KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Garnki, za które zapłacisz fortunę

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Z reguły zaczyna się od zaproszenia na pokaz kulinarny. Telemarketerzy kuszą darmowym poczęstunkiem czy upominkiem. Wszystko po to, by pozyskać uwagę i zainteresowanie potencjalnego klienta. W rzeczywistości cel jest jednak jeden - chodzi o to, by nakłonić do zakupu. Jak się często okazuje - niemałego w kwotach. Oferowane na pokazach garnki nierzadko kosztują prawdziwą fortunę. Tymczasem ludzie i tak je kupują.

REKLAMA


Wysoka cena produktu automatycznie wywołuje w nas skojarzenie z wysoką jakością. Od towaru, za który mamy zapłacić niemałą kwotę, oczekujemy nieprzeciętnej trwałości i funkcjonalności. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna – przeważnie okazuje się, że sprzedawca znacznie zawyżył cenę produktu, którego jakość i tak pozostawiać będzie wiele do życzenia. Jak to się dzieje, że decydujemy się na zakup mimo tak ogromnych kwot?

Uważaj na naciągaczy
Ofiarami najczęściej padają osoby starsze- te łatwo stają się obiektem manipulacji. W rozsyłanych im zaproszeniach niby nie ma mowy o zakupie, jednak właśnie taki jest faktyczny cel spotkania. Najczęściej próbuje się też przekonać ludzi, że otrzymane zaproszenie lub bon upoważnia do zakupu towaru w niższej cenie. Kiedy jeszcze wychwala się przy tym jego zalety, przekonując o wyjątkowej jakości i trwałości (co rzekomo wpłynie nie tylko na komfort, ale i zdrowie użytkownika), wprost ciężko odmówić.

Garnki z pokazów sprzedaje się jak produkty z najwyższej półki. Sprzedawcy przekonują o ich wyjątkowo trwałym tworzywie, możliwości smażenia bez użycia tłuszczu, zastosowaniu dna, które akumuluje ciepło i oddaje je przez kilka godzin (co dawałoby oszczędność energii). ,,Cudowne” naczynia trafiają w ręce naiwniaków za kwotę 1000, a nawet 2000 zł od sztuki. Tymczasem cena tych produktów wynosi najczęściej od 100 do 200 zł. A firma, która kupuje je w hurcie, płaci za nie jeszcze mniej.

Zwiedzeni i omamieni obietnicami, często ulegamy wpływom naciągaczy. Podpisujemy umowy kredytowe, wskutek czego horrendalna kwota rozłożona na kilkanaście rat, wcale nie wydaje się tak duża, jak przy płatności gotówką. W ten sposób narażamy się nie tylko na ogromny wydatek, ale i niemałe rozczarowanie. Niezwykle drogie produkty nie spełniają złożonych obietnic - zawodzi przede wszystkim ich jakość.

Wydawaj rozsądnie
Jak bezsensowny jest to wydatek, uświadamia choćby zestawienie takich garnków z innymi naczyniami do gotowania, w podobnej lub mniejszej cenie. Okazuje się bowiem, że za takie kwoty jesteśmy w stanie wyposażyć kuchnię w naprawdę dobrej jakości produkty. Dla przykładu podajmy choćby garnki marki Silit - mimo że ceramiczne naczynia nie uchodzą za najtańsze, ich zakup jest po prostu opłacalny. Tu faktycznie płacimy za nieprzeciętną jakość, funkcjonalność, ale i korzyść dla naszego zdrowia. Dodatkowo, niemiecki producent zapewnia nam też 30 lat gwarancji. Sprawdźcie, jakie jeszcze zalety oferują produkty marki Silit - https://www.bellodecor.com.pl/silit.

https://www.bellodecor.com.pl/

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?