KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na czym może oszczędzać przewoźnik?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Założenie i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej jest z pewnością dużym wyzwaniem, które wymaga zarówno czasu, cierpliwości, jak i wiedzy. A wszystko po to, by generować jak największe zyski. Podobnie jest w branży transportowej. Szczególną wagę przykłada się do zwrotu kosztów w czasach kryzysu, gdy właściciele firm stają przed pytaniem, w jaki sposób można zapewnić sobie stabilność i dochodowość firmy.

REKLAMA


Problem dotyczy całej Europy
Jak się okazuje, 92 proc. wszystkich przewoźników na terenie Unii Europejskiej, podejmuje działania, które mają na celu zwiększyć efektywność paliwową, w celu obniżenia kosztów. Prawie 1/6 ankietowanych zaniepokojona jest faktem, że nie będzie w stanie zoptymalizować rentowność w przeciągu najbliższych dziesięciu lat. Istnieją jednak dwa sposoby, dzięki którym można odzyskać część zainwestowanych pieniędzy w branży transportowej. Pierwszy to redukcja kosztów, a drugi - optymalizacja przychodów. Zmniejszanie kosztów będzie jednak działaniem krótkowzrocznym, nie dającym profitów w przyszłości. O wiele bardziej efektywnym sposobem na pomnożenie zysków, będzie optymalizacja przychodów, gdzie poprzez inwestycję, wpływy ulegną zwiększeniu.

Redukcja pustych przebiegów
W celu odpowiedniego wykorzystania potencjału przewozowego, firma powinna zacząć od dobrania sobie partnerów umożliwiających generowanie dodatkowych środków. Na taki sposób zarabiania pozwalają platformy społecznościowe, dzięki którym kierowca może zminimalizować koszty, chociażby utrzymania samochodu. Jednak większość platform, pełni rolę pośrednika, który zabiera osobom działającym w ich ramach, określony procent dochodu. Inaczej jest w przypadku nowej aplikacji Poyade.com, która umożliwia użytkownikom generowanie potencjalnych zysków poprzez przewóz przesyłek.

Mechanizm działania aplikacji zbliżony jest do pozostałych firm funkcjonujących na zasadach sharing economy, jednak Poyade.com nie pobiera od korzystających z platformy żadnych opłat. Redukcja pustych przebiegów poprzez podobną działalność, może pozwolić nie tylko na zminimalizowanie kosztów, ale także zwiększenie dochodowości. Według badań GUS puste przebiegi stanowią aż 1/3 wszystkich przewozów w naszym kraju, a w Europie1/4. W ciągu roku będzie to zatem kilka tysięcy kilometrów, z których kierowcy nie mają przychodów, a ponoszą jedynie koszty. Dlatego tak ważne jest, aby osoby pracujące w branży transportowej korzystały z okazji do dodatkowego zysku.

Oszczędzanie na zwrocie podatku
Właściciele firm transportowych, działających w obrębie krajów Unii Europejskiej, mogą starać się o zwrot podatku VAT naliczonego od paliwa. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku osób, które często podróżują za granicę w celach biznesowych. Zasada dotyczy zatem wszystkich przedsiębiorców, które w związku z prowadzoną działalnością muszą wyjeżdżać poza granice Polski. Na jakiej podstawie można otrzymać zwrot VAT? Takie prawo przysługuje przedsiębiorcy za dokonanie za granicą zakupów, tankowania samochodu, opłat parkingowych i za przejazdy autostradami, naprawy pojazdu czy zakwaterowanie w hotelu. Istnieje jednak pewne ograniczenie. Procedura zwrotu, pod dokładną nazwą VAT-REF, mimo że obowiązuje w całej w Unii Europejskiej, nie wszędzie wygląda tak samo - wszystko uzależnione jest od przepisów prawnych danego kraju.

Źródeł oszczędności w branży transportowej jest wiele. Poza powyższymi można jeszcze wymienić optymalizację tras, serwisowanie pojazdu, wymiana walut po korzystnych kursach czy udział w programach partnerskich.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?