Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Zysk z inwestycji w lokale komercyjne

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Branża nieruchomości komercyjnych gwarantuje inwestorom świetne warunki do stałego osiągania zysków. Niewątpliwie jest to działka przeznaczona dla osób dysponujących dużym kapitałem. Na przykładzie kilku rodzajów lokali komercyjnych przyjrzyjmy się zatem ile trzeba zainwestować, żeby osiągnąć wysoki zysk.

REKLAMABiurowiec
Obiekty o przeznaczeniu komercyjnym, na przykład pod wynajem biur i obiektów publicznych, zlokalizowane w centrum dużej aglomeracji miejskiej są jednym z najbardziej popularnych źródeł zysku dla inwestorów. Cieszą się one dużym wzięciem nie tylko potencjalnych kupców, ale również wynajmujących. Budynek położony w ścisłym centrum to synonim prestiżu i renomy, nic więc dziwnego, że wiele banków, instytucji finansowych oraz obiektów usługowych wybiera taką lokalizację. Odpowiednie położenie przyciąga klientów i jest gwarancją zysku. Dlatego kupno obiektu komercyjnego w centrum miasta to znakomity pomysł dla osób pragnących osiągać stałe dochody z wynajmu. Szukając odpowiedniej nieruchomości zwróćmy też uwagę na sąsiedztwo. Idealne jest otoczenie biurowców czy luksusowych hoteli. Jakimi środkami trzeba dysponować, żeby móc zainwestować w taki obiekt? Przeglądając oferty szczególną uwagę zwracają budynki wyceniane na około 2-2,5 miliona złotych, które gwarantują niemal 20 tysięcy złotych miesięcznie przychodu.

Hala produkcyjna
A może zainwestować swoje środki w magazyn bądź halę produkcyjną? Takie obiekty cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością niż budynki typowo komercyjne, jednak mają także ogromny potencjał i generują niezłe zyski. Żeby osiągnąć stopę zwrotu w wysokości ok. 90 tysięcy złotych miesięcznie, trzeba jednak zainwestować nawet 12 milionów złotych. Nie jest to więc propozycja dla każdego. Niewątpliwie przed podjęciem decyzji należy rozważyć mnóstwo czynników - położenie hali produkcyjnej/magazynu, umowy podpisane z aktualnymi najemcami. Czeka nas jednak wiele wyzwań, ponieważ czasami niemożliwe jest przewidzenie jak zmieni się infrastruktura w pobliżu obiektu lub sytuacja gospodarcza w kraju oraz czy najemcy przedłużą umowy na kolejne lata. Różne czynniki mogą mieć wpływ na nasze niepowodzenie, jeśli więc decydujemy się na inwestowanie olbrzymich środków - warto poszukać profesjonalnego doradztwa w tym zakresie.

A może market?
Mówiąc o inwestowaniu w obiekty komercyjne, nie sposób pominąć tych o przeznaczeniu typowo usługowym, takich jak centra handlowe czy markety. Również w tym przypadku ceny są bardzo wysokie, minimalny pułap to około 10 milionów złotych. Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji, jednak trzeba przygotować się na duży wydatek. Zysk z takiej inwestycji to średnio nawet 50 tysięcy złotych miesięcznie. W przypadku dużych centrów handlowych mamy też gwarancję stałej współpracy z najemcami, jest to więc znakomita inwestycja dla osób dysponujących dużym kapitałem. Niezależnie jednak od tego, jaki rodzaj obiektu komercyjnego wybierzemy, musimy liczyć się z ryzykiem. (źródło: http://www.jestem-rentierem.pl/)

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj