KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pożyczki bez BIK - kiedy poratują?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wielkimi krokami zbliża się lato. Dla wielu osób to czas wymarzonego odpoczynku. Rodziny, które mają dzieci w wieku szkolnym odliczają ostatnie tygodnie do zakończenia roku szkolnego. Czas ten jest dla wielu osób bardzo przyjemny, choćby z tego powodu, że można już zacząć planować wakacyjny wyjazd. Jednak w polskiej rzeczywistości coraz więcej osób boryka się z problemem braku odpowiednich środków finansowych, które pozwoliłby na rodzinny odpoczynek. Mało tego, czasem pieniędzy nie wystarcza nawet na codzienne wydatki. Jeśli jesteś w takiej sytuacji z całą pewnością nie będziesz zainteresowany wakacjami, gdyż po prostu nie stać Cię na nie.

REKLAMA


Jak wiele osób ma problemy z płynnością finansową widać po ilości reklam banków i instytucji pozabankowych oferujących kredyty i pożyczki. Oferty pozwalające pożyczyć Ci pieniądze są obecne w radiu, telewizji, internecie przez cały okres roku. Jednak, szczególnie u progu wakacji można zauważyć, iż reklam jest jeszcze więcej. Czy zatem możesz zainteresować się jakąś pożyczką?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy pożyczanie pieniędzy jest dobre czy złe. Z całą pewnością idealnie byłoby, gdyby każdy mógł płacić zawsze pieniędzmi, które zarobił. Jednak stawki w Polsce ciągle odstają od tych, które za granicą są normą już od wielu lat. Z tej to też przyczyny Polacy częściej sięgają po oferty kredytowe.

Obserwując życie milionów naszych rodaków wydaje się, że samo pożyczeni pieniędzy nie jest złym rozwiązaniem.  Najważniejszym jest jednak odpowiedzialne pożyczanie. Co to znaczy? Otóż znaczy to tyle, że zawsze powinieneś pożyczać tylko tyle ile potrzebujesz i ile rzeczywiście jesteś w stanie oddać. Rozsądne kredyty czy pożyczki bez wątpienia mogą być pomocne.

Co się dzieje, jeśli pożyczyć i nie oddasz na czas pieniędzy? Otóż tu zaczyna się większy problem. Zależy czy zalegasz ze spłatą kredytu w banku czy pożyczki w parabanku. Zawsze warto sprawdzić jakie są kary za brak spłaty w terminie. Zapewne będziesz musiał zapłacić za odsetki czy też inne umowne opłaty. W najgorszej sytuacji Twoja sprawa zostanie przekazana komornikowi, a Ty zostaniesz wpisane na listy dłużników takie jak BIK. Decydując się na pożyczenie pieniędzy pamiętaj, aby sumiennie oddawać pieniądze!

Dobra historia kredytowa jest bardzo ważna także z jeszcze jednego powodu. Jeśli jesteś sumiennym pożyczkobiorcą, z całą pewnością w przyszłości każdy bank lub instytucja pozabankowe udzieli Ci kolejnej zapomogi. Gdy jednak trafisz do wspomnianej już bazy BIK jako dłużnik, który ma problemy ze spłatą pieniędzy, będziesz miał spore problemy z uzyskaniem kolejnej pożyczki czy kredytu. Jeśli spotka Cię taka przykra sytuacja, a będziesz ponownie chciał pożyczyć pieniądze do Twoje dyspozycji będą już tylko instytucje pozabankowe i to nie wszystkie.

Mając złą historię kredytową musisz szukać dobrych firm pożyczkowych, które poratuję Cię bez sprawdzania BIK. Gdy znajdziesz taką firmę, wpierw będziesz musiał złożyć wniosek o pożyczkę, a następnie firma dokona podstawowej weryfikacji czy możesz otrzymać pieniądze. W najlepszych firmach, cała procedura może potrwać zaledwie kilkanaście minut i zostanie przeprowadzona online.

Dzięki temu możesz sprawdzić swoją zdolność kredytową bez wychodzenia z domu, co zapewne jest dużym atutem. Co ciekawe mając nie najlepszą historię masz szanse nawet na stosunkowo spore kwoty. Dla przykłady firma Freezl jest w stanie pożyczyć aż do 5000 złotych. O pożyczkę mogą wnioskować również osoby widniejące w bazie BIK.

Pożyczanie pieniędzy bez wątpienia jest jedną z opcji, aby poradzić sobie z chwilowymi trudnościami finansowymi. Jednak pomocą pożyczka będzie tylko wtedy, gdy jest rozważnie brana i sumiennie spłacana.

 

  • autor: Redakcja

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?