Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Od czego zacząć planowanie ślubu i wesela?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wbrew pozorom, zaplanowanie ślubu i wesela to całkiem spore przedsięwzięcie. Nic więc dziwnego, że wiele par zaczyna się przygotowywać na rok lub dwa przed tym wielkim dniem. Od czego zacząć planowanie ślubu i wesela, by kolejne etapy były łatwiejsze?

Budżet
Wszelkie plany związane ze ślubem i weselem powinniśmy rozpocząć od określenia budżetu. Kwota, jaką możemy przeznaczyć na to wydarzenie będzie bowiem determinowała pozostałe kwestie. Jeśli finansować będą je głównie rodzice lub w jakimś stopniu dołożą się, powinniśmy zorganizować wspólne spotkanie i razem ustalić plan działania.

Termin, rodzaj uroczystości, miejsce
Kiedy już wiemy, ile pieniędzy będziemy mogli przeznaczyć na organizację ślubu i ewentualnego wesela, powinniśmy ustalić, czy chcemy zawierać ślub cywilny, czy też konkordatowy (ślub kościelny, podczas którego podpisane zostają również dokumenty do Urzędu Stanu Cywilnego). Jeśli zdecydujemy się na ten pierwszy, możemy również wybrać, czy chcemy, by udzielono nam go w Urzędzie Stanu Cywilnego, w plenerze, a może w innym, uroczystym miejscu. W przypadku ślubu konkordatowego możemy wziąć go tradycyjnie, w parafii Panny Młodej albo w innym, dowolnym kościele, pod warunkiem, że nasze parafie wyrażą na to pisemną zgodę. To również odpowiedni moment, by zastanowić się, czy i jak duże wesele planujemy zorganizować, a także, gdzie chcemy, by się odbyło. Po ustaleniu tych wszystkich kwestii, możemy zacząć myśleć nad terminem. Często determinować go będzie data, w której dostępna jest nasza wymarzona sala, wolna data w ulubionym kościele lub w okolicznym Urzędzie Stanu Cywilnego. Bywa i tak, że to data jest wybierana w pierwszej kolejności, ponieważ wiąże się dla nas z jakimś ważnym wspomnieniem. Wówczas to pod nią wybiera się miejsce zaślubin i przyjęcia weselnego.

Lista gości
Jeśli zdecydujemy już, czy i jak duże chcemy organizować wesele, a także na zaproszenie jak wielu gości pozwala nam wymarzona sala, powinniśmy zastanowić się nad listą osób, które zaprosimy. Jeśli wesele organizują lub współorganizują rodzice, pamiętajmy, że oni również mogą mieć wpływ na ostateczny kształt listy gości. Pamiętajmy, żeby zapraszać osoby, z którymi naprawdę chcemy dzielić się swoim szczęściem w jednym z najpiękniejszych dni w swoim życiu. To spowoduje, że zarówno uroczystość, jak i zabawa będą odbywały się w pozytywnej atmosferze.

Usługodawcy
Równie ważni, jak goście, są tego dnia usługodawcy, którzy uświetnią lub uwiecznią uroczystość i przyjęcie weselne. Fotograf, kamerzysta, fryzjer, kosmetyczka, kierowca, dekoratorzy - to tylko niektóre z osób, jakie powinniśmy z rozwagą dobierać do obsługi wesela i ślubu. To z ich pomocą zawarcie małżeństwa i zabawa weselna mogą być tymi wymarzonymi momentami w życiu, a zdjęcia, film itd., jakie po nich pozostaną - pięknymi pamiątkami, do których będziemy mogli wracać nawet po latach.

Suknia ślubna i garnitur
Wybór ubioru Pary Młodej często determinuje stylistykę całego wydarzenia. Najważniejsze jest jednak, by zarówno Panna Młoda, jak i Pan Młody, czuli się w swoich niezwykłych strojach wyjątkowo i wygodnie podczas całego dnia. Warto zaangażować w poszukiwania sukni i garnituru świadków, rodzeństwo, rodziców albo przyjaciół, którzy szczerze doradzą, w czym dobrze będziemy się prezentowali podczas jednego z najpiękniejszych dni w naszym życiu.

Zaproszenia, atrakcje, dekoracje
Jeśli już zdecydujemy o najważniejszych kwestiach, pora zająć się wybieraniem zaproszeń, dekoracji kościoła i sali, na której odbywać będzie się przyjęcie weselne, a także atrakcji dla gości, takich, jak: barman, pokaz sztucznych ogni, puszczanie balonów, lampionów lub wianków, fotobudka, candy bar, animator dla dzieci itp. Ogranicza nas tak naprawdę wyłącznie budżet i wyobraźnia.

Wirtualny Organizer Ślubny - niezbędne narzędzie podczas przygotowań
Lista rzeczy, jakie musimy zaplanować, organizując ślub i wesele jest naprawdę długa. Ponieważ raczej nie damy rady wszystkiego spamiętać, powinniśmy jak najwięcej rzeczy zapisywać. Zamiast zastanawiać się, od czego zacząć sporządzanie list pomocniczych, skorzystajmy z gotowego rozwiązania, jakim jest Wirtualny Organizer Ślubny, dostępny na platformie Wedding.pl. Aplikacja pozwoli nam, między innymi, zaplanować budżet ślubny, sporządzić listy ślubnych zadań, czy też sporządzić listy gości wraz z zaplanowaniem ich rozsadzenia przy stołach. Dzięki temu cała organizacja stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza.

 

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj