Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Czym cechuje się dobry psycholog?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kiedy pomoc psychologiczna okazuje się niezbędna, potrzebny jest najlepszy specjalista. Zobacz jaki powinien być dobry psycholog.

Wybór dobrego psychologa to dla wielu ludzi nie lada wyzwanie. Nieodpowiedni specjalista może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Nie bój się szukać pomocy i poznaj cechy najlepszego psychologa.

Dobry psycholog Prowadzi wywiad inicjacyjny
Żaden psycholog nie powinien rozpoczynać pracy z pacjentem bez wcześniejszej rozmowy, która pozwoli mu poznać całokształt sytuacji i umożliwi mu wychwycenie kontekstu sytuacji życiowej, w której obecnie znajduje się pacjent.

Przedstawi swój pogląd na życie pacjenta
Dobry psycholog nie ma poczucia wyższości i bez ogródek potrafi wytłumaczyć pacjentowi jakie są przyczyny jego problemów i jaka jest ich faktyczna natura. Proste przedstawienie problemów pacjenta okiem doświadczonego psychologa umożliwia dalsze postępy w terapii.

Daje poczucie bezpieczeństwa
Odpowiedni psycholog nie wywyższa się, mówi zrozumiałym językiem i w pewien sposób dostosowuje się do pacjenta dając mu tym samym poczucie bezpieczeństwa, które tworzy swobodną atmosferę i pozwala na płynny przebieg terapii.

Wspiera samodzielne pokonywanie wszelkich barier
Podczas terapii psycholog nie robi nic za pacjenta, ale też nie pozostawia go samemu sobie. Psycholog na każdym etapie wspiera pacjenta w jego samodzielnym pokonywaniu wszelkich barier tym samym pozostaje w gotowości do psychologicznej pomocy, jeśli tylko pacjent wyrazi taką chęć.

Szanuje granice i dobro psychiczne pacjenta
Granice pacjenta są, a przynajmniej nie powinny być w żaden sposób naruszalne. Jeśli ktoś zastanawia się jaki jest dobry psycholog, to jest nim właśnie ten, który ma pełne poszanowanie do tychże granic. Nie przekracza ich jeśli pacjent nie daje na to wyraźnego zezwolenia.

Okazuje zrozumienie
Akceptacja oraz zrozumienie okazane przez psychologa mają ogromny wpływ na komfort psychiczny pacjenta. Wpływają także na ogólną atmosferę spotkania i nie pozostają obojętne dla efektywności całej terapii. Dobry psycholog nie wywyższa się, nie okazuje obrzydzenia, niechęci, niesmaku, lecz prowadzi terapię w duchu pełnej akceptacji.

Jest elastyczny
Dobry psycholog rozumie obawy i niepewność związane z wizytą w gabinecie, dlatego też wielu psychologów posiada w swojej ofercie wizyty domowe, które zostały stworzone z myślą o całkowitym komforcie psychicznym pacjenta. Takie właśnie domowe wizyty psychologa wprowadzili do swojej oferty psychiatrzy oraz psychologowie z Poradni Zdrowia Psychicznego, których można znaleźć na stronie http://www.doktorpsychiatra.pl/psycholog/

Wizyty domowe zostały stworzone nie tylko dla pacjentów niechcących przebywać w poradni, lecz także dla tych, którzy z pewnych powodów się tam znaleźć nie mogą. Wybierając wizyty domowe możemy mieć pewność, że będą ona niemniej efektywne aniżeli terapie odbywające się bezpośrednio w gabinecie.

 

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj