorodnych produktów kredytowych. Obecnie możemy ubiegać się o kredytu właściwie na dowolny cel - dzięki pożyczonym pieniądzom możemy nie tylko nabyć samochód, mieszkanie, czy wyremontować dom, lecz również wyjechać na wakacje, urządzić wystawne przyjęcie lub nawet kupić drogą torebkę - jeśli mamy taki kaprys. Umożliwiają nam to kredyty gotówkowe na dowolny cel.

REKLAMA


Kredyty gotówkowe na dowolny cel są oferowane przez większość renomowanych banków, które co pewien czas zaskakują swoich klientów promocyjnymi ofertami. Ostatnio Alior Bank kusi nas promocją "Gwarancja Najniższej Raty", Bank Millenium promuje się "Gwarancją Najniższego Oprocentowania", zaś BNP Paribas dołącza do tej grupy z "Gwarancją Najniższego Całkowitego Kosztu Kredytu" (źródło http://www.comperia.pl). Czy rozwiązania kredytowe tego rodzaju rzeczywiście są opłacalne?

Kredyty gotówkowe na dowolny cel są przyznawane przez banki klientom, którzy mogą otrzymane pieniądze rozdysponować zgodnie ze swoimi potrzebami. W Polsce funkcjonują obecnie trzy główne typy zobowiązań kredytowych, które działają na takich zasadach. Przede wszystkim są to kredyty gotówkowe, które są przyznawane bezpośrednio na rachunek bankowy lub też w formie gotówki, kredyt na rachunku bieżącym - jeśli klient taki posiada oraz - coraz popularniejsze - karty kredytowe wydawane do konta w banku.

Z kredytów tego rodzaju może skorzystać właściwie każdy dorosły człowiek. Starając się o kredyt gotówkowy jesteśmy zobligowani do złożenia w banku wniosku (lub wypełnienia go on-line, jeśli bank daje nam taką możliwość), złożenia wraz z nim kopii dwóch dokumentów tożsamości oraz zaświadczenia o dochodach. Co ważne, o kredyt mogą ubiegać się również emeryci i renciści na podstawie ostatniego odcinku renty lub emerytury.

Nieco łatwiej uzyskać kredyt na rachunku bieżącym, czyli tzw. limit na koncie. W tym przypadku najważniejszym wymogiem jest historia funkcjonowania naszego konta, które powinno istnieć i być wykorzystywane przez co najmniej pół roku lub rok. Karta kredytowa również jest wydawana do konta. Jest to kredyt bezpłatny, ale tylko wówczas, gdy kredytobiorca spłaca go w wyznaczonych terminach.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?